Figurína je základem pro uspořádání výstavy oděvů. Každý, kdo kdy byl na švadlena, také viděl manekýn. Musí však figurína mít pouze užitkovou funkci? Ne! Může to být také sofistikovaná výzdoba interiéru. Prohlédněte si fotografie figurín - dekorace ze skutečných interiérů.

Funkce figuríny závisí na tom, z čeho je vyrobena, v jaké formě je - celé lidské postavě nebo jen těle. Nejspíš to však nejvíce závisí na našem smyslu pro estetiku a smysl pro humor. Podle definice má figurína napodobovat postavu muže - celé nebo pouze tělo. Pamatujete si figuríny z 80. let s plným make-upem - velmi modré oči a neuvěřitelně dlouhé řasy? Pro tuto plešatou hlavu nebo paruku s podivnými, ztuhlými vlasy? Žádný problém, nebyli to krásné bytosti. Nyní figuríny vypadají úplně jinak.

Moderní verze manekýn

Moderní manekýn je přítomen bez zbytečných dekorací. Nejčastěji je to tělo samotné vyrobené z moderních, hladkých materiálů. Může být ponechán v sautové verzi a může mít pouze kabelku, náhrdelník nebo … spodní prádlo. Vypadá nejlépe v moderním stylu interiéru jako jediná dekorace. Rád se objevuje v hlavní roli.

Tradiční nebo romantický manekýn

Tradiční manekýn - krejčí tělo bude vyrobeno ze šedého plátna, na kterém je snadné připnout látku kolíky. Může to být samo o sobě krásné, zejména pokud má stopy skutečného použití. Romantici, kteří jsou známí zdobením všeho a všude, ozdobí také své figuríny květinami, krajkou nebo celými kolážemi složenými z různých kusů látky. Někteří umělci si vytvořili svůj způsob života s figuríny. Neobvyklé figuríny, které vyšly z jejich ruky, lze zakoupit v uměleckých galeriích.

Udělejte si to: jak si vyrobit lampu z figuríny >>>

Romantické doplňky z kolekce Aluro, lisovací materiály SODO.PL

Kategorie: