Krásné kytice tradiční gerbery a méně známých odrůd v pastelových barvách.

Velikonoční kompozice s čerstvými květinami umožňují ozdobu přidat krásné akcenty. Používáme narcisy, safíry, hyacinty, macešky a další jarní rostliny. Představujeme několik nápadů pro květinové kompozice na Velikonoce.

Živé květiny jsou formou dekorace, která funguje skvěle pro každou příležitost. A květinové kompozice z rostlin jarní cibule (a nejen takové) jsou fantastickým návrhem na Velikonoce. Až donedávna byly kořeny květin ukryty v keramických dekorativních květináčích. Nyní však přišel čas odhalit tuto část rostliny a umístit ji například do průhledných skleněných nádob a váz.

Květinové kompozice na Velikonoce s hyacinty a safíry

Cibulové květy jsou půvabnou, živou základnou velikonočních skladeb. Komody nebo stolky přeplněné na přepážce vypadají jako mini-zahrady. Stojí za to vybírat rostliny v různých fázích růstu - to zajistí kontinuitu kompozice. Důležité jsou také nádoby - zdůrazňují stejnou uměleckou myšlenku. Samozřejmě je také důležitá samotná deska. Může se jednat o přirozený vzor dřeva, který lze případně zakrýt tkaninou (nejlépe v pastelových). Položte květinovou kompozici na podnos nebo zrcadlo a poté bude elegantnější.

Dobrá rada: aby hyacint kvetl za rok, po květu odstraňte květenství a nechte listy zžloutnout. Vykopejte cibuli, odstraňte zbytky listů a uložte je, např. Do koše na stinném, větraném místě. V listopadu položte cibuli na gázu a zakryjte sklenici vodou tak, aby se sotva dotkla vody. Vložte misku s cibulí na chladné a tmavé místo. Když kořeny rostou (asi po měsíci), nastavte plodinu na světlo, aby se stimuloval růst rostlin.

Velikonoční složení: kvetoucí velikonoční vajíčko

Otevřete skořepinu z tenčí špičky a vyvrtejte otvory pro strunu pod ní. Vložte do skořápky floristickou houbu, navlhčete ji a do ní vložte safíry nebo sedmikrásky. Zavěste pár kusů na větve jehnědy nebo forsythie.

Zafíry - jemné květiny pro jarní uspořádání

Závěsné květinové kompozice

Naplňte působivý závěsný květináč narcisem a zavěste jej na závěs, pod polici, do okna nebo na žebřík. Místo květináče můžete použít košík. Stačí to vložit do fólie a naplnit substrát.

Váza s velikonoční vajíčko

Odřízněte špičku z barevné skořápky. To je nejlepší udělat s multifunkčním zařízením (pak dvě vázy budou vyrobeny z jedné skořápky), ale můžete to udělat s malými nůžkami nebo jednoduše loupat vejce (nerovnoměrné okraje budou vypadat přirozeněji). Přilepte plstěný polštářek (např. Malý kruh) ke dnu tak, aby váza stála. Nalijte vodu, vložte květinu a je připraven.

Dekorativní kompozice: bílo-zelený les

Složení by mělo být založeno na pěkných jídlech osázených hustými safíry. Celek bude vypadat nejlépe na nízkém stole. Vložte žárovky tak, aby přibližně jedna třetina vyčnívala ze země. Můžete je maskovat mechem např. Ze střechy garáže (ta v lese je pod ochranou!).

Květinové dekorace: jak si můžete udělat velikonoční čelenku?

Květinářství Piotr Sekunda a Zygmunt Sieradzan ukázali, jak důmyslně vyzdobit dům na Velikonoce. Věnec dveří nebo vánoční složení pro velikonoční stůl lze ozdobit živými květinami. Tímto způsobem bude mít byt jarní atmosféru. Cibule, jako jsou safíry, narcisy a hyacinty, patří mezi nejoblíbenější velikonoční rostliny. Můžeme je zasadit do skleněné misky, kterou naplníme půdou. Tímto způsobem vznikne zajímavá jarní pokrývka hlavy, kterou můžeme úspěšně nasadit na velikonoční stůl. Chcete-li, aby dekorace měla sváteční atmosféru, přidejte do kompozice velikonoční vajíčka nebo dokonce skořápky.

Ve videu najdete floristické tipy, jak si sami vyrobit rákos jarních květů:

Dobré ráno TVN / x-novinky

Jarní inspirace: květinové kompozice

Nápady na velikonoční dřevěné dekorace

Velikonoční zajíčky malé a velké

Kategorie: