Pokoj je světlý a tichý. Jediné okno v bytě má výhled na vnitřní nádvoří a přístavbu.
- Pro zajištění maximálního pohodlí při spaní jsem si místo pohovky vybral manželskou postel,
a v okně jsem zavěsil zatemňovací roletu - vysvětluje návrhář.

Byt v předválečném činžovním domě ve varšavském Solci je jen 17 metrů daleko. Dnes je to krásné studio, i když to vyžadovalo mnoho nápadů a zkušeného interiérového designéra, který ví, jak opticky zvětšit malý byt.

Uspořádání ateliéru o ploše pouhých 17 m2 vyžadovalo mnoho dovedností a zkušeností v oblasti designu interiéru. Byt v nové verzi si zachoval původní atmosféru, je pohodlný a způsobuje potěšení mezi přáteli, tj. Splnil všechna očekávání majitele. Nápad, který stojí za to následovat, je zmizet, když to není nutné, jídelna slouží také jako místo pro práci. Podívejte se na funkční a stylový byt s bílými cihlami a litinovými radiátory!

Návrh bytu: něco z ničeho

Studio vypadalo, jako by v něm někdo žil nebo raději zůstal. Nebyla žádná sprcha, sporák, dřez. V koupelně bylo WC a umyvadlo. Na chodbě bylo něco podobného kuchyně (kuchyňská deska nad radiátorem). Byt, i když malý, měl vibraci. Tři metry vysoká, podle plánu rozšířeného lichoběžníku, s krásným velkým oknem. Potenciál byl značný, výzva byla obrovská. Majitelka tohoto malého bytu požádala o pomoc návrhářku interiérů Nadii Mitłosz. Připravila pro ni velmi obecný brief. Chtěla, aby byl nový byt světlý a „páni“. Mělo to být také funkční. Když viděla nové uspořádání svého studia, neměla žádné komentáře. Obnova trvala tři měsíce. Uspořádání vyžadovalo nějakou „gymnastiku“, protože přizpůsobení koupelny spotřebělo velkou část rozpočtu. Návrhářka přinesla to, co je ze starých zdí nejcennější - cihla, výška, nevzdala litinové radiátory. Malovala je černě, díky čemuž získaly průmyslový charakter a … byt omladil z roku 1938 o několik desetiletí.

Studiový byt, funkční malý byt

Návrhář uspořádal úložiště ve skladovací místnosti (před rekonstrukcí udržoval betonovou polici) a neobvyklou skříň v místnosti. Byl vytvořen umístěním sádrokartonových stěn a polic do ní. Místo dveří jsou závěsy, které dodávají útulnost. Se závěsy můžete také oddělit posezení od kuchyně. Návrhář také nezapomněl na pohodlí spánku. Místo rozkládacího gauče nabídla manželskou postel a v okně zavěsila zatemňovací žaluzii. Mini kuchyň je plně vybavena: s umyvadlem, lednicí, indukční varnou deskou a řadou skříněk. Jídelna, ale také místo pro práci jsou … skládací. Stůl a židle lze zavěsit na zeď - nevyužité, neblokují průchod. Aby interiér získal trochu textury, byla vytvořena omítka a odhalena původní cihla.

Patro v malém bytě: TAM JE IDEA!

Při výběru podlahy pro malý byt byste se k němu měli přistupovat opatrně, zejména pokud chcete v bytě žít po dlouhou dobu. Vyberme kvalitní materiály, ale i ty, které se nebudou nudit rychle. Při přípravě garsonky se omezujeme pouze na dva typy podlah. Použijeme také koupelnové dlaždice na chodbě. Je lepší nerozdělit podlahu v jednom interiéru, například když je kuchyňský kout v obývacím pokoji - opticky zmenšuje prostor. Jemnější vzor na podlaze bude také fungovat lépe.

Malá koupelna rozdělena do zón

Před rekonstrukcí neexistovala typická koupelna - pouze toaleta a umyvadlo. Nový byl rozdělen do dvou zón: v první, projektant umístil umyvadlo se zrcadlem a toaletou, ve druhém - o krok pod - sprchový kout. Stěna se zrcadlem je pokryta bílým OSB natřeným barvou odolnou proti vlhkosti.

M jako byt

Téma změny klimatu a potřeba nového přístupu k přírodním statkům se nás týká. Po mnoho let píšeme o určitém trendu a zvyšování povědomí o ohleduplných lidech. Navrhujeme jednoduché způsoby, jak šetřit elektřinu a vodu.

Kupte poslední číslo

Černobílý byt pro kočovníka: garsoniéra

Studiový apartmán nahoře, malý byt pro medaili

Bílý byt s černými tečkami!

Kategorie: