"Kelly" postel a křesla "Jane Large" potahovaná kůží "Nabuk 09 ruggine", Poliform. www.poliform.it

Pohodlí, bezpečnost a ticho - zdá se, že touha po odpočinku a útěchu smyslů dosáhla i designérů. Poznejme trendy nábytku, protože za měsíc představíme nominace v této kategorii.

AGA KOBUS a GRZEGORZ GOWOREK - architekti, majitelé Studio O. (www.studioorgan.pl), porota Design for Connoisseur plebiscite

SVĚTLO A MĚKKÉ

Během posledního veletrhu nábytku v Miláně došlo k jasnému odklonu od ostrých geometrických tvarů. Vrací se kulatost a jemné linie, které pomáhají vizuálně zkrotit interiér. Sedací soupravy a křesla se staly více dřepy, měkké hrudky již na jemných nohách nepodporují, ale zdá se, že jsou připevněny k zemi. Při pohledu na ně nelze pochybovat o tom, že jsou pohodlné. Opačný trend je pozorován v budovách - lehký nábytek na samonosné konstrukci je připevněn ke stěnám nejméně viditelným způsobem. Někdy se zdá, že levitují. Mezi stále módní země barvy patří med odstíny, fuzzy broskve, jemné růžové a modré. Pozorujeme také velký návrat terrazzo. A to není šedý materiál, který si pamatujeme z Polska v 70. letech. Italský terrazzo nezná žádná omezení, pokud jde o barvy a použití. Vyrábí se nejen dlaždice (také velkoformátové) na stěny a podlahy, ale stále častěji se jedná o nábytkové prvky - stolní desky, noční stolky, detaily.

"Grande Soffice" gauč, Edro. www.edra.com

Skříň a police ze sbírky "Self", Rimadesio. www.rimadesio.it

Kategorie: