Markýzy střešních oken chrání před sluncem a nebrání například větrání. Díky speciální síťce ze skleněných vláken markýza Velux propouští potřebné světlo a nebrání výhledu do oblasti. Zároveň snižují na 76% slunečního tepla, které proniká do interiéru. Důležité je, že je můžete ovládat třemi způsoby: ručně nebo vzdáleně díky sluneční nebo elektrické energii.

Teplo je všude, ale v podkroví je to zvlášť těžké. Interiér bytu se zahřívá ze střechy více než ze stěn pražených sluncem a obecně také silněji akumuluje teplo. I přes nedostatek účinné tepelné izolace a přes nedostatek klimatizace, také v podkroví, můžete dosáhnout relativního tepelného komfortu. Máme 7 způsobů, jak toho dosáhnout.

Teplota v interiéru je jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících naši pohodu. Je to zásadní jak pro účinnost našich každodenních činností, tak pro kvalitu spánku. Nejde však jen o pohodlí. Zejména pro děti a starší osoby může být pobyt v přehřátých místnostech nebezpečný.

Ochrana před teplem v podkrovním bytě je zvláštní výzvou. Střecha je obzvláště velká oblast sluneční chirurgie, úměrně mnohem větší než povrch stěn bytu. V kompaktních městských budovách ani střecha, ani okna (střecha nebo koleno, tj. Rozbité na křižovatce zdi a střechy) obecně nestínují stromy.

Nejúčinnějším řešením problému tepla v podkroví by proto bylo umístit pod střechu alespoň 15- a s výhodou 30 centimetrovou vrstvu tepelné izolace (např. Z minerální vlny). Mnohem méně energeticky účinným, ale méně technicky obtížným řešením by byla instalace klimatizace. Existují však způsoby, jak zvýšit kvalitu života v podkroví v létě bez velkých výdajů, pomocí jednoduchých domácích metod.

1. Zakryjte okna z vnějšku

Tradiční závěsy (také zatemnění), žaluzie nebo vnitřní žaluzie chrání před slunečním zářením, ale ne před tepelným zářením. Koneckonců, oni se zahřejí od slunce a pak vydávají teplo do místnosti. Proto je velmi důležité zastavit sluneční světlo před sklem. Slouží pro různé typy markýz. Přestože je tento název spojen s plátěnou střechou, kromě horizontálních krytů jsou stále více populární vertikální markýzy (vhodné pro vertikální okna, tj. Ta, která jsou namontována ve stěnách) a markýzy pro střešní okna .

2. Cool elektronika, domácí spotřebiče, lampy

Denně tomu nevěnujeme pozornost, ale elektricky poháněné domácí spotřebiče (od domácích spotřebičů k elektronice) produkují velké množství tepla - dokonce i v pohotovostním režimu. Proto se za horkého počasí vyplatí vypnout zařízení, která se momentálně nepoužívají. Ze stejných důvodů stojí za to nahradit vysoce vytápěné zdroje světla (tradiční žárovky nebo halogenové nebo kompaktní zářivky, populárně i když ve skutečnosti mylně nazývané energeticky úsporné) za studené (zejména zářivky LED).

3. Večer vařte, ráno se zahřejte

Den připravte jídla, která vyžadují plynový sporák nebo troubu - nejlépe večer, když je venkovní teplota nižší. Vložte je do lednice přes noc a ráno je zahřejte. Tímto způsobem bude generováno méně tepla a byt se nebude celý den zahřívat, jako by to bylo během ranního vaření.

4. Postarejte se o pohyb vzduchu během dne

Pokud není půda dobře tepelně izolovaná, je namísto toho, aby byl byt po celý den pevně uzavřen, je lepší v něm vyvolat pohyb vzduchu. Za tímto účelem je třeba například otevřít nebo otevřít okno směřující na sever nebo východ nebo jednoduše ponořené do stínu. Někdy je řešením také otevření dveří na schodiště - když jsou vstupní dveře v přízemí otevřené, studený vzduch zdola proudí nahoru po šachtě schodiště.

5. Vyměňte vzduch v noci

Pokud to není takzvané tropická noc, s teplotou nad 20 ° C a stojatým vzduchem, by mělo být použito noční chlazení k nahrazení zahřátého vzduchu v bytě pro chlazení venku. Za tímto účelem, pokud má byt okna obrácená na opačné strany světa a fouká i jemný vánek, můžete zavolat řízený koncept . A pokud na to neexistují žádné podmínky, můžete okna jednoduše nechat otevřená (a zajištěná!) Nebo možná jen na noc pootevřená. V této situaci se však nezapomeňte lehce přikrýt v posteli, aby nedošlo k zamrznutí, když se zahřátý vzduch z bytu uvolní z chladného místa zvenčí.

6. Oceňujte sílu rostlin

Stromy jsou velmi účinné při snižování teploty ve městech - chrání ulice, chodníky a stěny před horkým sluncem a chrání lidi před slunečním zářením. Rostliny v květináči nemají stejnou sílu, snižují však vnímanou teplotu v bytě a vytvářejí příjemnou mikroklima. Díky velké skupině rostlin v místnosti je vzduch lépe hydratovaný a ostřejší.

7. Klimatizátory a zvlhčovače

Podobně jako rostliny, i když intenzivněji, tzv klimatizace (odpařovací klimatizace) a zvlhčovače vzduchu. Stačí do nich nalít studenou vodu a zapnout zařízení, aby se teplo v podkroví změkčilo. Jsou nesrovnatelně méně účinné než přenosné klimatizační jednotky v místnosti, zejména klimatizační systém. Nestojí to moc a v horkých dnech dodávají příjemný pocit svěžesti.

Interiéry s mořským vánkem

Podívejte se na uspořádání inspirovaná chladným větrem z moře:

Interiér mořského stylu: plážová elegance

Vnitřní dekorace pro mořské party: DIY

9 nápadů pro barvy stěn, tj. Letní metamorfózu interiéru

7 nápadů pro výzdobu letní ložnice

Přímořský byt: uklidňující síla modré

Kategorie: