Dlouhá a úzká hala potřebuje dobrá řešení. Poradíme vám, jak sál uspořádat tak, aby byl co nejfunkčnější. Při uspořádání úzké haly je důležitá volba barev, nábytku, dokončovacích materiálů, které zabrání dojmu těsnosti. Objevte chytré optické triky!

Věděli jste, že můžete rozšířit dlouhou a úzkou chodbu? A nejde o zbourání stěn, ale o použití takových materiálů a použití takových řešení, které dosáhnou požadovaného účinku. Za prvé, pokud máte úzkou halu, nepřekvapujte ji!

Dlouhá a úzká hala: použijte každý centimetr

Dlouhá a úzká chodba vyžaduje velmi pečlivě naplánovaný prostor. Ideální chodbový nábytek tohoto typu by měl být dlouhý (dlouhý nebo široký) a mělký, aby se snadno přizpůsobil všem prvkům naší obuvi a svrchního oblečení, jakož i doplňkům, aniž by se utahoval úzký prostor. Dokonalým řešením jsou tedy budovy, které sahají až ke stropu nebo do podlaží - například lavice, pod níž se nacházejí kontejnery na boty a nad ní police a věšáky umístěné po celé výšce.

Viz také: Kabelová bota na chodby - jak si vybrat? >>>

Pokud se rozhodnete pro vysokou, homogenní budovu, ujistěte se, že je udržována v jasných barvách a má alespoň několik otevřených polic. Díky tomu nepřekoná úzkou místnost svými rozměry. V tomto případě je také vhodné zvážit investice do budov postavených na míru - ideálně přizpůsobených vašim potřebám, jakož i rozměrům a architektuře haly. Při vybavení dlouhé a úzké haly je nejlepší použít všechny druhy výklenků. To znamená, že umístěním nábytku do tohoto interiéru nezískáte příliš mnoho takových cenných centimetrů od své šířky.

Nepropásněte: Jak zařídit sál v panelovém domě? >>>

Pokud chcete halu opticky zvětšit, můžete si objednat šatní dveře zakončené zrcadlem. Díky nim se vyhneme dojmu úzké haly. Pokud máte v hale volné zdi, můžete v ní uspořádat fotogalerii. Je to dobrý způsob, jak změnit výzdobu úzké chodby, zvláště pokud se vám to nelíbilo. Taková galerie opticky sníží strop, odkloní pozornost diváka od zkreslených rozměrů místnosti.

Nezapomeňte, že každý centimetr prostoru je prémiový. Tak proč nepoužívat např. Prostor pod stropem? Mohou to být lehké police, na které klademe krabice a pouzdra.

Dlouhá a úzká hala: optické triky

Zrcátka jsou neocenitelná při optickém zvětšení každé místnosti. Chcete-li prodloužit dlouhou a úzkou chodbu, zavěste zrcadlo na jednu z delších stěn. Čím větší je povrch, tím lépe. Tento typ interiéru lze také opticky opravit pomocí různých typů vzorů na podlaze, jako jsou příčné pruhy nebo šachovnice.

Podívejte se, co doporučujeme:

Také byste měli pamatovat na správné osvětlení - zdroje světla by měly být umístěny na různých místech: na stěnách (na obou stranách), v blízkosti podlahy a na stropě. Je dobré dát rytmu úzkou, dlouhou chodbu tak, že ji rozdělíme na sekce pomocí světla - stačí uspořádat lampy na opakovatelné vzdálenosti.

Úzká chodba: jaké barvy byste si měli vybrat?

Při sestavování dlouhé a úzké chodby se ujistěte, že jste vybrali správné barvy. Pokud chcete opticky rozšířit chodbu, obarvte stěny světlou barvou. Můžete si vybrat odstíny: šedobílé, světle šedé, béžové. Bílý nábytek a doplňky navíc úzkou halu osvětlují a dokonale rozjasňují. A pokud je hala tmavá, díky těmto barvám depresivní nálada zmizí. Nezapomeňte, že světlé barvy na zdi a podlaze se vždy hodí k dekoraci interiérů, které nemají denní světlo.

Nepropásněte: Jak si vyberete stěrače v hale? >>>

V úzké a dlouhé chodbě budou také fungovat chladnější barvy používané na delších zdech. V interiérech mají tu výhodu, že stěny v takových tónech se zdají vzdálené, a to vám umožňuje vizuálně zlepšit proporce místnosti. Doporučujeme zvláště bílou modrou, holubí šedou nebo módní pastelovou barvu máty.

Chodba - inspirace ve FOTOGALERIE

Zajímá vás, jak uspořádat dlouhou a úzkou chodbu? Podívejte se na inspiraci v našich fotogaleriích.

Nápady pro sál: přehledný prostor

Cihla v hale: způsoby, jak do módního interiéru

Chodba příslušenství: co si nemůžete nechat ujít?

Kabinet boty uspořádá vaši halu

Kategorie: