Vždy se vyplatí čistit ochrannými rukavicemi, i když používáme pouze mýdlo (na obrázku Comfort & Care, Vileda)

Indukční vařič vyžaduje odpovídající ošetření, aby nedošlo k poškrábání nebo poškození lesklého povrchu. Jak tedy vyčistíte indukční varnou desku? Houba, měkký hadřík, tekutina na mytí nádobí nebo mýdlo, speciální škrabka a případně ocet se hodí.

Indukční varná deska se nejlépe vyčistí po každém vaření. Nejprve počkáme, až vychladne jako první. Někdy si však nevšimnete špíny, jako jsou mastné skvrny.

Jak vyčistit indukční varnou desku? Obecná pravidla

Dobrou zprávou je, že indukční varná deska není obtížné udržovat v čistotě. Čím více se vyplatí starat se o svůj lesklý povrch, protože to přidává kouzlo uspořádání kuchyně. K čištění indukčního sporáku používáme pouze měkké příslušenství, jako je houba - ale ne ostrou stranu! Kuchyňské utěrky z mikrovlákna jsou skvělé. Jsou velmi měkké, takže nic nepoškrábají a dokonale absorbují vlhkost. Můžeme také použít papírové ručníky k vyleštění vyčištěné trouby, ale buďte opatrní - některé mohou být příliš drsné.

Při odstraňování obtížnějších nečistot, například spáleného tuku, používejte pouze škrabku určenou pro indukční vařič. Často je okamžitě součástí soupravy se zařízením, a pokud ne, můžeme ji snadno koupit.

Čištění indukční varné desky krok za krokem

Když je příslušenství připraveno, je čas přemýšlet o čisticích prostředcích pro indukční vařič. K dispozici jsou samozřejmě čisticí prostředky speciálně určené pro tento účel, ale stejně dobře se jim podaří tekutina na mytí nádobí, tekuté mýdlo nebo ocet.

Začněte studenou indukční varnou deskou mycí houbou nebo hadříkem namočeným do mycího prostředku nebo mýdla. Později odstraňte zbytky z povrchu (pruhy!) Vyleštěním trouby, např. Hadříkem z mikrovlákna.

Pokud má disk obtížnější nečistoty (např. Popáleniny), je dobré je nejprve rozpustit nanesením houby na ně na několik minut, předem ponořenou do roztoku vody s octem. Dalším krokem je odstranění špíny houbou. Když jednou nestačí, akci opakujeme - nikdy to nedělejme tvrdě a násilím! Pokud houba selže, bude užitečná výše uvedená škrabka. Zapomeňme na nože a další ostré předměty, protože riskujeme poškození trouby. Nakonec povrch otřete pouze vodou a vyleštěte do sucha.

Dobrá rada: pokud se obsah hrnce vaří na horkém sporáku, je lepší počkat, až vychladne. Pak se vše vypořádáme rychleji.

Podívejte se na doporučené indukční varné desky:

Nápady do kuchyně - FOTOGALERIE

Kuchyně v činžovním domě - manželství klasiků a skandinávského stylu

Skříně s interiérem, tj. Pohodlné skladování v kuchyni

Kuchyně s dekorativní stěnou

Osvětlení kuchyně - funkční a dekorativní

Kategorie: