V minimalistickém stylu by měl být každý kus nábytku, detailů a prvků interiérového designu pečlivě promyšlen.

Minimalismus v interiéru je především jednoduchost, harmonie, ergonomie a nedostatek dalších dekorací. Jak uspořádat asketickou místnost tak, aby nevypadala prázdná? Získejte tipy, jak uspořádat minimalistické interiéry.

Co je minimalismus v interiérech?

Minimalismus v interiérech je styl, který se vyznačuje jednoduchostí a úsporností detailů. Jak vybudovat klima minimalismu v interiéru? Při aranžování místnosti v minimalistickém stylu od nuly se zaměřte na prostornost, harmonii objektů vůči sobě navzájem a jasné barvy. V minimalismu je důležité, aby každé vybavení a detaily byly pečlivě promyšleny. V minimalistických interiérech se často používají budovy s hladkými průčelími, díky nimž jsou skryty všechny rušivé prvky. V takových interiérech není místo pro zbytečné drobnosti, ozdoby nebo doplňky, stejně jako množství barev, které se navzájem liší nebo kontrastují.

Přečtěte si také: Ekologický design interiéru. Přirozenost a jednoduchost

Kořeny minimalismu

Je těžké jasně říci, kde jsou kořeny minimalismu. Určitě dlužíme hodně Japoncům, kteří zdobí své interiéry velmi střídmě a dávají jen to, co je skutečně potřeba. Speciálně chápaný minimalismus představují také Švédi. Jejich falešná filozofie vychází z myšlenky, že všechno by mělo být „v pořádku“ - ani příliš, ani příliš málo.

Minimalismus v designu je také modernistický styl. Za prvé, zakladatelé slavné školy Bauhaus věnovali pozornost funkci, která ovlivňuje formu. To však neznamená, že formulář musí být nudný. Jednoduchost lze pochopit mnoha způsoby.

Kvalita je také velmi důležitá v minimalizmu. Použité materiály jsou obvykle hladké, elegantní, velmi pevné. To je také součástí přemýšlení o funkci - protože vše má sloužit mnoho let v dobrém stavu.

Minimalismus v interiérech: forma sleduje funkci

Jak často jste si zakoupili položku, která se ukázala jako zbytečná? Milovníci dobrého designu pravděpodobně znají tento problém dobře. Při uspořádání interiéru je třeba zvážit funkčnost položek a nekupovat zbytečné předměty na podnět. Tímto způsobem se byty pomalu stávají přeplněné a nefunkční.

Poté, co přemýšlíte o tom, co opravdu potřebujete, držte se plánu při nakupování - interiérový designér nám také může pomoci. Funkce je úkol, který daná věc musí splnit - byty můžeme uvést do provozu pouze tehdy, pokud si uvědomujeme své vlastní potřeby. Nejde o to, abychom zvážili každý objekt z hlediska jeho užitečnosti či nikoli, ale co přesně potřebujeme.

Nenechte si ujít: Interiérový design: minimalismus barev a tvaru, bohatost obsahu

Minimalismus: zobrazování objektů uvnitř

Omezením počtu objektů v minimalismu se dostanou do popředí osoby přítomné v interiéru a upoutají pozornost díky prostoru, který mají kolem sebe. Každý detail se zviditelní. Tím, že uspořádáme interiér v minimalistickém stylu, můžeme - jako na bílém plátně - zobrazit ty položky, na kterých nám záleží nejvíce.

Minimalismus nebo harmonie

Minimalismus v interiérech úzce souvisí s naším blahobytem. Proto, zdobení interiéru v minimalistickém stylu, stojí za to se chvíli zamyslet. Výběrem pouze nejdůležitějších položek pro danou místnost ovlivňujeme jejich funkčnost. Harmonie, klid a čistota jsou také důležité v minimalistických interiérech. Čím méně věcí je v daném prostoru, tím snazší je ovládat a snáze udržovat pořádek.

Čistý, průhledný prostor má obrovský dopad na naši pohodu. Když má vše v interiéru své místo, je pro nás mnohem snazší se zaměřit. A co víc, v prostoru, kde se nacházejí pouze nejdůležitější věci, se cítíme klidnější.

Viz také: Interiérový design: jak dosáhnout harmonie barev v interiéru?

Minimalismus v interiérech: viz FOTOGALERIE

Přestože se minimalistický styl zaměřuje na jednoduchost a pořádek, existuje spousta způsobů, jak jej uspořádat v daných místnostech - viz fotogalerie níže.

Japonský minimalismus v interiérech

Interiér domu u Lodže: harmonicky uspořádaný prostor

Minimalistický design interiéru bytu v činžovním domě

Jemný minimalismus: kuchyně v duchu Zen

Kategorie: