Vejce (vlevo) a labuť (vpravo) - vynikající příklady dánského designu

Pohodlná lehátka poskytují nejen požadovaný komfort, ale také obohacují uspořádání obývacího pokoje. Je třeba si uvědomit, že křeslo je nejvíce „domácím“ nábytkem, ve kterém si můžete zdřímnout, posadit se u šálku kávy nebo zajímavé knihy. Křesla do obývacího pokoje dokonale doplňují pohovku, ale mohou také vytvořit samostatný koutek kavárny. A jeden takový kus nábytku postačuje k uspořádání čtenářské zóny.

Křeslo by mělo vypadat dobře v obývacím pokoji a - především - být pohodlné. Vyznačuje se pohodlným a širším než sedadlem židle, obvykle s opěrkami rukou a čalouněním. Křeslo je spojeno s obývacím pokojem v klasickém a moderním stylu. A opravdu, všechno lze popsat jako výběr, podle barvy, protože křeslo může být kompletně samostatným kusem nábytku z celého uspořádání.

Křesla krok za krokem do obývacího pokoje

Křeslo v obývacím pokoji je synonymem pohodlí. Stejně jako pohovka je křeslo spojeno s odpočinkem a relaxací. Sedíme v křesle, můžeme se dobře bavit s rodinou nebo přáteli, dívat se na televizi, číst knihu. Křeslo je nábytek tolik oblíbený do obývacího pokoje, že najdeme ten správný kus nábytku v klasickém i moderním stylu. Největším nepřítelem křesla je pravděpodobně pouze velikost obývacího pokoje. Často si musíme vybrat mezi místem pro stůl a křeslem. Pokud se však ukáže, že v obývacím pokoji je dostatek místa, objeví se dříve či později „malý bratr“ pohovky. Nyní zůstává na výběr, zda má být židle pokryta tradiční látkou potahu, sametem nebo kůží.

Moderní křesla pro obývací pokoj a design ikony

Moderní křeslo může být souprava s pohovkou, ale nemusí. Obvykle je to dokonce z jiné pohádky. Díky tomu je uspořádání obývacího pokoje výhodné pouze. S prostornou a měkkou rohovou pohovkou se objeví jedna nebo dvě jemná a lehká křesla. Někdy, když pohovka není příliš velká a chceme další pohodlné místo, rozhodneme se pro měkké klasické křeslo, tzv. ideální pro relaxaci nebo berżger.

Velké množství moderních křesel, které se již staly designovými ikonami, může svědčit o pohodlí křesla a o tom, jak se jim líbí. Patří mezi ně například křeslo s pohodlnou opěrkou pro nohy, navržené Rayem a Charlesem Eamesem z roku 1955, EPC a EPA z roku 1950, také manželství Eames, barcelonské křeslo navržené Ludwigem Miesem van der Rohe vytvořené pro výstavu v Barceloně v roce 1929 (!) Nebo Křesla na vejce a labutě od dánské Arne Jacobsenové z roku 1958. Popularita těchto křesel nechává počet replik vytvořených, vyrobených a prodaných dodnes.

Polský design se může pochlubit také velkým úspěchem, protože „poprášený“ projekt polského umělce z roku 1958 - RM58 - Roman Modzelewski se těší velkému zájmu. To bylo obnoveno k výrobě nedávno. Za zmínku stojí také kultovní židle Józefa Chierowského 366, která se také vyrábí, a navíc se těší velké oblibě. Jak vidíte, výběr moderních křesel do obývacího pokoje je značný.

Koupíme si židli do obývacího pokoje - co je důležité?

Při nákupu pohodlného křesla do obývacího pokoje nebo při výběru čalouněného materiálu je třeba si uvědomit, že velký nábytek do obývacího pokoje vždy přitahuje pozornost, takže barva a styl křesla by měla být pečlivě složena s celým designem interiéru. Stojí za to nebýt ohromen fantastickým křeslem. Čalounění pro křesla do místnosti je obvykle vyrobeno z žakárového, bavlněného, hejnového (hustého veluru), microleinu (tenkého velurového), ženilky (silně tkané bavlněné příze), nubuku nebo kůže. Sedadlo by mělo být pružné, ale ne příliš měkké, aby se nerozpadlo. Tohoto cíle je dosaženo použitím plochých vlnových pružin a polyuretanové pěny jako náplně. Pěna je chráněna jemnou a teplou načechranou netkanou textilií, která zabraňuje sklouznutí a zvrásnění čalounické textilie. Zastáncům nekonvenčních řešení v obývacím pokoji se budou líbit křesla vyrobená z neobvyklých materiálů, např. Nábytek do obývacího pokoje naplněný polystyrenovým granulátem, jehož tvar sami vytvarujeme a na ně sedíme ve specifické póze.

Viz také: Salon - galerie inspirace FOTKY >>>

Pohodlné křeslo a jeho anatomie

Hloubka židle je obvykle 42-58 cm a šířka je 48-60 cm. Pohodlí křesla je do značné míry určeno opěradlem - čalouněnými materiály, z nichž je vyrobena, a úhlem sklonu. Obvykle se používají široké gumové pásky, které vyvolávají dojem, že se opěradlo přizpůsobí tvaru našeho těla.

Úhel opěradla židle vzhledem k sedadlu by měl být 110 - 125 stupňů. Vysoký hřbet umožňuje pohodlné umístění hlavy. Loketní opěrky musí být dostatečně pružné, aby je bylo možné snadno zvednout z křesla jejich podepřením. Obvykle se nacházejí ve výšce 18-24 cm (od sedadla).

Křeslo dobře vybrané pro design interiéru, ve kterém je obývací pokoj veden, může dokonale osvěžit náš obývací pokoj. Nezapomeňte, že čalounické materiály mohou zobrazovat nábytek do obývacího pokoje různými způsoby (v závislosti na tkanině).

Estetická a pohodlná křesla do obývacího pokoje

Návrháři nábytku se snaží spojit estetiku křesel s jejich vysokou funkčností. Velká pohodlná křesla do obývacího pokoje se stala povinným prvkem výzdoby obývacího pokoje, protože po dlouhém pracovním dni poskytují určitý druh soukromého odpočinku (na rozdíl od „sociální“ pohovky). Můžeme si vybrat z celé řady stylistických křesel - od klasiky po avantgardu, od vzorovaného po hladké čalounění, od zaoblených, měkkých tvarů až po geometrické tvary.

Komfortní byt pro pár: interiér v elegantním stylu

Opticky lehká křesla do obývacího pokoje

Novinkou jsou pohodlná křesla do obývacího pokoje s lehkou a flexibilní rámovou konstrukcí, vyrobená z ohýbaného vrstveného dřeva. Čalounické materiály by měly být vybírány podle stylu obývacího pokoje. Některé modely křesel mají pohodlnou opěrku nohou. Opěradla jsou obvykle vysoká a měkká opěrka hlavy umožňuje uvolnění svalů krku. Čalounické materiály pro taková křesla jsou obvykle vyrobena z bavlny. Připevněním sedáku na konstrukci suchého zipu můžete čalouněný materiál vyjmout a omýt. Proutěné a ratanové křeslo je stále v módě. Různé tvary a barvy vám umožní přizpůsobit židli dekorům téměř každého obývacího pokoje. Prolamovaný design těchto pohodlných křesel do obývacího pokoje znamená, že to „neusnadňují“ a někdy i díky nim získává charakter obývací pokoj.

Křesla do obývacího pokoje v klasickém stylu

Křeslo do obývacího pokoje v klasickém stylu je spojeno buď s tradičním křeslem s uchem, nebo s opěradlem ve tvaru medailonu. Ale k moderní klasice můžeme zařadit také křesla oblíbená v interiérech uspořádaných ve francouzském nebo newyorském stylu. Vyznačují se příjemnou formou a velikostí oka, pohodlím a především krásným čalouněním. Mohou být samy o sobě uměním! Nezapomeňte na houpací židle, klubové židle a prošívané židle Charleston (ty vypadají nejlépe, když jsou kombinovány s pohovkou). Křesla pro klasický pokoj jsou nejčastěji soupravy s pohovkou a židlemi pro jídelní stůl.

Židle a křesla v různých stylech: připravené INSPIRACE

Nejmódnější barvy nábytku - trendy designu interiéru

Kategorie: