Míč, válečky a paže. Kulečníkový stůl vyrobený z pryskyřice a laminátu ("Bong Floreal", navržený Giulio Cappellini), modulární pohovka ("Tube Chair", navržený Joe Colombo, 1969) a tři ramena Serge Mouille lampy moderní klasický interiér

Dnes lidé chtějí žít v místech, která říkají něco o jejich identitě. Těší se z možnosti kombinovat produkty různých návrhářů a různých kontinentů. To je velká změna v oboru - říká Giulio Cappellini, italský architekt a designér, který transformoval rodinný podnik z Milána na jednu z nejvlivnějších značek na světě designového průmyslu.

Maja Mozga-Górecka: Jednou jsi řekl, že chceš navrhovat sny, ne objekty. Co sny myslíš? A znamená to, že průmyslový design je stále více o atmosféře, o nehmotném?

Giulio Cappellini: Na trhu jsou stovky, tisíce dobrých produktů. Naším úkolem je přimět lidi, aby se necítili zastrašováni, aby se usmívali a vrátili sny. Krása je velmi důležitá. Musíte však také vytvořit silný vztah mezi subjektem a spotřebitelem. Protože se lidé stále trochu bojí designu, dívají se na ně ve výkladní skříni nebo na stálé výstavě v muzeu nebo v showroomu, ale stále se bojí, aby podobné objekty umístili do svého domova. Měli bychom se ujistit, že atmosféra kolem těchto objektů je přátelštější, což lidem dává snivou náladu. To je můj koncept. Lidé na celém světě dnes chtějí žít a pracovat v místech, kde se říká něco o jejich identitě, své vlastní historii. Možná před lety chtěli mít domov jako jejich sousedé, ale dnes si užívají svobody kombinovat produkty různých návrhářů, společností a z celého světa na jednom místě. Chtějí žít v domovech, které ukazují jejich DNA. To je velká změna v oboru. Úkolem projektanta je proto vytvářet užitečné a krásné produkty, které budou fungovat v různých prostředích, ať už jde o historickou nebo současnou budovu.

Celý rozhovor s Giuliem Cappellim si můžete přečíst v květnovém čísle Good Interior!

Dobrý interiér

Doporučujeme vám, abyste se vydali na naši stezku - někde daleko, když představujeme vynikající příklady světové architektury nebo blízko Polska, plné dosud neobjevených rohů. V rubrice „Lidé, vášně, místa“ počínaje tímto číslem označujeme směr, který stojí za to se vydat - Roztocze …

Kupte poslední číslo

Kategorie: