Pouze jedna zeď v obývacím pokoji je namalovaná modrou barvou, ale i bufet stojící vedle ní získal stín jarní oblohy. Štukové růžice ozdobné jako porcelánové talíře. Blízkost růžové stěny zvýrazňuje modrý tón. Pro malování stěn byla použita latexová emulze Akrylit W, Dekoral.

Zajímá vás, jak zařídit obývací pokoj? Barvy stěn v obývacím pokoji mají velký vliv na uspořádání, proto je pečlivě vybírejte. Barvy v obývacím pokoji musí odpovídat interiéru a osvětlení. Podívejte se, jak to udělat, a podívejte se na obrázky z obývacího pokoje s různými barvami stěn.

Při výběru barvy stěn v obývacím pokoji je hned na začátku vhodné zvážit, jaký efekt chceme dosáhnout - mělo by nás obývací pokoj sloužit jako místo odpočinku a relaxace, nebo bychom chtěli být majiteli obývacího pokoje s energií? Velmi záleží na barvě stěn.

Barvy stěn v obývacím pokoji krok za krokem

Barvy v obývacím pokoji mohou být stejné nebo můžete kombinovat různé odstíny jedné barvy na stěnách. Malování stěn v jedné barvě a čtvrtém v intenzivním stínu je velmi populární řešení v uspořádání obývacího pokoje. Jako barevný přízvuk na jedné nebo dvou stěnách, například módní cihlový červený odstín, fialová nebo tmavě šedá. Čistě bílá stěna může být oživena intenzivní fialovou barvou malováním části stěny v obývacím pokoji, např. Bude pak vrcholem salónu.

Stěny v obývacím pokoji jsou důležitým prvkem spojujícím interiér. Malování stěn má jedno pravidlo, které bude fungovat při zdobení obývacího pokoje: vyberte si tichou barvu, která vytvoří pozadí a základ pro další dekorativní šílenství v obývacím pokoji.

Módní barvy stěn v obývacím pokoji

Barvy stěn v obývacím pokoji mohou být teplé a energické. Takový dekorační efekt se získá natíráním stěn nebo vybraných fragmentů do žluté nebo oranžové, jakož i do hnědé a zlaté. Díky zelené barvě stěn v obývacím pokoji bude interiér útulný. Příjemná a velmi módní je také mořský styl v uspořádání obývacího pokoje. Dominantní barvy v takovém zařízeném salonu jsou: modrá, odstíny šedé, slonová kost, tmavě modrá a červená - říká Tomasz Tarasewicz, stylista varšavského interiérového designového centra Domoteka.

Nenechte si ujít: Salon - inspirace - FOTOGALERIE >>>

Při výběru barvy stěn v obývacím pokoji si však musíte uvědomit, že světlé barvy působí dojmem prostornosti, zatímco tmavé a intenzivní opticky snižují interiér, takže vypadají dobře ve velkých a dobře osvětlených obývacích pokojích. V moderním uspořádání obývacího pokoje je šedá móda, která dokonale ladí s bílou. Takové barvy v obývacím pokoji lze oživit pomocí barevných detailů, např. Žlutého koberce, dekorativních polštářů, ubrusu.

Zobrazit námi vybrané produkty:

Barvy stěn v obývacím pokoji a jejich dopad na pohodu

Světlé barvy v obývacím pokoji, jako je bílá nebo béžová, mají příznivý vliv na naši pohodu - přinášejí klid, uklidňující emoce a dávají pocit svobody. Přizpůsobí se prakticky jakémukoli stylu uspořádání a navíc opticky zvětší prostor. Zelená barva také dává pocit bezpečí a pocit relaxace a klidu.

Modré stěny dodávají obývacím pokojům lehkost a přispívají k relaxaci, proto jsou ideální pro domovy mentálně vyčerpaných lidí, kteří potřebují klid a odpočinek. Stěny v této barvě mohou také stimulovat práci a usnadnit rozhodování.

Tyrkysová barva stěn působí dojmem čerstvosti, zatímco červená, uznávaná jako vlajková barva vášně a lásky, má stimulační účinek, a proto se doporučuje lidem, kteří potřebují více energie lidí, ale nedoporučuje se pro choleriky a stresované lidi.

Fialová je výsledkem kombinace stimulující červené a uklidňující modré, což je důvod, proč v závislosti na rozdílu v proporcích mezi těmito barvami může fialová barva stěn v obývacím pokoji vyzařovat energii nebo na nás působit uvolňujícím způsobem.

Pink stimuluje a podporuje potěšení ve hře, zatímco žlutá v nás vyvolává radost, uvolňuje napětí a konflikty. Odstíny pomeranče přispívají k veselým myšlenkám, obnovují touhu žít a zvyšují motivaci jednat. Mohou také zvýšit chuť k jídlu!

Černá a tmavá šedá přinášejí do místnosti auru magie a tajemství, jsou však pro neviditelné, depresivní nebo depresivní lidi nepředvídatelné, navíc mohou opticky zpřísnit prostor a vytvořit ohromující náladu.

Malování všech stěn v obývacím pokoji v jedné intenzivní barvě je skvělé řešení pro odvážné lidi s uměleckým vkusem, ale pokud se nechcete rozhodnout o takovém radikálním východu, můžete danou barvu zakrýt pouze jednou stěnou obývacího pokoje - bude to skvělé jako dekorace zvýrazňující daný fragment interiéru a živý dekor.

Barvy stěn v obývacím pokoji - viz FOTOGALERIE

Zajímá vás, jaká barva stěny bude vypadat nejlépe ve vašem obývacím pokoji? Podívejte se na hotové návrhy obývacího pokoje a hledejte v nich inspiraci.

Barvy stěn obývacího pokoje: o které GALÉRII rozhodnout

Modrá v obývacím pokoji: nábytek, doplňky, aranžmá, fotografie

Zářivé, intenzivní barvy v obývacím pokoji: energické, živé, módní

Módní stěny v obývacím pokoji BARVY BALENÍ do obývacího pokoje

Nápady na zeď v obývacím pokoji: jak zvolit barvy pro obývací pokoj?

Kategorie: