Zdánlivě chaotickým řešením, kterým je uložení kuchyňského vybavení na zábradlí, může být silná stránka uspořádání kuchyně. Obzvláště pokud vybereme barvy s velkou péčí.

Uložení kuchyňského příslušenství do malé kuchyně může být výzvou. Speciálně pro milovníky vaření. Významným zjednodušením mohou být moderní zábradlí s velkým výběrem příslušenství. Doporučujeme, jak používat kuchyňské kolejnice.

Co je to kuchyňské zábradlí?

Při plachtění nazýváme speciální laty na palubě jachty, které chrání posádku před sklouznutím přes palubu a zábradlím, které usnadňují navigaci na palubě a pod palubou. Analogicky s posledním (držadlo) nazýváme lamely na střeše automobilové a kuchyňské kolejnice.

Ta nejenže vypadají podobně jako ty na palubách jachet. Mohou nám také pomoci a zachránit nás před kuchyňskými katastrofami, například ve formě hromady hrnců na nás nebo neschopnosti najít tu správnou kuchyňskou náčiní v hluboké zásuvce plné spotřebičů, jen když je to nejvíce potřeba. Každý, kdo má rád vaření, ví, že jde o záležitosti života a smrti.

Dnešní zábradlí v podobě minimalistických kartáčovaných nerezových lamel bude v moderní kuchyni skvělé.

Na co lze použít kuchyňskou lištu?

Mezi klasické zábradlí patří: pánev, cedník, naběračka, sběračská lžíce atd. Brzy očekáváme, že takové kuchyňské doplňky visí na háčcích s kovovou trubicí připevněnou nad kuchyňským pultem.

Moderní kuchyňské kolejnice tento obraz výrazně rozšiřují. Za prvé, kolejnice nejsou jen jednoduché trubky s háčky. Přicházejí v různých stylistických variantách, což představuje rozmanitý sortiment pro potřeby mnoha uspořádání kuchyně.

Za druhé, příslušenství pro zábradlí nejsou jen háčky. Zahrnuje také klipy, sady polic a držáků na lahve, speciální hrnce na byliny a mnoho dalších. Můžeme je připojit ke stěně i ke spodní části police a spojit je do vhodných sad.

V kuchyních, zejména malá zábradlí, zachrání životy milovníkům vaření.

Kterou kuchyňskou lištu byste si měli vybrat?

Pokud jde o klasické kulaté zábradlí, můžeme si vybrat z celé řady možností. Nerezové kolejnice jsou nejoblíbenější, ale také mají různé tváře. Kartáčovaná a lesklá ocel, tmavě nebo měděně zbarvená - bez ohledu na vaše srdce. Výrobci také nabízejí obrovský výběr dřevěných zábradlí.

Můžeme spojit kulaté kolejnice podle potřeby, nejen v jedné rovině, ale také mezi sousedními zdmi. K dispozici je různé příslušenství, které takové ošetření umožňuje.

V moderní kuchyni ve stylu blízkém minimalismu budou fungovat zábradlí ve formě jednoduchých lamel, ve kterých jsou zezadu připevněny háčky a další doplňky, takže přední povrch zábradlí je vždy dokonale hladký.

V retro kuchyních je dobré sáhnout po tmavých zdobených zábradlích, která budou harmonizovat s dřevěnými čelními stěnami skříní a vyřezávanými doplňky.

Zábradlí připevněné ke zdi nebo skříňce jsou funkční výzdobou interiéru. Kuchyňské náčiní, příbory a bylinné nádoby a dekorace na ně lze zavěsit. Na fotografii Kolejnice Fintorp, ocel, 57 cm, 19, 99 PLN a háčky, 7, 99 PLN / 5 ks, IKEA.

Kuchyňské příslušenství

Háčky především. Ale máme také obrovský výběr háčků. Existují krátké a dlouhé háčky, široké a úzké háčky, filigránové háčky a silné háčky, háčky zakončené sponkami na papír, háčky na řetízku - jedním slovem všechny háčky, které můžeme potřebovat.

Ale háčky tam nekončí. K kolejnici připevňujeme různé police a police. Ploché nebo se zarážkami, široké a úzké, na koření, na olej a na dekorace, police pro všeobecné použití a specializované police.

Z těchto zvláštních polic by měla být věnována zvláštní pozornost držákům lahví různých velikostí, zábradlí na sušení nádobí a police na mýdlo.

Kromě toho mezi zábradlím doplňky, které usnadní život v naší kuchyni, najdeme držáky na papírové ručníky a podavač na potravinové nebo hliníkové fólie, magnetické proužky pro skladování nožů av neposlední řadě speciální bylinné hrnce.

Bylinkové hrnce zavěšené na zábradlí jsou trvalým zásahem, který funguje dobře bez ohledu na uspořádání.

Kuchyňské kolejnice - více než praktický přístroj

Kuchyňské zábradlí může vypadat skvěle a doplňuje promyšlený koncept uspořádání kuchyně. Především však může být mimořádně praktické usnadnit skladování a vaření - máme na dosah ruky všechny potřebné nástroje.

To znamená, že je jednodušší používat nejen v malých kuchyních. Ve velkých kuchyních je vaření také pohodlnější, pokud sáhnete po nástrojích, které potřebujete. Složité zábradlí zavěšené nad kuchyňským ostrovem vypadá skvěle a sestává z řady polic a trubek.

Moderní kuchyňský ostrov: módní aranžování fotografií

Malá kuchyně, do které se vejde všechno! Objevte inteligentní řešení

Jak zařídit malou jídelnu? Vybereme malý stůl

Kategorie: