Sedací soupravy (včetně "Groundpiece" / Flexform / design od Antonio Citterio, vlevo, polštáře - Evolution21) jsou obráceny k sobě a směrem k krajině mimo okno. Zasklení muntiny dává interiéru tradičnější charakter

Horské masivy a malá jezera, vodopády a divočiny, táhnoucí se až k obzoru, vedly Anke a Geert k vybudování rekreačního domu v Torpo. V létě je pokryta trávou, v zimě sněhem. Stvořen z lásky k přírodě, stojí v tichu a snaží se příliš nevymanit krajinu.

Torpo je vesnice s pouhých 400 obyvateli na řece Hallingdalselva v norské oblasti Buskerud. Nedaleko - národní park, panorama pohoří Hallingskarvet a Reineskarvet, více jezer než domy. Desítky turistických tras: turistické a cyklistické, stejně jako sjezdové a běžecké trasy, zamotání v oblasti.

Rekreační chata Anke a Geert je trochu mimo vyšlapanou stopu. Jednopatrový dřevěný dům se sedlovou střechou zarostlou pouze velkými okny z jihu ukazuje, že byl postaven nedávno. Stěny nezkráceného borovicového dřeva, překrývající se, však již byly postříbřeny. Místo čekání na účinky deště a větru hostitelé zrychlili patinaci pomocí síranu železa. Navrhli dům sami se zaměřením na místní stavební tradice.

Další informace o tom, jak Anke a Geert uspořádali svůj domov v horách, najdete v únorovém vydání Dobre Interiors!

Dobrý interiér

Doporučujeme vám, abyste se vydali na naši stezku - někde daleko, když představujeme vynikající příklady světové architektury nebo blízko Polska, plné dosud neobjevených rohů. V rubrice „Lidé, vášně, místa“ počínaje tímto číslem označujeme směr, který stojí za to se vydat - Roztocze …

Kupte poslední číslo

Kategorie: