„Připojte se“, pohovka, křeslo a pouf, La Cividina, 2014.

S Jonasem Petterssonem, spoluzakladatelem mezinárodní skupiny Form Us With Love, letošním speciálním hostem Festivalu designu v Lodži, jsme hovořili o demokracii v kanceláři ao tom, jak to souvisí s … výškou židlí. A také o analogovém Pinterestu a domech budoucnosti.

Olga Strużyna-Mazurkiewicz: V roce 2012 jsem navštívil studio Form Us With Love ve Stockholmu. Co se s vámi od té doby změnilo?

Jonas Pettersson: Máme větší tým, naše studio se může pochlubit mezinárodním týmem návrhářů ze šesti zemí a tří kontinentů. A pokud jde o přístup k práci: když jsme začali, jen jsme snili o projektování. Dnes jsme si vědomi toho, co chceme navrhnout, proč a jak. Reagujeme na potřeby budoucnosti.

OS-M.: Máte na mysli rostoucí hluk a potřebu ticha?

JP: Již 10 let zkoumáme problémy spojené s akustikou ve veřejném prostoru a současně testujeme nový biologicky rozložitelný materiál Baux Acoustic Pulp. Vytvořili jsme to s vědci. Jedná se o první zcela přírodní materiál pohlcující zvuk na trhu.

OS-M.: Specializujete se na navrhování kancelářských řešení. Jak vypadá vaše pracoviště?

JP: Stejně jako když jste nás navštívili [průmyslový černobílý prostor jako pozadí nábytku a projektů značky FUWL]. Zároveň se však neustále mění. Umístili jsme kolem 20 desek (2, 5x1, 5 m) na různých místech. Přikládáme k nim poznámky s případy, které máme vyřešit, kreslíme. Tento systém funguje trochu jako Pinterest, pouze živě: každý se může připojit a pracovat na problémech, které tam vyvstaly.

Celý rozhovor s Jonasem Patterssonem si můžete přečíst v červnovém čísle Dobre Interiors!

Dobrý interiér

Doporučujeme vám, abyste se vydali na naši stezku - někde daleko, když představujeme vynikající příklady světové architektury nebo blízko Polska, plné dosud neobjevených rohů. V rubrice „Lidé, vášně, místa“ počínaje tímto číslem označujeme směr, který stojí za to se vydat - Roztocze …

Kupte poslední číslo

Kategorie: