Vířivka je lázeňská náhrada, kterou můžeme mít ve vlastní koupelně. A s tímto typem vany by se nemělo zacházet pouze jako s výstřelkem, protože má mnoho výhod. Dozvíte se vše o vířivce a dozvíte se o tom.

Kdo nepoužívá vířivku?

Výhody vířivky by neměli využívat lidé, kteří se potýkají s:

 • s kožními chorobami,
 • s hypertenzí,
 • s otevřenými ranami.

Jak vidíte, seznam kontraindikací je mnohem skromnější a dva ze tří problémů jsou spíše dočasné.

Moderní volně stojící vana: módní způsob, jak pěknou koupelnu

Horká vana: jak to funguje?

Ovládání hydromasáže může být pneumatické nebo elektronické. Nevýhodou prvního řešení je nebezpečí běhu čerpadla na sucho. U zařízení s elektronickým ovládáním je k dispozici snímač hladiny vody, který zabraňuje zapnutí hydromasáže, pokud hladina vody nedosahuje nad postranními tryskami. Toto řešení zabraňuje dřívějšímu zapnutí hydromasáže, což může vést k zaplavení koupelny a suchému chodu čerpadla. Vana příslušenství. Můžete si vybrat různé masážní a kontrolní systémy pro vybraný model vany. Cena vany se může několikrát lišit v závislosti na zvolené možnosti. Nejlevnější typ hydromasáže je vodní masáž s pneumatickým ovládáním. Masážní systémy s elektronickým ovládáním jsou nejdražší.

Druhy masáží používaných ve vanách

Nejčastěji jsou vířivky vybaveny masážemi:

 • voda - trysky jsou obvykle po stranách vany, jedná se o základní typ masáže, sestává z vstřikování vodních trysek pod tlakem,
 • vzduch - trysky jsou nejčastěji ve spodní části vany, vytvářejí se pomocí vzduchu dodávaného do vany, nazývá se také perla a masíruje tělo vzduchovými bublinami, obvykle jde o doplněk vody, i když lze použít samostatně
 • voda-vzduch - masáž se provádí pomocí vodních paprsků s přídavkem vzduchu, sestává z masáže vodou, která se v tryskách mísí se vzduchem odebraným z vnějšku.

Jednotlivé funkce vířivé vany se aktivují pomocí speciálního panelu umístěného na okraji vany nebo pomocí dálkového ovladače. Společnosti dávají svým systémům svá jména, zejména pokud mají svá vlastní řešení. Například společnost Sanplast nabízí vodní systém Aqua Classic, vzduch bez vzduchu a smíšenou směs zdarma. Značka Ravak má řadu vany se systémem Sport Plus Hydro / Air, s tryskami s nastavitelným směrem a intenzitou proudění vody, a Hydro / Air je kombinací vody a perlové masáže. Řada Extra Flat Plus zahrnuje superplošné trysky a systém Whisper, který dává masáž na základě směsi vzduchu a vody ze dna vany a používá pouze jeden agregát, takže je tichý a ekonomický. Roca nabízí vířivé vany se systémem Roca Effects a skládá se ze tří různých programů pro tělo, pokožku a regeneraci: Body Regeneration, Skyn Beauty a Pro Relaxation. Společnost Kaldewei nabízí vodní masáž Vivo Turbo Plus bez nutnosti dezinfekce a individuálního nastavení směru trysky, stejně jako vodní / vzduchová masáž Vivo Vario Plus, ve které jsou všechny funkce ovládány pomocí dotykové obrazovky.

Zkontrolujte také: 10 nápadů pro volně stojící vanu >>>

Masáž může být stále ultrazvuková, ale je pouze doplňkem vodní masáže a vyžaduje instalaci speciálních trysek do vany. Počet trysek, kterými se čerpá voda a vzduch, závisí hlavně na velikosti a tvaru vany. Systém může obsahovat až 20 trysek. Jsou umístěny ve spodní části vany a na jejích stranách, ačkoli mohou být pouze na bocích vany nebo pouze ve spodní části. Některé systémy mají schopnost regulovat směr trysek (tzv. Nastavitelné trysky), jakož i průtok vody. Ve vířivkách jsou také uzavřené trysky (pokud je nechcete používat). Existují také modely se senzorem, který zajišťuje, že hladina vody ve vaně není příliš nízká, a také s ohřívačem.

Druhy vířivých van

Hydromasážní trysky se obvykle montují do akrylátových van, ale také do ocelových smaltovaných, zatímco tvar s tím nemá nic společného, existují obdélníkové a rohové hydromasážní vany připomínající trojúhelník. Určitě však nenajdete vířivé systémy v nejmenších modelech vany. V takové vaně byste měli být schopni "vytáhnout" volně. Samozřejmě se vířivka kupuje jako hotový produkt. Cena takové vany závisí na velikosti a vybavení s typem a počtem trysek. Nejčastěji společnost navrhuje určitý počet trysek pro konkrétní model. Každá další tryska může být instalována za příplatek. Vana by měla mít minimálně 3-4 trysky. Najdete také modely, které mají až 35.

Co získáme v ceně vany?

Co je tedy zahrnuto v ceně vany a jaké prvky byste si navíc měli koupit? Zařízení obecně zahrnuje: čerpadlo, ruční nebo elektronické ovládání, hliníkový rám, polštáře, kliky, kolejnice, skříně, dekorativní výplně, schody, podvodní osvětlení, automatická dezinfekce, další trysky, sprchová rukojeť, kryt pláště, drenážní systém, sloupec s míchačkou termostatický, boční panel … Někdy v sadě s vanou můžete získat CD s hudbou přizpůsobenou každému masážnímu programu nebo sadě olejů do koupele. Nejčastěji není cena krycích panelů zahrnuta v ceně vany. Nemůžete si je však koupit a místo toho uzavřít vanu glazurou, nezapomeňte ponechat kontrolní otvory pro pozdější servis.

Kryt vířivky

Pouzdro je obvykle vyrobeno na kovovém rámu. Přístup k čerpadlům a dmychadlu by měl být snadný. Pro tato zařízení je také zapotřebí přívod vzduchu. Mezi vanou a stěnou nebo jiným pevným prvkem, který je poté vyplněn silikonem, musí být zachována mezera asi 5 mm.

Oválná vana: aranžování fotografií

Kromě vany si můžete zakoupit:

 • ohřívač, který vám umožní udržovat konstantní teplotu vody;
 • ohřívač vzduchu;
 • halogenové osvětlení;
 • opěrky hlavy;
 • automatické systémy dezinfekce a sušení;
 • různé typy ovládání, například s funkcí vypnutí masáže po 20 minutách použití, možnost nastavení doby koupele. Hlučnost. S ohledem na pohodlí uživatele se výrobci snaží vypnout motor ventilátoru a čerpadla. Objem zařízení je uveden v decibelech. Hladina zvuku vířivých van je v průměru 60 dB. Pro srovnání: pracovní myčka nádobí má hluk kolem 45-55 dB, tiché rádio - 40 dB a normální konverzaci - 60 dB. Vířivý objem vířivé vany je určen nejen provozem zařízení, ale také způsobem, jakým je vana instalována, například tím, zda mají chodidla tlumiče hluku a zda je vana opatřena zvukovou izolací mezi ní a stěnou.

Čištění a údržba horké vany

Horká vana je typ zařízení, které pracuje v uzavřeném okruhu. Voda musí být vypuštěna po každé lázni a hydromasážní systém vyžaduje propláchnutí. Mnoho modelů vířivých van je vybaveno automatickým oplachovacím systémem.

Zkontrolujte také: Vybereme vanuový kohoutek >>>

Stačí nalít speciální přípravek (označený výrobcem) do označeného otvoru a spustit program. Pokud horká vana nemá automatický čisticí systém nebo speciální dávkovač, přidejte do vany naplněné vodou vhodnou tekutinu a poté na několik minut spusťte hydromasáž.

Černá vana v koupelně

Nákup a záruka horké vany

Záruka se obvykle poskytuje na rok nebo 2 na masážní systém a 5 až 10 let na materiál vany. Při koupi vany se zeptejte na nejbližší servisní středisko a termín na provedení opravy - obvykle nepřesahuje 14 dní.

Zabezpečení, tj. Schválení

Podle ustanovení (nařízení Rady ministrů ze dne 9. listopadu 1999, věstník zákonů z roku 2000, č. 5, bod 53) by měly být vířivé vany označeny bezpečnostní značkou vydanou polským střediskem pro testování a certifikaci. Někteří výrobci získávají další hygienický certifikát PZH.

Zajímavé další funkce

Za příplatek si můžete objednat ozonizaci vody i chromoterapii. Ošetření ozonem využívá schopnost ozonu jako sterilizačního a dezinfekčního činidla. Mohou být instalovány pouze ve vaně do systému voda-vzduch a generátor ozónu je součástí dmychadla. Ozon v terapeutických dávkách podporuje mimo jiné léčení nemocí kloubů nebo metabolických poruch. V kosmetickém lékařství se používá například k potírání strií a pooperačního edému a prevenci celulitidy. Některé značky nabízejí také chromoterapeutické sady (barevné efekty), které si můžete zakoupit v jakékoli vaně, a to i bez hydromasáže a již se používají. Existují také možnosti s aromaterapií, které používají léčivé účinky éterických olejů, nebo spíše jejich vůně.

Horká vana: vyplatí se zapamatovat

Do vířivé vany nelijte žádné pěnivé kapaliny nebo oleje, pouze výrobky speciálně určené (např. Soli). Nejlepší je nejdříve se vykoupat a poté se rozhodnout pro masáž. Vířivé vany jsou lepší, než aby byly trvale zapouzdřeny, ale použít kryt zaslaný výrobcem, takže v případě poruchy se snadno dostanete ke konstrukčním prvkům, které jsou obvykle umístěny pod nimi. Speciální rohože jsou k dispozici také v internetových obchodech - tzv perly, které po vložení do vany také masírují tělo.

Koupací salon v přísném smyslu, tj. Vana v salonu!

Jak zajistit vířivku?

Živé komponenty vany musí být chráněny proti proudům vody, tj. Stupeň ochrany IP X5. Je třeba zkontrolovat, jaká řešení, která zvyšují bezpečnost lišty, byla použita ve zvolené vaně. Tyto záruky jsou:

 • uzemnění vodního čerpadla a kovového rámu,
 • napájecí prvky v přímém dosahu baterie s 12 V DC,
 • instalace čerpadla v bezpečné vzdálenosti od otvoru pro přívod vody (nejméně 40 cm), aby nemohly být vlasy čerpány čerpadlem.

Video: kupujeme vany

Zeptali jsme se odborníka, co zvážit při koupi vany. Doporučujeme, jak namontovat vanu na vlastní koupelnu. Základní prvky důležité při výběru vany jsou: tvar, velikost a rozměry vany a způsob její instalace. Podívejte se na VIDEO, co jiného stojí za zvážení při koupi vany.

Kategorie: