Komoda v čínském stylu

Výměna nábytku je značná cena, která nám často brání v proměně interiéru. Skvělou alternativou je dát druhý život, například starým skříňkám, policím nebo zásuvkám, které jsou stále ve velmi dobrém stavu. Stačí malovat na nábytek a chvilku volného času. A zde začínají otázky: Který nábytek se ukáže jako nejlepší? Je to těžká operace? Může být každý kus nábytku překreslen? Seznamte se s odpověďmi a pokračujte a využijte inspiraci!

Jaký nábytek malovat?

Lakovací nábytek není nic nového a zároveň alternativním řešením pro balení. Proč? Malování je mnohem jednodušší a efekt bude překvapivě dobrý - nábytek vypadá jako nový. Na trhu najdeme mnoho druhů barev určených pro malování nábytku. Abychom vybrali správný typ, nejprve vyhodnotíme typ povrchu, který podstoupíme metamorfózu.

Barvy na dřevěný nábytek

Než začneme malovat dřevěný nábytek, je třeba jej vyčistit a řádně připravit. Nejprve odstraníme starou vrstvu barvy nebo laku, obrusíme a očistíme od nečistot. Teprve potom začneme malovat. Akrylová barva, jejíž rozpouštědlo je voda, zde bude fungovat nejlépe. Můžeme si vybrat ze široké škály barev (ve skutečnosti neexistují žádná omezení). K tomu jsou přidány různé povrchové úpravy: matný, polomatný nebo saténový lesk.

Křída se také často používá k malování dřevěného nábytku, který dokonale přilne i k nečistému povrchu. Nezapomeňte však, že křídové barvy musí být chráněny lakem nebo voskem, což znamená více práce a vyšší náklady. To je skvělá volba pro ty, kteří chtějí dělat dekorativní tahy štětcem nebo stírací efekt na nábytek.

Pokud plánujete renovovat dřevěný nábytek, budete také potřebovat skvrny a laky. Díky nim zachováme a pěkně zdůrazníme přírodní krásu dřeva.

Barva na dýhový nábytek

Stojí za to malovat nábytek dýhy? Samozřejmě to je! Jak se ukázalo, dýha dokonale přijímá barvu, i když samotný proces lakování je zdlouhavý a pracný. K překreslení dýhového nábytku budete potřebovat až šest tenkých vrstev barvy. Stojí však za to strávit čas, protože účinek je ohromující - nábytek po proměně vypadá jako nový a velmi moderní. Jaké barvy na dýhu na nábytek budou dobrou volbou? Akrylové barvy budou opět skvělé, ale nezapomeňte je později chránit další vrstvou akrylového laku. Je nutné broušení a základní nátěr? Ne, pokud je kus nábytku v dobrém stavu.

Barvy na laminovaný nábytek a barvy na deskový nábytek

U laminátového a lepenkového nábytku bude dobrým řešením průmyslový lak a křídová barva (která by navíc měla být vždy pokryta voskem nebo lakem). Kromě toho je také bezpečné používat ftalové (alkydové) barvy, které poskytují vynikající pokrytí a jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám. Jsou ideální i pro malování zahradního nábytku.

Barvy na kuchyňský nábytek - barvy

Všechny tyto výrobky lze použít jako barvy pro lakování kuchyňského nábytku. Připomeňme si například, že bílá nábytková barva (která je v kuchyních velmi oblíbená) je odolná vůči usazování nečistot a pravidelnému čištění. Pokud nedůvěřujeme saténovému provedení, dokončíme lakování lakem.

Barvy na renovaci nábytku

Jakákoli barva určená pro dřevěné povrchy bude vhodná pro renovaci nábytku. Vše záleží na tom, jaký efekt chceme dosáhnout - zda má být „nový“ kus nábytku barevný, nebo chceme, aby jeho přírodní krása vyzařovala? V obchodech najdete barvy speciálně vytvořené pro renovaci. Jedná se většinou o křídové barvy, které mají výhodu rychlého schnutí a dobrého pokrytí. Aby bylo možné pokračovat v práci, je třeba odmaštěné povrchy odmastit.

Nábytkové barvy - ceny

V závislosti na značce zaplatíme za jeden litr křídové barvy (i když některé balíčky jsou menší) zaplatíme zhruba 50 PLN. Akrylové barvy jsou o něco levnější, kde litr stojí asi 30-40 PLN.

Stojí za zvážení, že barva kuchyňského nábytku nebo barva na renovaci nábytku musí být nejvyšší kvality. Proto je nejlepší požádat pracovníka obchodu o doporučení (ne každý nátěr na nábytek je správně pojmenován). Barvy na nejvyšší police mohou stát až 100 PLN za litr, ale díky nim bude nábytek po mnoho let v perfektním stavu.

Nábytkové barvy - je to záruka úspěchu?

Teoreticky bude každá nábytková barva plnit svou funkci za předpokladu, že povrch dobře připravíme. Nezapomeňte rozebírat nábytek na části a buďte trpěliví - metamorfóza s barvou může trvat několik dní! Konečný výsledek bude stát za každou strávenou hodinu.

Nejmódnější barvy nábytku - trendy designu interiéru

Barevný koupelnový nábytek

Stylová komoda v klasickém interiéru

Kategorie: