Kuchyňský nábytek: jak naplánovat uspořádání kuchyně tak, aby bylo funkční a pohodlné? Kuchyně je speciální místnost v každém domě, protože stejně jako málokdo potřebuje bezvadnou organizaci. Představujeme několik ergonomických pravidel, která platí při uspořádání kuchyně a možnosti praktického plánování kuchyňského nábytku. Kuchyňský nábytek: tipy a inspirace!

Ideální kuchyně by se měla používat pohodlně, a především - prakticky rozvržená. Jak toho dosáhnout Jak by mělo být uspořádáno z kuchyně abudowy, aby byla spokojena s uspořádáním a ocenila pohodlí dobře vyzdobeného interiéru?

Přečtěte si také: Malá kuchyň s prostornými budovami. Nápady pro skladování v malé kuchyni

Kuchyňský nábytek: dispozice

Existuje několik možností plánování kuchyňského nábytku. Pokud uspořádáte kuchyň s velmi velkým prostorem, můžete se rozhodnout pro budovy ve tvaru U nebo G - kuchyně se stane útulnou a budete mít po ruce všechny potřebné věci. Alternativou k majitelům kuchyně s velkým prostorem nebo kombinací kuchyně a jídelny je uspořádání kuchyně s ostrovem. Kuchyňský nábytek vyrobený podle plánu písmene L je ideálním řešením pro jakýkoli typ kuchyně - velký, malý, úzký a široký. U dlouhé a úzké kuchyně zvolte jednořádkový systém - vysoká konstrukce kuchyně způsobí, že vám dojde nedostatek místa pro uložení kuchyňského příslušenství, ale může to opticky utáhnout interiér - abyste tomu zabránili, vzdejte se zavěšovacích skříní na police. V široké kuchyni bude dvouřadá kuchyně skvělá - tj. Na protilehlých kuchyňských stěnách.

Viz také: Jak plánovat budovu v kuchyni. Viz pravidlo trojúhelníku

Kuchyňský nábytek: vzdálenosti pro pohodlnou práci

Díky některým základním principům ergonomie budete moci naplánovat plně funkční uspořádání kuchyně, i když má malou plochu. Při uspořádání kuchyně architekti interiérů tvrdí, že nejdůležitější věcí je správné umístění dřezu, lednice a sporáku. Je to v tomto pořadí - bez ohledu na to, zda je umístíte zleva doprava nebo naopak. Rozložení modelu nelze vždy implementovat, ale stojí za to se pokusit o usnadnění vaší každodenní práce v kuchyni. Tři výše uvedená zařízení označují vrcholy konvenčního pracovního trojúhelníku, který budete používat v každém návrhu rozvržení - v písmenech L, C, G, dvou a jednom řádku. V posledním případě, místo trojúhelníku, uspořádání zařízení tvoří čáru. Zařízení nesmí být umístěno příliš blízko u sebe ani příliš daleko. Dvě strany trojúhelníku - vzdálenost mezi dřezem a sporákem a mezi sporákem a lednicí v přímé linii by neměla přesáhnout 120-270 centimetrů. Chladnička a dřez by pak měly být umístěny ve vzdálenosti asi 120-210 centimetrů.

Nenechte si ujít: Kuchyňské desky: typy a vlastnosti kuchyňských desek [VIDEO]

Uspořádání kuchyně a tipy - ZOBRAZIT FOTOGALERIE

Jaký typ kuchyňského nábytku nebo pracovní desky? Objevte další způsoby, jak uspořádat kuchyň ve fotogaleriích níže!

Kuchyň bez horní budovy - jak zařídit kuchyň bez skříní nad pracovní deskou

Bílý kuchyňský nábytek. Moderní kuchyně v bílé a dřevo

Malá kuchyně, do které se vejde všechno! Objevte inteligentní řešení

Kuchyně ve tvaru písmene L

Kategorie: