Jídelna je vymezena malým dřevěným stolem, který byl obohacen o originální černé židle.

Pískově hnědá, čistě bílá a klasická černá zaručují elegantní a stylový design interiéru. Tlumené barvy, minimalismus navíc a současně pozornost k nejmenším detailům často určují úspěch uspořádání. Představujeme interiér dvoupodlažního bytu, ve kterém barvy mají nejen dekorativní funkci, ale jsou také ideální jako determinant jednotlivých zón bytu.

Předpokládaným designem bylo minimalistické vnitřní uspořádání dvouúrovňového bytu sestávajícího z obývacího pokoje, kuchyně propojené s jídelnou, dvou ložnic, koupelny a všeobecné toalety. Obytný interiér s celkovou užitnou plochou 64 m2 byl rozdělen do dvou zón - spací a denní oblasti. Spací část návrhářů ze studia 3XA se rozhodla uspořádat ve spodním patře bytu, zatímco ve vstupním patře (úroveň +1) byla uspořádána denní zóna. Minimalistické uspořádání dvoupodlažního bytu je udržováno v neutrálních barvách. Kombinace pískově hnědé s čistě bílou a klasickou černou dodávají interiéru jedinečný styl a eleganci.

Barva jako indikátor jednotlivých zón

Designéři z ateliéru 3XA se rozhodli pro barevnou konzistenci interiérového designu, což z celku vytváří estetický a extrémně souvislý životní prostor. Barevné přízvuky, které se objevují v obývacím pokoji, se také odrážejí na úrovni spánku. Podlahy jsou spojeny lineárními schody a jejich konstrukce umožňuje maximální rozvinutí prostoru pod nimi a jejich využití pro další nábytek. Obytná část se skládá z místnosti propojené s kuchyní a jídelnou. Zajímavým nápadem je oddělení těla nábytku v části střední kuchyně. Uspořádání kuchyně a jídelny je charakteristické barevnou rozmanitostí jednotlivých částí. Toto řešení znamená, že plocha kuchyně i jídelny byla opticky zvětšena.

Uspořádání funkční kuchyně podle návrhu ateliéru 3XA

Uspořádání kuchyně, stejně jako celý byt, se vyznačuje vyvážením barev. Díky použitým barvám je minimalistický interiér kuchyně mimořádně stylovým prostorem. Designéři se rozhodli pro bílé čelní strany kuchyňského nábytku, které dodávají interiéru další lehkost. Speciálně oddělený centrální nábytek byl zvýrazněn pískově hnědou, díky čemuž hraje roli determinantu mezi jednotlivými zónami. Další rozdíl mezi kuchyní a denní zónou je barevně odlišný strop. Jídelna je vymezena malým dřevěným stolem, který byl obohacen o originální černé židle.

20 inspirací pro béžové, lehké kuchyně

Barvy stěny: béžový interiér FOTKY

Fotografie interiéru béžové kuchyně

Interiérové fotografie z béžové koupelny a toalety

Kategorie: