Klimatizace v interiéru ve skandinávském stylu

Ekologická řešení používaná v domácnostech stále více souvisejí s výběrem vytápění a větrání. Stáváme se stále šetrnější k životnímu prostředí, a díky tomu bylo objeveno, že přirozeným chladem Země je obnovitelná energie zdarma. Ekologická klimatizace je systém, který vám umožní snížit spotřebu elektrické energie potřebné k chlazení vzduchu v bytě a domě sedmkrát. Objevte výhody tohoto řešení!

Biopotraviny, ekologické vytápění, ekologický nábytek, ekologický interiér, dokonce i klimatizace je ekologická. Ochrana životního prostředí se stala prioritou 21. století. Hledáme způsoby, jak zachránit Zemi před zničením. Ekologická klimatizace eliminuje veškeré nečistoty ze vzduchu, pracuje bez hluku a využívá podzemní vodu. Kromě všech výhod nabízí moderní design klimatizace během používání skutečné výhody.

Ekologická klimatizace a její výhody

V horkých dnech je klimatizace senzací, ale než se rozhodnete a začnete ji používat, přemýšlejte o ochraně životního prostředí. Ekologická klimatizace je dobrý způsob, jak snížit spotřebu energie a emise prachu a skleníkových plynů, a co je nejdůležitější - příjemně ochladit vzduch v bytě nebo domě. Může být také použit pro vytápění, a pak je teplo získáváno ze země pomocí tepelných čerpadel a zemních výměníků tepla, využívá volnou energii slunce a větru. Tam byl také nápad používat podzemní vodu pro klimatizaci. Ekologická klimatizace šetří energii a zajišťuje čistý vzduch. Je také ideální pro alergiky a poskytuje lidem, kteří zůstávají v pokoji, pohodlí a zdraví.

Přírodní chlazení vzduchu v bytě - jak funguje ekologická klimatizace?

V ekologické klimatizaci probíhá výměna tepla ve speciálním výměníku vyrobeném z měděných trubek mechanicky spojených hliníkovými lamelami a vybavených radiálním ventilátorem na obou stranách a dodatečně vybaveným vzduchovým filtrem. Fanoušci nasávají teplý vzduch z místnosti a studená podzemní voda čerpaná přes tepelný výměník toto teplo přijímá. Tímto způsobem je vzduch ochlazován, čištěn a sušen.

Spotřeba elektřiny pro chlazení vzduchu je sedmkrát menší ve srovnání s klimatizací bytu založeného na tradičních klimatizacích typu split. Ekologické klimatizace mají vzduchový filtr, na kterém se hromadí nečistoty nasávané z místnosti - to je jejich nejdůležitější výhoda. A co víc, na rozdíl od všech ostatních typů klimatizace je instalace instalována uvnitř budovy, takže fasáda nebo střecha nemusí být instalovány venkovní jednotky klimatizace. Ekologická klimatizace zajišťuje ticho - při práci nezpůsobuje hluk a vibrace. Objem ventilátorů je přibližně 15–20 dB - při prvním rychlostním stupni, 30–35 dB - při druhém rychlostním stupni a 40–55 dB při provozu při vysokých otáčkách. Pokud jsou výměníky instalovány uvnitř a uzavřeny, nebudou vůbec slyšet.

Zelená klimatizace: cena

Náklady na nákup ekologického klimatizačního systému jsou asi o 20% vyšší než instalace tradiční klimatizace. Výdaje jsou však ziskové a rychle se vyplácejí - nejde jen o nižší spotřebu energie. Část podzemní vody může být po přečerpání klimatizačním systémem použita například k zavlažování zahrady. Automatický hydraulický rozdělovač nasměruje podzemní vodu do zelených ploch v určený čas a množství. Ekologická klimatizace proto znamená výhody pouze pro členy domácnosti i pro životní prostředí.

Pokojové rostliny, které čistí vzduch doma

Který čistič vzduchu byste si měli vybrat?

Jak se chránit před smogem doma?

Kategorie: