I malý a levný domácí trezor může zaručit bezpečnost našich dokumentů, šperků nebo více hotovosti. Musí však být trvale připevněna ke konstrukci budovy.

Domácí trezor pomáhá chránit cenné věci - ne nutně peníze, spíše šperky, dokumenty, jakož i další věci, které považujeme za nejcennější, např. Staré rodinné fotografie - nejen proti krádeži, ale také proti ohni. Doporučujeme, jak si vybrat domácí trezor a jak a kde jej nainstalovat, aby vyhovoval individuálním potřebám majitelů.

Domácí trezor není ani honosný gadget, ani řešení pouze pro velmi bohaté lidi. Kdy tedy stojí za to koupit? Když hodnota předmětů, které bychom chtěli chránit před ztrátou (krádež, ale také požár, záplavy nebo ztráty), přesáhne náklady na nákup vhodného modelu. A to malá uzamykatelná zeď bezpečná, tzv mini-sejf, peníze, šperky, cestovní pas a další dokumenty lze zakoupit až do 150 PLN, levný domácí trezor je racionální volbou pro prakticky všechny z nás. Čím více krádeží nebo (dokonce neúmyslných) škod na cenných předmětech, je práce domácnosti a lidí, které jsme nechali za prahem, od dětí a domácích mazlíčků, přes hlídání dětí, až po domnělé podvodníky nebo profesionály.

To je samozřejmě pouze výchozí bod. V závislosti na potřebách si můžeme vybrat, mezi ostatními peníze bezpečné, bezpečné pro dokumenty nebo zbraně . Klíčový trezor nebo elektronický zámek . Bezpečný nebo žáruvzdorný. Konečně - domácí zeď bezpečná, vestavěná, podlaha nebo nábytek bezpečný. Domácí trezory tvoří extrémně rozmanitou skupinu produktů se všemi druhy funkčních prvků (zvažovaných v souvislosti s typem nebo velikostí předmětů, které chceme zabezpečit) a třídami odolnosti (od I do VIII; čím vyšší, tím těžší přestávky), snadno najdou v nabídce na trhu. řešení pro každý rozpočet a vhodné pro všechny potřeby.

Domov v bezpečí - co byste si měli pamatovat?

Nemůžete se chlubit, že budete mít trezor. Domácí trezory se staly běžnějšími, ale zvuk jejich jména může vyvolat představivost. Mezitím je lepší nevysílat žádné signály do prostředí o našem (skutečném nebo údajném) bohatství.

Informace o nainstalovaných bezpečných životech po několik desetiletí. Nezapomeňte, že neopatrný chléb se může pomstít i po mnoha letech na nás nebo na našich blízkých. Dejme pozor, abychom nevyprovokovali lidskou žárlivost. A nezapomeňme, že nevinná malá holčička nebo sladká dívka, kterou zmiňujeme o našem bezpečí i při překonání nudy, se po mnoha letech může proměnit v nebezpečného zločince nebo nemilosrdného zločince.

Pokud vaše děti nebo vnoučata vědí o trezoru, můžete si být jisti, že jejich kolegové, jejich rodiče a všichni sousedé to brzy zjistí. V tomto aspektu domácí bezpečnosti zasvěcujte děti, když vyrostou, a pochopte potřebu plného uvážení.

Jaký domácí trezor? Stěna, podlaha, nábytek …

Domácí trezory přicházejí v řadě variant týkajících se místa a způsobu montáže, zvláštních funkčních prvků nebo zamýšleného použití výrobcem. Samostatné velikosti domácích trezorů jsou samozřejmě oddělené, od nejmenších (u položky, jako je cestovní pas a malé množství šperků), až po velké (např. Pro zbraně s dlouhou životností nebo nejcennější umělecká díla).

Existují tedy takové typy: bezpečný na zeď (nejoblíbenější - zapuštěný do zdi, vybavený speciálním límcem kolem předního panelu a kotvami pro usnadnění jeho trvalého připevnění ke zdi), bezpečný na podlahu (větší modely - imobilizován připevněním k podlaze nebo stropu) a bezpečný nábytek (podobný vzhledu jako nábytek nebo tvořící součást např. velké knihovny).

Podívejte se, jaké trezory doporučujeme:

Malý nebo střední domácí trezor (tj. Každý o hmotnosti do 1000 kg) musí být upevněn tak či onak tak, aby nemohl být ukraden spolu s jeho obsahem (tradiční „rakev“, tj. Uzamykatelná kovová krabička, tato základní podmínka není uspokojí - je snadné s ní běžet z bytu, ai když zloděj nevyužije svého obsahu, stále ztratíme). Zdivo ve zdi také poskytuje vynikající ochranu bočním stěnám trezoru, takže mohou být tenčí, což se promítá do ceny výrobku.

Velké domácí trezory (vážící více než tunu) jsou obvykle tak těžké, že je není třeba připevňovat, protože zloděj je nemůže nosit bez použití speciálního vybavení. Před zakoupením tak masivního trezoru se však musíte ujistit, že strop má dostatečnou pevnost, a v případě potřeby vstoupit do struktury, která bezpečně rozloží hmotnost takového pancéřovaného kabinetu.

Domácí trezory - jeden nebo možná dva?

Pokud povaha vaší práce může vyžadovat častý přístup k domácímu sejfu, nainstalujte dva . Jeden (ne nutně dobře skrytý) bude použit ke zvládnutí každodenních činností. Druhý (o jehož existenci nemusíte informovat ani ostatní členy domácnosti) - k zajištění dalších cenných předmětů.

Pro vaši dovolenou nebo dokonce v noci můžete své nejcennější předměty převést do druhého trezoru. Nezapomeňte však, že diskrétnost je klíčová - nikdo by neměl být svědkem vyprazdňování nebo doplňování trezorů používaných denně. To se mimo jiné týká nestimulovat fantazii a inspirovat někoho, aby hledal umístění druhé mezipaměti.

Kam instalovat domácí trezor?

Výběr místa pro domácí trezor není snadné, protože musí splňovat několik poměrně omezujících podmínek:

• nemůže to být nápadné (nejde jen o skrytí trezoru pod obrazem nebo za oponou, především o umístění do prostoru, který nevěnuje pozornost)

• mělo by to být diskrétní, ale přístup k němu nelze omezit (prakticky celý životní prostor, včetně studie, odpadne - je těžké si představit situaci, kdy v souvislosti s potřebou extrahovat důležité dokumenty nebo dodatečnou částku peněz, kterou zveme hosty)

• musí být schopen zabezpečit trezor (nemůže to být zeď v dřevěném domě nebo tenká příčka)

• v případě požáru by neměl dosáhnout nejvyšší teploty (nehořlavé prostředí, mimo dřevěné části budovy)

• v případě povodně nebo záplav by byt neměl být v dosahu vody.

Trezory pro děti

Trezor pro děti - přesněji prasátko ve formě trezoru, zamčené klíčem nebo elektronickým zámkem - je zdánlivě pouhou hračkou nebo, v nejlepším případě, gadgetem. Pokud si chcete koupit syna nebo dceru prasátko, stojí za to dát si trezor pro děti. Proč? Protože trezory pro děti zvykají nejmladší na potřebu chránit cenné věci, včetně peněz.

Co namísto trezoru?

Pokud se obáváme, že náklady na nákup trezoru překročí hodnotu položek v něm uložených (např. Kvůli rozměrům cenných předmětů, které chceme bezpečně uložit), můžeme se rozhodnout vyrobit trezor nebo postavit skrytou místnost .
Malá skrytá místnost (např. 2 nebo 3 m²) může být přivedena do domu ve fázi návrhu; ve stávajícím domě nebo bytě bude určitě obtížnější, i když s velkou rozlohou a kvůli rozsáhlé rekonstrukci to není nemožné. V takové místnosti, např. Během dovolené, můžete umístit obrazy visící každý den v bytě a nutně je nahradit jinými.

Cache. Pokud jsou chytře naplánované a dobře provedené, mohou být efektivnější než bezpečný. Jejich hlavním rysem by mělo být neobvyklé umístění a způsob otevření (odstranění). Takže je lepší nezvolit do skříňky místa, jako jsou: lednice, povlečení, skříň nebo police na knihy, protože o nich každý zločinec ví. Nezapomeňte také, že mezipaměť, ve které chceme například ukládat cenné papíry, nemůže být pro hlodavce dostupná a vystavena vlhkosti.

Kategorie: