Kuchyňský kout je obvykle velkou výzvou k uspořádání. Vzhledem k tomu, že se zaměřujeme na poskytování co nejnižší funkčnosti malé kuchyně, často zapomínáme starat se o estetiku této místnosti. Podívejte se na design kuchyně v minimalistickém stylu, který vám řekne, jak zařídit kuchyňský kout.

Zde je návrh uspořádání kuchyňského koutu, což dokazuje, že minimalistické stylové prostory koupané v bílé barvě nemusí být nudné.

Design kuchyně: minimalistická bílá s výrazným motivem

Prezentovaný design kuchyně využívá veškerý dostupný prostor - závěsné i stojící budovy pokrývají celou šířku kuchyňského koutu, díky čemuž mají členové domácnosti k dispozici spoustu skříní a zásuvek, ve kterých lze ukládat nádobí a další malé kuchyňské vybavení. Ve spodní části budovy byla také ukryta malá lednička, aby se ušetřil prostor. Kromě toho jsou kuchyňské stěny udržovány ve stejné sněhově bílé barvě jako stěny, díky čemuž vypadá lehce a prolíná se s pozadím a opticky rozšiřuje prostor. Všudypřítomný, minimalistický bílý a moderní, syrový nábytek je kombinován s fragmentem vzorované tapety umístěné nad pracovní deskou. Černé tečky narušují monotónnost barevného uspořádání a jejich zaoblenost dokonale kontrastuje s úhlovostí budovy. Aby se zabránilo znečištění nebo deformaci tapety, byla zeď nad pracovní deskou chráněna skleněným oknem. Individuální černý nábytek, jako je kování, stojan na ovoce nebo barová stolička, dokonale ladí s tečkami na zdi, čímž do kuchyňského koutu přidává další „drápové“ uspořádání. Zajímavé je, že černé a bílé tečky jsou leitmotivem celého bytu, díky čemuž je jeho výzdoba velmi soudržná.

Kategorie: