Jaké barvy, textury a materiály si vybrat pro stěny v ložnici. Jaké podlaží v ložnici bude nejlepší? Správná výzdoba ložnice je nesmírně důležitá, protože má přímý dopad na kvalitu našeho odpočinku po náročném dni. Tmavé nebo světlé stěny? Bílé nebo barevné? Uniformní nebo vzorované? Dřevěná podlaha nebo koberec? Podívejte se na sbírku našich tipů na ložnici a inspiraci [fotogalerie].

Už máte svůj vysněný nábytek a doplňky, ale nevíte, jak uspořádat stěny a podlahu ložnice tak, aby všechno vytvořilo souvislý a pohodlný interiér? Doporučujeme, jak vybrat barvy a materiály pro dokončení stěn a podlahy v ložnici, což pomůže vytvořit atmosféru přispívající k odpočinku a dobrému sněhu.

Stěny a podlaha v ložnici: záblesk barev

Barva stěn v ložnici je jedním z faktorů, které ovlivňují naši pohodu a kvalitu spánku. Jste-li nervózní osoba, rozhodněte se pro neutrální a utlumené barvy (bílé, bělené růže, fialové, modré a zelené, odstíny béžové nebo šedé), které vytvářejí příjemnou atmosféru v ložnici a nezasahují do odpočinku. Modré a zelené barvy malovaly stěny ložnice v klidu a klidu. Kromě toho jsou jasné barvy spolehlivé při vytváření iluze většího prostoru, takže budou ideální pro ložnice s malou plochou. Silné barvy mohou přes stimulovat, proto je používejte opatrně. Červená stěna v ložnici oživí interiér, ale po chvíli to může začít dráždit vás, stejně jako nasycené žluté. Oranžová zase zvyšuje vaši chuť k jídlu! Všechny tyto barvy se nedoporučují pro osoby se stresem nebo trpící nespavostí. Nejlepší řešení pro ty, kteří milují silné akordové akordy, je malovat pouze jednu zeď v ložnici v intenzivní barvě. Tato zeď by měla být mimo dohled osoby ležící v posteli - například za čelo postele. V poslední době jsou tmavé barvy, zejména tmavě šedá a černá, velmi módní při zdobení ložnice - dodávají místnosti eleganci a tajemství, ale z dlouhodobého hlediska mohou být depresivní.

Stěny v ložnici: od nálepky po tapetu

Pokud si myslíte, že jednotná barva stěn v ložnici je nudná, pak na jednu ze zdí nalistujte zajímavou grafiku. Při malování můžete použít šablony dostupné téměř v jakékoli velikosti a velké množství vzorů v online a stavebních obchodech. Čistší a snadnější možností zdobení stěny ložnice jsou samolepky na zeď, které vám ušetří obraz. Nezapomeňte to však přehánět barvou grafiky - stačí dvě. Můžete také přemýšlet o tapetách, ale pokud si vyberete tapetu s intenzivním vzorem, omezte se na zeď za čelní deskou, aby tapeta dominovala a opticky utahovala ložnici. Jednoduchou a efektivní myšlenkou je malovaná „čelní deska“ - ve tvaru jednoduchého obdélníku nebo ozdobného tvaru (například ve tvaru hlavy královské postele). Pro jeho malování je nejlepší použít latexovou barvu odolnou vůči praní a drhnutí.

Podlaha ložnice: inspirace podlahy

Pro podlahu v ložnici můžete použít měkký koberec nebo jeden z levnějších druhů dřeva, například borovice nebo bříza, protože není tak zranitelný vůči poškození jako podlaha v jiných místnostech. V ložnici budou fungovat i panely nebo laminované desky. Pokud dáváte přednost dřevěné podlaze, položte vedle postele malý koberec nebo chodník - díky tomu, když vstanete z teplé postele, nohou se nedotknete chladné podlahy. Nedoporučujeme používat kamenné podlahy, kameniny a terakotové podlahy k dokončení podlahy v ložnici - chladí interiér a činí to nepříjemným.

Kategorie: