Základem pružinového uspořádání balkonu jsou narcisy, tulipány, hyacinty, safíry v květináčích

Jarní květiny na balkóně jsou především jarní cibulkou. Pro jarní uspořádání balkonu jsou perfektní narcisy, tulipány, krokusy, hyacinty, cibule, safír. Navrhujeme, které květiny jsou vhodné na jaro na balkon.

Na jaře ožívá příroda. První rostliny se daří v zahradě. Nic nám nebrání v zavedení pružiny na naše balkony. Když slunce začne tvrději pracovat a dny se prodlužují a jsou teplejší, stojí za to pokračovat s pružinovým uspořádáním balkonu. Jaké květiny jsou vhodné na balkon na jaře ?

Jarní květiny na balkon: macešky, petrklíčů, glaukomu, sedmikrásky

Zdobení balkonu barevnými květinami na jaře je skvělý způsob, jak mu dát radostnou postavu. Chcete-li vytvořit jarní uspořádání na balkóně, jednoduše jej ozdobte kvetoucími rostlinami. Vyberme druhy, které nejsou příšerné teplotní poklesy a neumírají pod vlivem nižších teplot vyskytujících se v březnu a dubnu.

Mezi jarními květy na balkóně vynikají macešky, které se vyznačují zvláštní odolností vůči nízkým teplotám a dokonce i mrazu. Macešky ohromí bohatostí barev jejich květů, kvetou po dlouhou dobu a jejich nejúžasnějším rysem je sametový lesk lístků.

Pro jarní uspořádání balkonu, petrklíče jsou také skvělé. Mnoho druhů petrklíčů se cítí na čerstvém vzduchu (dokonce i v pohodě) mnohem lépe než v bytě. Za zmínku stojí zejména bezkvětá petrklíče, která jsou k dispozici ve velkém počtu barevných odrůd na jaře, jakož i zubatá petrklíče, obyčejná petrklíče a růžová petrklíče. Na druhou stranu, jarní prvosenka není vhodná pro zdobení balkonu na jaře, který nemá rád nízkou teplotu.

Přečtěte si také: Pěkné uspořádání balkonu v bloku FOTKY!

Perfektní květiny pro balkon jsou asijské blatouchy, jejichž okouzlující květiny připomínají pompoms sestávající z hustě uspořádaných lístků. Pro milovníky jarních květin na balkóně doporučujeme elegantní sedmikrásky .

Jarní květiny pro balkon: cibule

Pro vytvoření jarní kompozice na balkóně jsou také skvělé různé druhy cibulových květů - narcis, hyacinty, tulipány, safíry a cibule. Mohou být použity k vytvoření zajímavých aranžmá rostlin v krabicích a květináčích, jednotlivých i více druhů.

Přečtěte si také: Svěží květiny na balkóně

Květináče a vázy na balkon a verandu: jarní dekorace

Autor: jokodecor

Kouzelný a praktický balkon! GALÉRIE INSPIRACE IKEA

Kategorie: