Desítky safírových žárovek byly zasazeny do kovové šedé misky - úžasný efekt!

Zafíry jsou jemné, okouzlující cibule, která na jaře kvetou v zahradách. Tyto safírové krásy se pěstují také v květináčích. A právě oni - vedle kytic broušených safírů - mohou být použity k vytvoření veselých jarních dekorací domů.

Sapphire květiny shromážděné v hustých shlucích na krátkých stoncích jsou safírové květenství, které se objevují v zahradách na jaře - dokonce v březnu. Aby rostliny během tohoto období kvetly, musí být jejich cibule na podzim vysazeny do země.
Na zahradě jsou safíry osázeny nejlépe ve skupinách - pak vytvoří atraktivní zhuštěné shluky s četnými květinami: obvykle safír, ale také růžové nebo bílé. Tyto jarní květiny jsou vhodné pro okraje trvalých lůžek a podél stezek, stejně jako pro dekoraci skalek. Mohou být vysazeny také na trávnících. Na květinových záhonech se safíry dokonale mísí s jinými jarní cibulkou, jako jsou narcisy a tulipány, ale také s nízkými trvalkami. Vypadají nejlépe, když se kombinují se žlutými květy. Další výhodou safírů je příjemná jemná vůně květin.

>> Také si přečtěte: Jarní bytové dekorace: 12 nápadů na zajímavé dekorace interiéru

Zafíry v květináčích pro jarní dekorace

Zafíry, stejně jako mnoho jiných cibulovin, jsou skvělé pro pěstování v květináčích. Na konci zimy a brzy na jaře lze v květinářstvích a prodejnách rostlin zakoupit hrnkové safíry, obvykle tmavě modré a méně často bílé. Můžeme je použít k vytvoření zajímavých jarních dekorací k ozdobení našich interiérů, balkonů a teras.

Zde je několik návrhů, které lze snadno vyrobit, jemné a radostné jarní dekorace se safíry v roli sraček :

  • Již několik safírů zasazených do květináče vytvoří malou, ale okouzlující jarní zahradu - stačí dát květináči do ozdobného pouzdra, proutěného koše nebo ozdobné mísy.
  • Namísto tradičních květináčů mohou být safíry zasazeny do průhledných skleněných váz.
  • Jednotlivé safíry zasazené do skořápek nebo do sklenic na vejce jsou nápadem pro originální výzdobu velikonoční tabulky.
  • Z broušených safírů si můžete připravit roztomilé voňavé kytice, které jsou ideální pro jarní domácí dekorace.

Zafíry vypadají skvěle nejen ve složení jednotlivých druhů, ale také v kombinaci s jinými rostlinami na jaře kvetoucími, zejména s primulemi, nízkými tulipány, maceškami, sedmikráskami a narcisy. Stojí za to jít do květinářství nebo na tržiště a koupit několik květináčů s květinami (pojďme si vybrat ty kopie, kde se nevyvíjejí všechny květiny - pak náš interiér ozdobí déle).

>> Nenechte si ujít: Hyacinty doma. Jarní květiny pro výzdobu interiéru

Zafíry, macešky a sedmikrásky v proutěném koši vytvořily pěknou jarní výzdobu

Co dělat se safíry po odkvětu?

Když safírové květy už nejsou tak atraktivní. Ale nemusíte je zahodit! Odstraňte vybledlé květenství a pokračujte v zalévání rostlin, dokud jejich listy nezmizí. Po chvíli se nadzemní část vyschne. Poté by měly být žárovky vyjmuty ze země, vyčištěny, uloženy v prolamovaných bednách a pokryty rašelinou. Takto připravené můžeme skladovat na suchém místě (např. V suterénu) až do září, kdy mohou být cibule zasazeny v zahradě nebo v nových květináčích.
Přečtěte si také: Narcisy v květináčích - jarní květiny uvnitř

Jarní kytice Narcis

8 nápadů na jarní dekorace

Jarní květiny pro balkon

Jarní inspirace: květinové kompozice

Kategorie: