Co je papír pro návrháře? Plast nebo možná země? Kdy hraje papír první housle a kdy se mění v hrdinu druhého plánu? Za jakých podmínek se stává součástí architektury? - to je jen několik otázek, které byly výchozím bodem projektu „Na tapetu“.

Srdcem výstavy v prostoru butiku Red Onion jsou tři papírové válce naplněné kolážními skladbami Tymoteusze Piotrowského . Leitmotivem obrázku je tapeta - papírový objekt, který organizuje prostor a zároveň má často ilustrativní charakter. Umělec smíchal současné a historické fotografie tapet v interiérech bytů: obývací pokoje, jídelny, ložnice a designové ikony, vytvářející příběh o tom, jak vypadá polský sen.
Fotografie použité v ilustracích Tymoteusze Piotrowského začaly svou kariéru na papíře - médium historie a příběhů. Byly publikovány v populárním časopise interiérů „M jak Flat“, který již 14 let představuje nejzajímavější polské návrhy interiérů a inspiruje k dekoraci moderních interiérů. Koláže také obsahují fragmenty historických fotografií vytištěných v prvním měsíci, který propagoval design v Polsku - ikonický „Ty a já“.
Výstava je doprovázena dílnou dílny - ve které se každý může potýkat s technikou koláže - a pokusem definovat nejpopulárnější designérské objekty v Polsku.
„Na tapetu“ je druhá splátka série aktivit červené cibule věnované umělecké studii materiálů, které se používají v designu.
pozvat:

Tymoteusz Piotrowski
Červená cibule
M jako byt
ul. Burakowska 5/7
17. května - 24. května
vernisáž 17. května v 19
kurátoři: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Dominika Olszyna / "M jak flat"
-----
Červená cibule - založená v roce 1999, jedna z prvních obchodů s dobrým zahraničním designem. Butik provozuje stacionární ulici Burakowska ve Varšavě a online a nabízí více než 4 000 položek. To je jeden z nejzajímavějších bodů na nákupní mapě hlavního města, kde byste měli začít zdobit svůj vysněný dům.
http://www.redonion.pl/
Tymoteusz Piotrowski - ilustrátor, grafik. Absolvent Fakulty grafického umění na Varšavské akademii výtvarných umění. Milovník kolážní techniky. Spojuje se, lepí, kreslí - na papíře, na plátně i v nástěnných formách, na stěnách. Zaměstnanec kulinářského časopisu "Kukbuk". Publikoval mimo jiné svá díla v 'Przekrój', 'Znak', 'Twój Styl' a 'Characters'.
Agnieszka Gruszczyńska-Hyc - šéfredaktorka „M jak Flat“. Historik umění podle profese. Publikování seznamů skladeb, autorů a editorů in Architecture-murator, Home & Interior, Dobrý interiér, Futu.
Dominika Olszyna - kulturní expertka, novinářka, zástupkyně šéfredaktora "M jak Flat". Autor textů o designu, módě a trendech publikovaných ve Wysokie Obcasy, Newsweek, Zwierciadło, K maga a Exklusiva.

Kategorie: