Panely řady Korlok dokonale napodobují dřevo v různých variantách

Proč vinylové panely získaly tolik popularity a uznání? Odpověď je jednoduchá: mají mnoho výhod. Vypadají nádherně, jsou velmi trvanlivé a odolné vůči poškození. Kromě toho jsou univerzální a hodí se do jakéhokoli stylu interiéru. Co se o nich vyplatí vědět před nákupem? A jak se liší od laminovaných panelů? Odpovědi naleznete v níže uvedeném článku.

Vinylová deska - co to je?

Vinyl je také polyvinylchlorid. Jedná se o termoplastický materiál, který mu dává vysokou odolnost proti mechanickému poškození. Vinylové panely mají vrstvenou konstrukci. Jádro je HDF deska a na spodní a horní straně je korek (nebo zaměnitelně skleněná vlákna). Díky tomu jsou podlahy tiché při používání - snižují hlučnost až o polovinu! Poslední vrstvou panelů je vinylová vrstva.

Výhody vinylových panelů

Díky všem komponentům je vinyl panel odolný vůči vodě a vlhkosti, odolný a flexibilní. Co to v praxi znamená? I když náhodou upustíme těžký předmět, podlaha zůstane nedotčena. Na podzim nebude tolik hluku. Právě tyto vlastnosti dělají z vinylových panelů vývojářům velmi ochotný dosah - trvanlivost materiálu a zvuková izolace jsou neocenitelnými výhodami.

Další výhodou podlahových panelů je jejich praktičnost - příjemně chodí po naboso (to je také výhoda korku), snadno se udržují v čistotě. Lze je také kombinovat s podlahovým vytápěním. Stojí za to dodat, že máme na výběr různé barvy a vzory podlahových panelů, které budou vypadat krásně v každém interiéru.

Jaké typy vinylových panelů najdete v obchodech?

Vinylové panely „po kliknutí“ - spojují se navzájem bez řezání nebo lepení. Toto je nejrychlejší a také nejběžnější způsob pokládky panelů.

Samolepící vinylové panely - vypadají jako prkna. Je snadné je oříznout nožem na tapety a pak se přilepit k zemi nebo jinému povrchu. Vypadají elegantně a umožňují vám pokrýt starou podlahu (například dlaždice, o nichž se budeme dále bavit v článku).

Vinylové podlahy: luxusní vinylové dlaždice v bytě

Vinylové panely - montáž. Každý může?

Instalace vinylových panelů je velmi jednoduchá, a to je další důvod, proč jsme tak dychtivě vybírat pro interiér. Povrch, na který pokládáme panely, by měl být řádně připraven: musí být vyčištěny a vysušeny. Pokud je podlaha nerovná, použijeme samonivelační cementovou hmotu. Po umístění podlahového vytápění budete potřebovat podkladovou vrstvu z vinylového panelu, která poskytuje lepší izolaci a vedení tepla.

Pokud byl podklad správně připraven, instalace panelů je čistým potěšením - začněme v rozích místnosti. Pokud jsme zvolili klikové panely, spojíme desky bez použití lepidla. Samolepicí vinylové panely jsou jednoduše přilepeny na dokonale rovný povrch.

V situaci, kdy nedůvěřujeme tzv. „Čisté instalaci“, můžeme si koupit speciální lepidlo na vinylové panely, které pevně spojí desky a zajistí maximální těsnost.

Lze vinylové panely pokládat na keramické dlaždice?

Je skutečně možné obkládat vinylové panely. Panely neklesnou a klouby by teoreticky neměly být označeny. V praxi si však pamatujte, že vinylové panely jsou jako dokonale hladký povrch, takže pokud zakrýváme dlaždice na podlaze, vyplatí se nejprve vyrovnávací potěr, aby podlaha mohla sloužit opravdu mnoho let.

Jaké podlahové panely do kuchyně?

Kde budou nejlépe fungovat vinylové panely?

Vinylové desky do kuchyně - to je skvělé řešení, které Poláci stále častěji oslovují. Vinylové panely jsou díky své trvanlivosti a odolnosti vůči vodě ideální pro kuchyni. Používají se mnohem příjemněji než studené talíře a navíc bezpečnější - menší riziko zlomení sklenice nebo talíře. Pokud nechcete falcovat staré dlaždice, vinylové panely jsou rychlým a levným způsobem, jak změnit podlahu.

Koupelnové vinylové panely - nemusíme se obávat, že by nasákli vodu nebo povstali kvůli vlhkosti. Vinylové panely jsou dokonce vytvořeny, aby se osvědčily jako odolné a příjemné k použití v koupelně.

Vinylové nástěnné panely - protože mluvíme o koupelně, vinylové nástěnné panely jsou skvělý nápad. Díky tomu bude koupelna příjemnější, pokud se například soustředíme na teplé barvy dřeva. K tomu se nejlépe hodí samolepicí vinylové panely. Můžeme s nimi přilepit vybranou část zdi, například poblíž prádelny, pračky nebo toalety. Navzdory jejich vodotěsným vlastnostem je lepší s nimi nespojit stěny sprchy. Tam lépe investujte do koupelnových obkladů napodobujících dřevo.

Laminátové nebo vinylové panely?

Vrstvené panely jsou o něco méně odolné, zejména pokud jde o odolnost proti mechanickému poškození. Jsou proto lepší do ložnice nebo obývacího pokoje, kde podlaha není tak silně využívána. Na druhé straně vinylové panely jsou plně univerzální pro každou místnost.

Otázkou zůstává, zda mají vinylové desky nevýhody? Ve skutečnosti je jedinou nevýhodou skutečnost, že je stále plastová, kterou milovníci přírodních materiálů nenahradí skutečné dřevo.

Vinylové panely - stojí to za to? Ano, protože je to kvalita, trvanlivost a - ve srovnání s přírodním dřevem - rozumná cena.

Kuchyňská podlaha - nejmodernější vzory a materiály

Lehká podlaha - jaké barvy tomu odpovídají?

Podlahy koupelny - módní návrhy a materiály

Kategorie: