Moderní červená pohovka v eklektickém obývacím pokoji, navržená společností Doshi & Levien

Bílé, šedé, béžové, odstíny dřeva - tyto barvy dobře známe a mají rádi, protože poskytují neutrální uspořádání. Trendy v designu interiéru však stále postupují kupředu. Na jedné straně tmavé a elegantní barvy, na druhé straně ohnivé a plné energie - jejich popularita byla patrná zejména na letošním Salone del Mobile. Vybrali jsme 8 nejmodernějších barev nábytku.

Bohatost barev je nejlépe vidět na nábytku pro volný čas: pohovky, křesla, poufs. Stále více se však barevná fantazie věnuje návrhářům jiných produktů, jako jsou police, bufety, komody a dokonce i postele.

1. Cihla oranžová

Tato barva dobyla Milán! Italové mají navíc slabost pro pomeranče, což je samozřejmě ospravedlněno ve zvláštním klimatu - sluneční paprsky dobře odhalují jeho krásu. Obzvláště oblíbený je cihlový odstín, který je mírně „špinavý“, ale také utlumený. V polských interiérech stojí za to zajímat se spolu s módou pro design z Polské lidové republiky. V minulé éře byla oranžová v popředí použitých barev.

2. Červená barva

Silná a výrazná barva, která vyžaduje správný rám. Stále častěji se objevuje na nábytku v obývacím pokoji. Módní odstíny? Čistě červená, ale také rubínová, hnědá, třešňová a vínová.

3. Červenat - od prášku po maliny

Pink je jednou z nejmódnějších barev sezóny. Zajímavé je, že se vyznačuje značnou univerzálností, protože odpovídá šedé, černé, ale také pastelové, granátové jablko a dokonce žluté. Objevuje se nejen na nábytku, ale také jako barva stěn.

4. Burgundsko barva

To je další barva z „obtížného“ žánru, ale - kupodivu - to vypadá skvěle na utlumeném pozadí známém ze skandinávských interiérů. Vínové pohovky nebo křesla zajímavě diverzifikují mírové uspořádání. Dodávají jí charakter a klasický styl.

5. Granátové jablko a jiné odstíny modré

Popularita elegantního granátového jablka jde ruku v ruce s módou sametového čalounění. Ve své společnosti se vždy objevují zlaté a měděné detaily. Tmavě modrá barva v interiérech zavádí efekt hloubky, takže se nemusíme obávat, že i nádherná pohovka této barvy přemůže místnost. Kromě tmavě modré barvy jsou nahoře také vrchní odstíny jako safír, kobalt nebo modrá holubice.

Granátové jablko a dřevo - vždy dobré duo

6. Smaragdově zelená

Tajemná, elegantní a výrazná barva, která je spojena například s hradem Emerald v zemi Oz. Jako granátové jablko měl rád duo se sametem. Pohovky Emerald najdete v nabídce mnoha značek ze Skandinávie a Itálie. Nejedná se o jediný zelený odstín, který je velmi oblíbený - máme také odstín máty, oliv nebo lahví.

7. Hořčice žlutá

Žlutá dodává energii, a proto v obývacím pokoji funguje skvěle. Až donedávna mohla být žlutá pohovka považována za spíše excentrickou volbu, ale dnes je to jedna z nejpopulárnějších barev. Je to čistě citronová žlutá a také „špinavý“ nebo hořčičný odstín. Ten je příkladem návratu k barvám 60. a 70. let.

8. Barva moře

Granát a smaragd již v minulém roce iniciovali módu silných, tmavých a elegantních barev. Není tedy divu, že nastal čas také pro mořskou barvu, která se nachází mezi granátovým jablkem a zelení. Stojí za to začít s menším nábytkem v této barvě, jako je křeslo nebo komoda. Moře pohovka může být další, odvážnější krok.

Tajemná smaragdová barva

Co kombinovat s tmavě modrou? 15 nápadů

Červená v interiéru: 17 inspirací

Žlutá v dekoru - 13 inspirací

Kategorie: