Vliv betonu na zeď je trend, který se neustále vyvíjí. Zpočátku byl beton na zdi nalezen výhradně v průmyslových interiérech. V současné době se však taková úprava plazí všude - do obývacích pokojů, kuchyní a ložnic. Jak rychle a levně dosáhnout účinku betonové zdi? Užitečná bude imitace betonu. Použitím této struktury můžete navíc vyvolat charakteristické perforace nebo praskliny. Zkontrolujte, co potřebujete vědět o barvách s konkrétním efektem.

Beton na zdi je díky své salonní verzi stále novým trendem. Tato sezóna, protože beton, se svými charakteristickými nedostatky, jde do interiérů obohacených o ušlechtilé textilie a měkké textilie. Dokonale ladí s aranžmá v eklektickém stylu, obsazený i čalouněnými pohovkami, vlněnými koberci a dýhovaným nábytkem. Jak získat účinek betonu na zeď? Strukturální barva napodobující beton bude pro toto skvělá.

Přečtěte si také: Zelená na beton. Moderní byt

Betonový efekt: strukturální barva napodobující beton

Konkrétního účinku na stěnu nebylo nikdy tak snadné dosáhnout. Místo kreativních, ale špinavých „postříkání“ skutečného betonu máme nyní snadno aplikovatelnou a rychle schnoucí barvu napodobující beton s různým výsledným efektem. V závislosti na tom, zda máme zájem o dokončení betonové zdi s účinkem větší či menší míry drsnosti, s výraznou a ostrou strukturou nebo matnými perforacemi, lze každého z těchto efektů dosáhnout rychle a esteticky doma sám. Snový stín betonové zdi již také není problém. Betonové zabarvení na stěně je k dispozici od pastelově šedé, šedé až po holubí antracit. Jejich intenzita závisí na úpravě a ochraně konkrétního efektu, který jsme vybrali pro zeď. Kromě toho můžeme do hotové barvy přidat pigment a trochu změnit jeho barvu. Barvy napodobující beton jsou obvykle výrobky na bázi minerálních pojiv.

Viz také: Moderní dům pro rodinu. Hrají suroviny: beton a dřevo

Imitace betonu: typy povrchové úpravy stěn

U moderních barev napodobujících beton (strukturální barvy) je důležité mít možnost přizpůsobit konečný efekt, který zcela závisí na našem vkusu a oddanosti malbě. Konečný efekt může být syrový a drsný, „nastříhaný“ s jasnými stopami práce, cítí se zcela hladký, dokonce saténový s pouze vizuálně vyznačenými perforacemi a úmyslnými nedokonalostmi.

V závislosti na místě určení (funkčnější kuchyně nebo společenská místnost) a způsobu, jakým se zeď používá, stojí za zvážení postříkání vodou, v těsné blízkosti myčky nebo dřezu. Je také důležité konečně dokončit a chránit zeď pokrytou barvou napodobující beton. V místech, kde jsou stěny vystaveny různým druhům nečistot (bahenní skvrny na chodbě nebo štípání při mytí v kuchyni), stojí za to ji chránit bezbarvým silikonovým smaltem, díky čemuž bude zeď snadno čistitelná.

Viz také: Dekorativní beton: 16 příkladů použití betonu v interiéru

Beton v interiéru: viz FOTOGALERIE

Beton na zdi se stává v polských domech stále populárnějším řešením. Objevuje se v mnoha scénách a nabízí skvělé možnosti zajímavé kombinace s různými styly interiéru - nejen lofty. Připravené inspirace najdete ve fotogaleriích níže.

Fotografie z obývacího pokoje: obývací pokoj s dekorativní betonovou stěnou

Proměna stěny v obývacím pokoji: BETON na zdi!

Umělecký beton v interiéru

Autor: anja_w

Koupelna v průmyslovém stylu: beton a cihly uspořádány

Kategorie: