Nábytek v jídelně průmyslového stylu, kolekce Alabaster. www.agatameble.pl

Jídelní stůl - jak zařídit v interiéru? A obecněji, jak zařídit jídelnu - mělo by být v obývacím pokoji, nebo by bylo lepší uspořádat jídelnu v kuchyni? Výběr jídelního stolu a jeho vybavení závisí na velikosti a tvaru místnosti, počtu členů domácnosti a osvětlení. Doporučujeme, jak uspořádat jídelnu, která je pohodlná a funkční.

Jídelní stůl často slouží jako hlavní místo pro rodinné oslavy - proto, pokud rodinný život obvykle pokračuje v kuchyni a trávíme v něm nejvíce času, přemýšlejme o uspořádání jídelny zde. Pokud máme malou kuchyň, položme jídelní stůl u zdi.

Připomeňme si, že prostor potřebný pro pohodlné sezení je asi 80 cm od okrajů, kde budeme sedět. Tato vzdálenost vám umožní stát u stolu a manévrovat židli. 120 centimetrů je minimální délka stolu, aby mohli sedět dva lidé vedle sebe na jedné hraně.

Pokud je kuchyně otevřená do obývacího pokoje, můžeme uspořádat jídelnu na hranici těchto dvou interiérů. Prostor přirozeně oddělí. Oddělujeme kuchyň od jídelny a obývacího pokoje, například u zdi nebo vyššího kuchyňského ostrova. Toto oddělení umožní oční kontakt s hosty nebo členy domácnosti a pokryje například nepořádek v kuchyni, který vzniká během vaření.

Viz také: Kuchyně - inspirace

Podívejte se, co doporučujeme:

Jídelna v obývacím pokoji se stává slavnostním místem. Sedíme hosty u takového jídelního stolu a pořádáme slavnostní večírky. Proto se ujistěte, že jídelní stůl a židle jsou dostatečně dekorativní a odpovídají stylu zbytku interiéru.

Který jídelní stůl byste si měli vybrat?

Jak zařídit jídelnu - nápady a inspirace

Nejvšestrannějším bude samozřejmě skládací jídelní stůl, jehož povrch lze podle potřeby měnit. Vyžaduje však dostatek místa. Pamatujte, že pohodlný rozkládací stůl se židlemi pro osm lidí potřebuje asi 12 m². Z tohoto důvodu by měla být vzdálena nejméně 60 cm od stěn a nábytku, aby se dala pohodlně obejít.

Kulatý jídelní stůl je opticky méně místa než skládací stůl . Vypadá to dobře uprostřed místnosti - horší v rohu. Výhodou kulatého stolu je také rozdělení sedadel, díky čemuž jsou všechny rovnocenné.

Obdélníkový stůl je univerzálnější než kulatý. Lze jej také umístit do rohu místnosti i do středu. Místa kolem obdélníkového stolu však nejsou stejná a ostré hrany narušují chod kolem něj.

Rozměry jídelního stolu

Zajímavým výtvorem může být podlouhlý stůl se zaoblenými rohy, například eliptický. Zjednodušený tvar - je k dispozici v tradičních i moderních verzích - bude zajímavější a nedostatek ostrých hran - pohodlnější.

Který jídelní stůl byste si měli vybrat?

Při výběru jídelního stolu musíme vybrat materiál, ze kterého je kus nábytku vyroben. Máme na výběr dřevěné, kovové, skleněné a plastové stoly. Při výběru stolu bychom měli věnovat zvláštní pozornost jeho vrcholu.

Jídelní stůl s kamennou deskou

Nejlepší bude ten, který má tvrdý a hladký povrch, je odolný proti vlhkosti a poškrábání a především snadno se čistí. Při výběru kamenné desky garantujeme, že je velmi odolný, ale těžký a poměrně drahý. V menších interiérech však bude vypadat příliš těžce a masivně.

Jídelní stůl s dřevěnou střechou

Poté, co jsme si koupili dřevěnou desku stolu pro jídelnu, můžeme ji po nějaké době snadno obnovit a znovu natřít. Zde však záleží na druhu dřeva. Deska stolu vyrobená z měkkého dřeva, např. Borovice, bude citlivá na škrábance a hrboly.

Jídelní stůl s laminovanou deskou

To však není všechno! Při výběru materiálu pro pracovní desku máme také laminované pracovní desky, které jsou odolné proti skvrnám a vysokým teplotám. Na druhé straně budou desky z keramických dlaždic navíc citlivé na nárazy. Konečně máme horní část z tvrzeného skla, která se snadno zašpiní, ale také se snadno čistí. Jeho nevýhodou jsou vysoké náklady.

Zkontrolujte také: stůl - různé inkarnace jednoho kusu nábytku

Dřevěný jídelní stůl. Co si vybrat Obdélníkový nebo kulatý, na nohou nebo základně …

Jídelní stůl v kuchyni

Stále častěji jídelna je nedílnou součástí kuchyně. Tento typ řešení se nejčastěji používá v malých bytech, kde si nemůžeme dovolit oddělit samostatnou místnost, která slouží jako jídelna. Někdy se jedná o úmyslné ošetření, které se také používá v domech a bytech s velkou rozlohou.

Jídelna se pak stává spojnicí mezi kuchyní a obývacím pokojem. Při přípravě jídelny je třeba mít na paměti, že odpovídá uspořádání celého bytu. Jídelna v kuchyni je obvykle malý jídelní stůl se dvěma nebo čtyřmi židlemi.

Můžeme zvolit skládací model, takže v případě potřeby budeme připraveni přijmout více hostů. Zajímavým řešením pro malé byty je nákup skládacích židlí nebo těch, které lze naskládat na sebe.

Jak přizpůsobit stůl stylu interiéru?

V klasických interiérech se objevuje dřevěný stůl, např. Se stlačenými nohami. Čalouněné židle jsou doplňkovým prvkem. Podobná sada, kromě bílé, je ideální pro aranžmá v provensálském nebo anglickém stylu.

Pro moderní, minimalistické nebo podkrovní interiéry nabízíme bílý lakovaný nebo skleněný jídelní stůl. V ideálním případě se bude kombinovat s koženými jednoduchými židlemi nebo průhlednými polykarbonátovými židlemi Louis Ghost od Philippe Starcka. Barokní vzor v moderní podobě, stejně jako žádný jiný, odpovídá moderním interiérům.

Vybereme stůl pro moderní jídelnu: viz naše návrhy

Starožitný jídelní stůl: stylové stoly v moderním prostředí

Dřevěné standardy truhlářských řemesel dávných dob mají rozhodující výhodu oproti současným hromadně vyráběným stolům. Jak by měl vypadat stylový starožitný jídelní stůl? Co ovlivňuje nadčasové hodnoty starožitných stolů? Zde jsou některé funkce, díky nimž jsou starožitné stoly nenahraditelným nábytkem v jakékoli moderní jídelně - zejména v kombinaci s moderními lehkými židlemi, bufetem, výkladní skříní nebo příborníkem.

Starožitný jídelní stůl: pevná konstrukce a elegantní provedení

Jídelní stoly považované za starožitné dnes byly vyrobeny alespoň pro několik generací uživatelů. Masivní nábytek byl často vyráběn v dílnách rodinných řemeslníků a byl dílem rukou jejich vlastních tesařů a mistrů řezbářských řemesel.

Design historického jídelního stolu byl vytvořen na základě mnohaletých zkušeností mnoha generací, osvědčených a funkčních řešení a místní ozdoby a každá část i nejmenší prvek byly pečlivě zdokonaleny. Kromě pevné struktury z masivního dřeva (tento nábytek byl obvykle velmi těžký), byly starožitné jídelní stoly charakterizovány dokonalým polským povrchem, který dodával nábytku nepřekonatelný lesk a hladkost povrchu.

Starožitný jídelní stůl: nastavitelná horní velikost

Starožitné stoly měly zvláštní možnost přizpůsobit svou oblast počtu návštěvníků. Stoly z přelomu 19. a 20. století, stejně jako tabulky o něco později, se vyznačují promyšleným designem, který zohledňuje denní použití stolu a zvláštní okolnosti, jako jsou svátky, svátky, křest … V minulosti byl nábytek navržen pro roky a multifunkční. Měli žít spolu s rytmem života členů domácnosti, odpovídat danému účelu a příležitosti.

Starožitný jídelní stůl: nadčasový design a styl

Elegance, styl a styl předválečného nábytku dnes nelze popřít. Nádherné povrchové úpravy, stále drahá dýha, dokonale kulaté vrcholy nebo masivní profilové stolové nohy, jsou v jídelně typickým rysem dobrého stylu. Stylový, starožitný stůl - v kombinaci například s velmi moderními židlemi - dává interiéru nádech nostalgie, rodinné reflexe a opravdu hodně prostoru pro rodinné vánoční setkání!

Jídelní stůl pro 10 osob

Jídelní židle mají různé podoby a styly, ale jsou spojeny výškou sedadla, která by měla být 45-49 cm nad podlahou. Židle zabírá asi 60 cm místa u stolu.

Pojďme si spočítat, kolik máme, a dostaneme přibližnou délku stolu. Například k umístění čtyř židlí v řadě potřebujeme až 240 cm. Osoba sedící na krátké straně obdélníkového stolu musí mít dostatek místa - minimálně 90 cm, protože ti, kteří sedí za rohem, „berou“ část své horní části.

Deset lidí proto může pohodlně sedět u jídelního stolu se stranami o rozměrech 100 x 240 cm. Místo židlí se můžeme rozhodnout na lavičce v kuchyni. Do interiéru přidá přátelskou domácí atmosféru a zabere méně místa než oni.

Jídelní stůl - inspirace

Pokud nevíte, který jídelní stůl si vybrat, použijte naše rady. V galeriích najdete různé návrhy na jídelní stoly.

Jídelní kout v kuchyni nebo nápad na kuchyňský stůl

Jak zařídit jídelnu Příbory, nádobí a jídelní stůl

Jednoduchý tvar, teplé dřevo - jídelní stůl

Autor: StrefaDesignu

Kategorie: