Jaké květiny do ložnice stojí za výběr? Pro mnoho lidí je skutečnost, že rostliny zdobí interiéry, již dostatečným argumentem pro jejich obklopení. Ale kromě estetických hodnot mají květináče také zdravotní vlastnosti. Představujeme nejlepší rostliny do ložnice.

Mnoho lidí si myslí, že květiny v květináčích by neměly být umístěny v ložnici, protože rostliny v noci, když spíme, absorbují kyslík v procesu dýchání, a to může způsobit, že vzduch, který dýcháme při spánku, je nižší kvality, kterou náš noční odpočinek trpí.

Je však pravda, že rostliny v květináči vydávají během dne, kdy mají přístup ke sluneční energii, mnohem více kyslíku, než kolik spotřebovávají v noci. Proto je pro nás rovnováha dobrá. Měli bychom také pamatovat na to, že rostliny vytvářejí v místnostech jakýsi mikroklima, zvyšující mimo jiné vlhkost, což je pro naše tělo velmi prospěšné. Kromě toho si můžeme do ložnice vybrat druhy, které čistí vzduch škodlivých látek a neutralizují toxiny, které jsou pro nás nebezpečné. Takže dejte květiny do ložnice !

Rostliny do ložnice - kterou si vybrat?

Ložnice jsou nejlépe zdobené malými květináči. Nepřehánějte množství rostlin - z ložnice nevytvářejte zimní zahradu! Několik hrnců s malými rostlinami v noci rozhodně nesníží hladinu kyslíku v ložnici. V ložnici se však vyhněte rostlinám, které vydávají silný zápach - jedná se o květiny, které by v ložnici neměly být.

Hrnkové květiny nejčastěji doporučené pro ložnici zahrnují: Sternbergův Chlorophytum comosum, Spathiphyllum, Aloe vera (Aloe arborescens), Guinea-sansevira (Sansevieria trifasciata), Coral palm (Chamaedora), domácí kapradiny (Chamaedora), domácí kapradiny (zejména nefrole) ficus, např. ficus Benjamin (Ficus Benjamina).

Mezi další druhy, které se do ložnice hodí, patří: dracaena, kuchaři, vánoční kaktusy, gerbery, břečťan, anthurium, diphenbachia, cissus, kořen, syngonium a filodendrony.

Květiny do ložnice: Sternberg zelenající se

Sternberg's Chlorophytum je rostlina s ozdobnými, šavlovitě zašpičatěnými listy podobnými okrasným listům trávy. Pěstování je snadné, lze jej umístit na různá místa v interiéru, protože dobře snáší jak slunce, tak i částečný stín (pouze tam, kde je velmi tmavá ztrácí dekorativní bílé pruhy na listech). Chrysanthemum vypadá nejlépe, když je vysazen v zavěšených nádobách nebo umístěn na vysoký nábytek. Můžete je kombinovat v kompozicích s jinými pokojovými rostlinami.

Květiny do ložnice: květina

Spathiphyllum je rostlina s ozdobnými, lesklými, tmavě zelenými listy a původními květy ve tvaru křídel. Spathiphyllum čistí vzduch toxických toxických látek vylučovaných mimo jiné přes nábytek, koberce a plastové obaly pro domácí spotřebiče. Jedná se tedy o rostlinu doporučenou všemi prostředky pro interiéry, včetně ložnice. Je ideální pro polostínovaná místa, zvládne i ty nejstínnější.

Květiny do ložnice: aloe

Aloe vera je sukulentní. Tvoří růžici hustých, masitých listů ve tvaru meče, na jejichž okrajích rostou páteře. Aloe se používá k výrobě léčiv a kosmetiky. Pro tuto rostlinu volíme slunné místo, velké množství světla je zvláště důležité v zimě, takže aloe je nejlepší umístit na okenní parapet.

Květiny do ložnice: Guinejská sansevira

Sansewieria je velmi odolná vůči drsným vegetačním podmínkám: dokonale snáší suchý vzduch, přestože má rád slunná místa, roste také daleko od okna. Cítí se nejlépe v teplých pokojích. V létě se sansevieria zalévá střídmě a v zimě je nízká. K tomu můžete použít vodovodní vodu, protože rostlina má rád vápník v zemi. V létě může být krmeno kaktusovým hnojivem. Sansewieria je zřídka znovu vysazena, nejlépe pouze tehdy, když kořeny prasknou v hrnci. Podklad by měl být hrubozrnný, s kousky kamenů, bez rašeliny. Příliš nízká teplota a nadměrná voda v zemi způsobují hnilobu kořenového krku.

Květiny do ložnice: nephrolepis

Nefrolepis je jedním z nejpopulárnějších domácích kapradin. Má ráda temná místa, takže si můžete vybrat méně dobře osvětlené místo. Aby však rostl dobře a přitažlivě přítomen, je nutné zajistit vysokou vlhkost vzduchu (nezapomeňte to zejména během topného období). Je dobré kropit rostliny denně vodou a umístit je do hrnce do stojanu naplněného oblázky a vodou. Starší vzorky kapradin vypadají dobře zasazené v zavěšených nádobách.

Květiny do ložnice: vánoční kaktus

Tato květina do ložnice pochází z Brazílie. V zimě se cítí nejlépe při teplotě 10 - 15 ° C. Po většinu roku je napojena velmi střídmě a když se objevují poupata - hojněji. Pokud stojí v teplém interiéru (nad 22 ° C) a je hojně napojena - nekvete. Nelíbí se mu opětovná výsadba. Nejlepší je to udělat, pouze když kořeny vycházejí z banku. Během období květu ho můžete krmit 2–3krát hnojivem.

Hrnkové kaktusy v zajímavých aranžmách

Rostliny doma: jak rostliny vytvářejí prostor?

Kaktusy: bodavá krása. Módní pokojové rostliny

Kategorie: