Zkontrolujte, jak doma ukládat ovoce, aby se prodloužila jejich skladovatelnost

Podle zprávy „Neztrácejte jídlo 2022-2023“ až 42% respondentů uvádí, že plýtvá potravinami. Před dvanácti lety byla připravena zpráva, podle níž Poláci vyhazují až 9 milionů tun potravin ročně - pravděpodobně nyní tento počet výrazně vzrostl. Výpočet je jednoduchý: neplýtvejte potravinami, zejména ovocem, které se velmi rychle rozpadá a v žádném okamžiku jde do koše. Jak je uložit doma? Přečtěte si našeho průvodce.

Jak ukládat ovoce? Nejdůležitější pravidla

Mnoho plodů snáší skladování na chladném místě s teplotou kolem 10 stupňů Celsia. Pokud doma nemáme suterén nebo spíž, nejlepším místem k tomu je lednička. Toto pravidlo se však nevztahuje na veškeré ovoce. Někteří, dát do lednice, ztratí svou chuť rychleji a dokonce začnou kazit. To je způsobeno vylučovaným ethylenem, a proto plynným hormonem, který stimuluje jejich zrání.

Abychom rozptýlili jakékoli pochybnosti, připravili jsme pro vás malého průvodce, který ovoce, jako je lednička a které je lepší držet někde jinde.

Jak ukládat avokáda?

V chladničce neponechávejte avokáda. Pokud je to velmi obtížné, vložte jej do mísy nebo jiného pokrmu, aby mohla dozrát až týden. To je také krásná stolní dekorace! Pokud chcete odložit zrání avokáda, zabalte je do kousku novin a zrychlete je tak, aby byly rychlejší, umístěte je vedle banánů.

Nakrájejte avokádo s citronovou šťávou a skladujte mimo chladničku, aby nezčernal. Nevyjímejte z toho kámen.

Jak ukládáte banány?

Banány také dávají přednost pokojové teplotě. Důležité je, že nevyhazujte velmi zralé banány! Jsou ideální jako základna pro koktejly nebo dorty. Pokud chcete zpomalit zrání těchto plodů, zabalte banda lepivým filmem.

Jak ukládat jahody?

Jahody skladujte v chladničce maximálně dva dny. Nejlepší je uchovávat je v suchém obalu. Proutěný koš, kartonová krabice nebo cedník lemované kouskem papírové ručníky bude pro toto skvělé. Poznámka: Vyberete-li jahody z lednice jednou a znovu je vložíte, zkazí se ještě rychleji. Stejné pravidlo platí pro maliny .

Jak uchovávat citrony?

Citrony udržujeme v lednici - ztrácí vlhkost pomaleji a zachovávají si čerstvost. Pokud zůstanou mimo chladničku, ztvrdnou.

Jak ukládat jablka a hrušky?

Jsou to plody, které emitují hodně ethylenu, takže je nejlepší je udržet mimo chladničku, v dřevěné krabici nebo misce.

Jak ukládat broskve?

Začnou také rychle klesat v lednici. Snažte se udržet broskve odděleně od ostatních plodů - rychle zjemňují, takže je musíte jíst nejvýše dva dny po zakoupení.

Jak uchovávat ananas?

Venku z lednice! Ananas se bohužel zlomí velmi rychle, takže je dobré ho jíst ve stejný den, kdy byl zakoupen (zejména pokud je zralý). Uříznutý ananas udržujte na talíři lemované papírovou utěrkou.

Skladování jiného ovoce

Jaké ovoce ještě neuchováváme v lednici? Meloun, mango, meloun, švestky a meruňky . Pokud vás zajímá, které ovoce má z ledničky nejraději, je to kiwi . Neztrácí chuť ani aroma!

Skladování ovoce v lednici - jak to dobře uspořádat?

V první řadě by ovoce mělo dostat své vlastní místo v lednici, mimo uzeniny a mléčné výrobky. Může to být spodní zásuvka nebo police. Udržujte místo v suchu a vyrovnejte jej s papírem nebo papírovým ručníkem. Pokud je ovoce spuštěno, vložte jej do papírového sáčku s otvory. Důležité: Neuchovávejte ovoce a zeleninu (neměly by se dotýkat), protože zelenina začne hořce.

Příslušenství pro skladování ovoce - stojí za to je mít?

V internetových obchodech najdete mnoho nádob určených pouze pro skladování ovoce v lednici. Příkladem by byl kontejner s vložkou ve formě koše. Díky tomu se ovoce nedotýká stěn nádoby a zůstane čerstvé po delší dobu. Je zajímavé, že některé kontejnery jsou vybaveny filtrem s aktivním uhlím, který absorbuje přebytek ethylenu a zpomaluje proces znehodnocování. Filtr musí být vyměněn každých 90 dní. Tyto typy příslušenství obvykle stojí více než 100 PLN za položku. Pokud nechcete utrácet tolik peněz, stačí pouze jednoduchý koš vložený do ledničky nebo plastová nádoba, kterou budete pravidelně čistit.

V ekologickém trendu je třeba věnovat pozornost voskovaným obalům - alternativě k plastovým sáčkům. Do „vosku“, takže látka namočená včelím voskem, zabalíte otevřené ovoce, které chcete vzít s sebou, například do práce. Zabírá mnohem méně místa než kontejner a nepředstavuje zátěž pro životní prostředí (trvá několik měsíců, protože se dá prát a snadno recyklovat).

Nástěnné dekorace v kuchyni a jídelně: obrazy, grafika, fotografie

Ovoce, tj. Módní dekorativní motiv: letní inspirace

10 nápadů pro otevřené kuchyňské police

Dárky do kuchyně

Kategorie: