Celkový vzhled řešení vypadají skvěle na velikonoční stůl. Velkolepé uspořádání značky DUKA přináší pokrmy, ubrousky a ubrusy se stejným motivem různobarevných květin.

Tradiční velikonoční snídaně je důležitým místem vánočních oslav. Aby bylo příjemné rodinné setkání ještě příjemnější, stojí za to se postarat o správné dekorace na velikonoční stůl a kolem něj. Leitmotivy mohou být květiny, zvířata, velikonoční vajíčka. A všechno je nejlepší na jaře, vtipná nálada, i když romantici si také něco najdou pro sebe.

Úspěšná dekorace je taková, kterou chcete jíst očima. Čím více prvků má, tím zajímavější je. Pojďme tedy pečlivě přemýšlet o tom, jak ozdobit stůl na velikonoční snídani, aby chuť k jídlu přidala všem.

Velikonoční snídaně krok za krokem - jak uspořádat stůl?

Tuhé štítky a uspořádání stolů pod pravítkem lze ponechat i pro jiné příležitosti. Během Velikonoc dovolme více volnosti a spontánnosti, také pokud jde o výzdobu. Místo toho, abychom se báli, že před Vánoci nebudeme schopni zalepit sněhobílý ubrus, okamžitě se natáhneme na kostkované běhouny, plátěné nebo dokonce papírové ubrousky, ale velikonoční potisk. Nádobí předků můžeme snadno nahradit rustikální, např. Květinovými nebo zvířecími motivy.

Při velikonoční snídani budou přírodní přízvuky skvělé. Nechte na stole jíst tulipány, narcisy, safíry, byliny nebo svazky větví, sušené trávy nebo misku nebo talíř s „zahradou“ - řeřichou, mechem, miniaturními hyacinty. Bude to tak idyličtější. Samozřejmě nezapomínáme na velikonoční vajíčka, nejlépe barvená přirozeně: cibule v oranžové a hnědé, kurkuma - žlutá, červená zelí - modrá nebo červená řepa - růžová. Elegance! Krajkové ubrousky, barevné oblečení do skořápek a saténové stuhy na vázání příborů dodají eleganci!

Část zeleně a květin - ideální pro velikonoční snídani

Zeleň může mít různé odstíny: od pastelové máty přes mladou trávu po obarvené palmové listy. Je důležité, aby se na stole objevilo ve formě nádobí nebo příslušenství. Nápad na papírové ubrousky? Vázejte je provázkem, rafií nebo pružnými větvemi.

Na druhé straně, pro uspořádání stolu pro velikonoční snídani získat jarní charakter, jen pár květů. Živé můžeme jednoduše dát na talíře nebo je přidat na velikonoční rákosí. Květiny se mohou objevit také ve formě vzorů na nádobí nebo ubrusech.

Květinová dekorace návrh na velikonoční snídani. Hrnce s narcisy (nakrájené květiny v běžných nádobách) vložené do dvojčat - doporučujeme všechny kbelíky, plechovky od mléka, džbány. Dokončete celý závěsnými skořápkami na vrbových větvích. Pokud mezi ně vložíte výhonky z kosatců, žlutá barva navíc zvýrazní kouzlo květů.

Nápad na velikonoční snídani: vejce v šálcích

Pokud chcete, aby vaše velikonoční stůl zdobila Řeřicha, zasejte ji minimálně 6 dní před Vánoci. Semena umístěte rovnoměrně na vlhkou vatu nebo lignin. Nastříkejte vodu (a opakujte ji každý den). Umístěte velikonoční vajíčko, keramický zajíc atd. Na zelenou louku do šálku nebo podnosu.

Chutné ozdoby na velikonoční snídani

Pro potěšení hostů opravdu nepotřebujete drahé nádobí nebo ozdobná jídla. Vše, co potřebujete, je barevné občerstvení - vejce s lososem, koláčky a koláče. Jako ozdobu můžete vidět také salát z mladých květů macešky a červené řepy, stejně jako vejce vařená na tvrdých hnízdech. Volné prostory mezi talíři vyplňte svazkem mechu nebo umělé trávy a ptačího peří. Pokud jsou vaječné skořápky po pečení ponechány, několik jich omyjte a položte také na stůl.

DIY dekorace pro velikonoční stůl - nápady

Pro ozdobný efekt potěšíte, že nepotřebujete zbroj ani mnoho drahých maličkostí od renomovaných značek. Doporučujeme ručně vyráběné velikonoční dekorace - z toho, co máte po ruce, a těch, které nevyžadují zvláštní dovednosti ani volný týden. Procházejte skříněmi vázy, šálky, podložky, stuhy, peří, formy na koláče a sušenky. Nejlepší jsou v pastelových barvách a květinových vzorech, ale vítáni jsou i ptáci nebo motýli. Je vhodné sbírat skořápky dříve (i nenatřené budou skvělou ozdobou, např. Uspořádané v proutěném koši, drátěném koši nebo skleněné nádobě). Doporučujeme navštívit nejbližší květinový trh nebo na internetu, kde je možné levně nakupovat roztomilé věci: i ručně malovaná dřevěná vejce různých velikostí, plstěné stuhy prolamované v králíčcích a kuřatech nebo dřevěné a peří z peří a motýlů, které mohou sedět na větvích ve váze,

Při vytváření dekorací se neomezujeme jen na to, abychom věci používali k zamýšlenému účelu. Vyzdobený plech na pečení jako volný výběh pro malá kuřata, šálky naplněné mini-palačinkami nebo křepelčími vejci nebo velikonoční vajíčka (můžete „chytit“ silikonem) na svícny a svícny přinese kouzelnou atmosféru a zdůrazní individuální styl domu.

Módní a zajímavé velikonoční dekorace - viz FOTKY!

Velikonoční dekorace 2022-2023: sváteční trendy

Hrnkové jarní květiny na Velikonoce

Šedý velikonoční stůl: utlumený a plný třídy

Kategorie: