Laminátové panely z kolekce Impressive - bílý saténový dub

Trendy v koupelně se mění téměř každou sezónu. To, jak zařídíme koupelnu, však záleží zcela na našich potřebách a vkusu. Pokud tedy chceme místo koupelny použít panely do koupelny, máme velký rozsah. Na trhu existuje mnoho zajímavých nabídek a koupelnové panely budou po mnoho let v dobrém stavu. Zbývá tedy zjistit, s jakými výzvami se musí čelit panely, aby mohly plnit svou funkci, a především, jak si vybrat ty správné.

Koupelnové podlahové panely - je to dobrá volba?

Podlahové panely, zejména ty ze dřeva, nemají rádi nadměrnou vlhkost. To jim znemožnilo dlouhodobou instalaci v koupelně. Naštěstí technologie prošla dlouhou cestu a vodotěsné panely do koupelny zaručují, že budou sloužit po dlouhou dobu i přes neustálý kontakt s vodou. Nemusíme se tedy obávat, že budou pod jeho vlivem propustní k vlhkosti nebo se neesteticky deformují.

Vodotěsné podlahové panely pro koupelny - typy a vlastnosti

Aby výrobci splnili svou funkci vodotěsné podlahové panely, používají výrobci dvě metody. Prvním je použití speciální impregnace, která zabraňuje absorpci vody. Druhá zahrnuje použití dlouhých lamel, které utěsňují spoje panelů.

Koupelnové podlahové panely by měly být laminovány, a proto by měly být pokryty ochrannou vrstvou tvořenou z pryskyřice a chemikálií. Speciální povlak chrání panely nejen před vodou, ale také oděrem a zabarvením. Koupelnové laminátové panely se skládají z několika vrstev. Spodní část je vyrobena ze speciálně vyztuženého papíru a další vrstva je chráněna dřevem melaminovou pryskyřičnou vrstvou. Chrání panely před poškozením.

Výhodou takové podlahy je, že se snadno udržuje v čistotě - stačí ji otřít navlhčeným hadříkem navlhčeným v jemném saponátu, aby se odstranily nečistoty.

Pokud vás laminátové panely nepřesvědčí, vyplatí se věnovat pozornost vinylovým panelům v koupelně (PVC). Jejich výkon je mírně odlišný: zespodu je vrstva korku, položena další HDF deska (dřevěná vlákna vysoké tvrdosti). Poslední dvě vrstvy jsou dekorativní vinyl a transparentní PVC. Přestože jsou tyto typy koupelnových podlahových panelů velmi tenké, vykazují extrémně vysokou odolnost proti vlhkosti, otěru a poškození. Nezapomeňte, že k jejich instalaci je nutná dokonale vyrovnaná podlaha (lze použít samonivelační potěr).

Koupelnové podlahové panely - výhody

Oba podlahové panely z PVC pro koupelny i laminátové panely mají mnoho výhod, které přesvědčují i ty největší skeptiky. Především jsou velmi estetické. Koupelnové panely mohou mít různé barvy a napodobovat zrno dřeva. Díky tomu získáváme dojem, že podlaha koupelny je dřevěná a interiér se stává útulnějším.

Instalace podlahových panelů do koupelny je také snadná. Laminované panely se dokonale kombinují, a pokud za pár let chceme změnit podlahu, nebudete muset štípat dlaždice.

Kuchyňské a koupelnové podlahové panely mohou být vybaveny speciálními gumovými pásy, díky nimž se povrch stane neklouzavý. Kromě toho jsou koupelnové panely mnohem příjemnější než studené dlaždice.

Koupelnové panely - cena

Cena za m 2 koupelnových panelů se bude pohybovat kolem 70 PLN. Hodně záleží na výrobci a typu podlahových panelů, ale nestojí za to hledat levné řešení. U koupelnových panelů je kvalita, zejména odolnost proti vlhkosti, velmi důležitá.

Koupelnové panely - mají nevýhody?

Ve srovnání s dlaždicemi je obtížné je vinit. Jsou odolné, vodotěsné, nerozpadají se, je příjemné na ně chodit naboso a dodávat koupelně útulnou atmosféru. Jejich nevýhodou proto může být pouze skutečnost, že se nezabýváme skutečným dřevem, ale jeho napodobením. Bude to záležet na celém uspořádání? Pravděpodobně ne, ale chutě nejsou diskutovány. Cena podlahových panelů bude stát zhruba stejně jako kvalitní dlaždice. Kromě toho vám umožňují zajímavě rozbít druh „monopolních“ dlaždic v koupelně.

Šestihranné dlaždice v koupelně

9 osvědčených způsobů skladování v koupelně

Modrá v koupelně

Kategorie: