Velmi pěkné uspořádání šedých, leštěných keramických obkladů v obývacím pokoji a velmi měkké pohovky. Můžete se opravdu cítit, jako byste byli v podkroví. Dojem umocňují velká, nerušená okna (podlahové dlaždice Tubądzin).

Dlaždice do obývacího pokoje? Proč ne! Zajišťují také zajímavou podlahovou úpravu ve denní zóně. Hlavní výhody dlaždic jsou pevnost a pohodlí. Doporučujeme, které podlahové dlaždice si vybrat do obývacího pokoje, kolik koupit a v jakém tvaru.

Dlaždice pro kameniny do obývacího pokoje, s kamenným efektem, nebo možná jako dřevo?

Jaké dlaždice do obývacího pokoje budou nejlepší? Například odborník na keramiku do obývacího pokoje doporučuje větší dlaždice - čtverce 60x60 cm nebo protáhlé imitující desky. Vybereme-li obnovené dlaždice do obývacího pokoje, mohou být pokládány s minimální spárovací hmotou v barvě dlaždic - dostaneme podlahu „zvětšující“ interiér. V obývacím pokoji v minimalistickém a moderním stylu budou fungovat podlahové dlaždice gres v chladném barevném schématu s jemným vzorem, například napodobováním leštěného betonu.

Pokud zvolíte klasický styl obývacího pokoje, vyberte kamenina, která se podobá přírodnímu mramoru v odstínech béžové a hnědé - cihelný efekt z italské vily! Pokud máme rustikální nábytek a doplňky, vyberte si obklady do obývacího pokoje podobné dřevu - s uzly, odřením, ale v teplém tónu. Dlaždice v obývacím pokoji s dřevěným dekorem jsou stále populárnější. Proč? Protože vizuálně zahřívají interiér, lze je snadno udržovat, bez škrábanců.

Podívejte se, co doporučujeme:

Nakupujeme podlahové dlaždice do obývacího pokoje - technické parametry

Jakým parametrům věnovat pozornost při výběru obkladů do obývacího pokoje ? Především odolnost proti oděru (třídy od I do V). Čím vyšší třída, tím odolnější dlaždice. Třídy IV a V jsou vhodné pro podlahy.

Tvrdost nebo odolnost proti poškrábání se měří na Mohsově stupnici - od 1 do 10. Čím vyšší hodnota, tím tvrdší dlaždice. Ideální pro podlahy od 6 do výše.

absorpce vody? Zde lze uvést čtyři skupiny: skupina I až 3%, skupina IIa od 3 do 6%, skupina IIb od 6 do 10%, skupina III nad 10%. Čím nižší je absorpce vody, tím méně porézní dlaždice, tím obtížnější je absorbovat nečistoty. Doporučujeme třídy I a II.

Dalším důležitým parametrem je protiskluznost. Čím vyšší je hodnota (od R9 do R13), tím jsou dlaždice méně kluzké.

Pokud jde o tloušťku, doporučuje se tloušťka dlaždic nad 12 mm pro interiéry vystavené velkému zatížení.

Jaké dlaždice do obývacího pokoje budou nejlepší?

Výběrem stejných obkladů do obývacího pokoje a na terasu nebo balkon jsme opticky otevřeli prostor, nějak jsme šli s bytem. K dosažení požadovaného účinku je nutné použít mrazuvzdorné dlaždice. Gres je velmi tvrdý (podle Mohsovy stupnice, stupeň 9), má nízkou absorpci vody (pod 0, 1%).

Povrchová úprava dlaždic se může lišit - od zrcadlového lesku dosaženého leštěním až po hrubou neklouzavou texturu. Obvykle se jedná o dlaždice o tloušťce 6-30 mm a rozměrech od 15x15 mm do 1300x1800 mm.

Terakota nebo kamenné dlaždice jsou vyrobeny z jemnozrnné hlíny. Dlaždice jsou vypalovány jednou, mají rustikální vzhled, barvu a hlínu. Klasika (neglazovaná) se vyznačuje značnou absorpcí vody. Protože dlaždice mají jednotnou strukturu, neexistují žádné známky otěru. Nejoblíbenější glazované keramické dlaždice jsou označovány jako terakota. Jejich tělo je na jedné straně pokryto glazurou, které je dáno jakoukoli barvou a vzorem.

Kolik dlaždic koupit v obývacím pokoji?

Vyplatí se koupit o 10-15% více dlaždic, než má podlahová plocha, protože během řezání může dojít k poškození některých. Přebytek může být užitečný po nějakou dobu, když chceme vyměnit prasklou nebo poškozenou desku.

Módní, pevné a efektivní dlaždice - viz FOTOGALERIE

Jaké podlaží bych si měl vybrat pro balkon a terasu?

Dřevěné dlaždice v koupelně, kuchyni, obývacím pokoji: nápady

Dlaždice: módní vzory a barvy podlah ve fotogalerii

Kategorie: