Bavlna je nerovnoměrná bavlna, takže je třeba vědět, že ručníky, ložní prádlo a mnoho dalších tkanin jsou vyráběny z různých druhů vláken této rostliny. Jednou z nich je egyptská bavlna, sklízená ručně, nikoli pomocí strojů. Jak se liší od „běžné“ bavlny a vyplatí se jí věnovat pozornost?

Co je to egyptská bavlna?

Egyptská bavlna se vyznačuje dlouhými a tenkými vlákny, která dosahují délky až 50 mm. Protože jsou tak tenké, mohou být vyrobeny z velmi těsných vazeb, takže materiál je opravdu odolný.

Kromě toho je egyptská bavlna na dotek velmi jemná, lesklá, a proto je považována za jednu z nejluxusnějších tkanin na světě. Liší se od tradiční bavlny, jejíž vazba je mnohem silnější a její hmotnost je nižší. Egyptská bavlna je takzvanou prémiovou třídou - je to vynikající produkt vysoké kvality, který bude mnohem dražší než tradiční bavlna.

Výhody egyptské bavlny

  • Je velmi lehký a „prodyšný“. V létě propouští vzduch, ochlazuje a v zimě se zahřívá dokonale, protože se přizpůsobuje tělesné teplotě.
  • Je to úžasně měkké, takže použití je čistě potěšení.
  • Ani při velmi častém používání se neprotahuje ani mechově.
  • Není alergický, takže je ideální pro kojence a děti.
  • Dobře absorbuje vodu, takže v létě funguje skvěle, když se hodně potíme. Je to také skvělý materiál pro ručníky.

Co je vyrobeno z egyptské bavlny?

Egyptská bavlna je poměrně univerzální materiál, ale nejčastěji se vyrábí z:

Košile - skvělý na dotek, velmi odolný. Lze je nosit po mnoho let a jejich kvalita zůstane vždy stejně dobrá.

Egyptské bavlněné povlečení - zajišťuje skvělý noční spánek. Egyptská bavlna má skvělé tepelné vlastnosti, které jsme zmínili dříve. Její vlákna jsou prodyšná a velmi šetrná k pokožce. V létě zažijeme příjemné chlazení (a tolik se nebudeme potit), v zimě nás bavlna zahřeje. Kromě toho egyptská bavlna rychle schne, a proto nedrží vlhkost. To je také velmi důležité pro ložní prádlo. Kromě toho jsou listy egyptské bavlny nejen měkké, ale trvanlivé - neroztrhávají se s časem ani s tabletováním. Proto fungují tak dobře v hotelech, kde se ložní prádlo umývá téměř každý den a je velmi vykořisťováno, a přesto vždy vypadá bezvadně.

Egyptské bavlněné ručníky - dokonale absorbují vodu. Jsou měkké na dotek (poskytují pocit luxusu, protože takové ručníky spojujeme například se SPA). Je také třeba věnovat pozornost jejich hustotě a lehkosti. Nejdůležitější je však jejich vytrvalost. Lze je prát bez obav, že se materiál natáhne nebo ztratí své vlastnosti.

Kromě toho je egyptská bavlna nejčastěji vyráběna z županů, spodního prádla a pyžamu a plážových přikrývek.

Jak poznáte egyptskou bavlnu? Je to jednoduché - štítek by měl znít „Egyptská bavlna“. Některé luxusní značky to neoznačují, protože to považují za standard ve výrobě. Pokud si nejste jisti, zeptejte se prodejce nebo výrobce.

Jak prát egyptskou bavlnu?

Nemusíme se starat o praní egyptské bavlny, protože jak jsme již mnohokrát zmínili, i když je tak měkké a jemné, je také velmi trvanlivé. Proto lze prádlo a ručníky prát v pračce, nejlépe při 40 °.

Egyptské bavlněné povlečení stojí za to se obrátit. Připevněte knoflíky nebo zip, abyste minimalizovali riziko poškození. Prádlo by se mělo prát odděleně, což mu dává velký prostor v bubnu. Nakonec můžeme přidat škrob tak, aby textilie nemačkala a zůstala čerstvá déle.

Musí být egyptská bavlna drahá?

Podle návrhu ano. Sbírají se ručně, což minimalizuje riziko poškození a nečistot, což zase výrazně zvyšuje náklady. Kromě toho se egyptská bavlna pěstuje za určitých podmínek. Není to masová plodina, je jí věnována velká pozornost a péče. Zde se také nepoužívají žádné škodlivé chemikálie. Není divu, že každá egyptská bavlněná květina je na nezaplacení, a tudíž drahá.

Nákup materiálu z egyptské bavlny je velká investice po celá léta, takže cena nemusí být překážkou - nebudeme muset utrácet peníze dvakrát nebo více.

Dobrý ručník, nebo co?

Vybereme perfektní sadu ložního prádla

Vybíráme ložní prádlo: jak to přizpůsobit stylu ložnice?

Kategorie: