Činčila doma

Činčila je populární mazlíček, který vypadá trochu jako veverka. Je však mnohem větší a různě zbarvená. Je to hlodavec snadné chovat? Kolik činčíl žije? Jak se o ně starat a co bude třeba doma, aby jim poskytly ty nejlepší podmínky?

Činčila doma - jaké druhy o těchto hlodavcích víme?

Činčily k nám přišly až z Jižní Ameriky. Získali soucit s jejich ušlechtilými kožešinami a dlouhými ušima. Je však třeba si uvědomit, že činčily se liší svým vzhledem - každý jednotlivec se může mírně lišit.

Jaké druhy činčily se liší? Pouze dva a je to činčila krátkosrstá ( Činčila činčila ) a činčila malá ( Činčila lanigera ). Je to malá činčila, která se nechala domestikovat. Jejich přirozeným prostředím je Andy. Živočichové žijí v nadmořské výšce asi 3500 až 4500 m nad mořem a malé jsou o něco nižší v nadmořské výšce 1000 až 2500 m nad mořem

Chinchilla chov doma

Než si koupíte činčila, měli byste se připravit, protože tato malá zvířata jsou docela náročná. Prvním a nejdůležitějším nákupem by měla být velká vícepodlažní klec na činčily. Hlodavci jsou velmi mobilní a potřebují hodně prostoru. Klec by měla být umístěna na stínovaném místě, daleko od topných těles. Pamatujte, že činčily nemají rádi hluk, takže je lepší je nepřibližovat k reproduktorům nebo do kuchyně.

V kleci bude dobrým řešením voliéra pro činčily (budova, ale můžete také umístit voliéru samotnou), tj. Soubor schodů a polic, na kterých může mazlíček běžet a skákat. Činčily jsou velmi energické - proto je uvolňujete pouze na bezpečných místech, mimo okna. Jinak mohou běžet, protože jsou opravdu rychlé.

Činčila příslušenství

V chinchilské kleci by rozhodně měla být pastvina sena. Kromě toho stojí za to koupit dům pro činčily, protože v jejich přirozeném prostředí se hlodavci rádi schovávají v dírách a tunelech.

Činčily jsou velmi mobilní, naviják bude užitečný a díky jejich skákání a vášni pro lezení bude houpací síť pro činčily skvěle fungovat - budou na něj stoupat a spočívat na ní. Pohled je okouzlující!

Určitě se musíte postarat o hračky pro činčily, protože jak jsme již zmínili, tato zvířata jsou mobilní a velmi aktivní. Existuje celá řada takových doplňků a budou to například čichové podložky, pyramidy se zuby, škrabky na škrábání nebo například dřevěné zeleninové zuby. Stojí za to je koupit, jinak činčily mohou nahlodat nábytek!

Co činčily jedí?

To je důležitá znalost, protože dieta činčily není příliš pestrá a přísná. Když změníme jídlo, mohou se stát vážně nemocnými. Činčily mohou být krmeny zvláštními potravinami a zadky, které jsou k dispozici v obchodech s domácími mazlíčky. Kromě toho, hlodavci jako byliny a větve ovocných stromů. Rádi jedí sušenou zeleninu a ovoce. Poznámka: Nesmíte je krmit čerstvými rostlinami, které ovlivňují jejich trávicí systém.

Jak vypadá činčila?

Není to těžké, ale určitě trochu časově náročné. Kožešina by měla být pravidelně kartáčována a hlodavcům by měla být dvakrát týdně suchá koupel pomocí speciálního písku (k dispozici v obchodech pro domácí zvířata).

Co se Činčila nelíbí?

Už víme, že činčily nenávidí hluk. Kromě toho jsou velmi plaché. Každý majitel činčily by však měl vědět, že tito okouzlující hlodavci jsou velmi společenští a vydrží dlouhá období osamělosti. Proto by se neměly pěstovat jednotlivě a každý den jim musíte věnovat čas.

Činčily vedou noční život a neradi se během dne probouzejí. Pokud k tomu dojde, budou velmi nervózní, takže nemusí být dobrým společníkem pro děti.

Kolik činčíl žije?

Jsou to dlouho žijící zvířata, která žijí ve svém přirozeném prostředí po dobu asi 10-15 let a žijí doma po dobu 18-22 let.

Činčila - cena

Nákup činčily je docela nákladná - za domácího mazlíčka zaplatíme 150 až 300 PLN (i když mnohem nižší ceny lze najít na aukčních webech). Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že tito hlodavci žijí velmi dlouho, takže budou našimi přáteli celá léta.

Výhody činčíl

Hnízdní hlodavci jsou velmi společenští. Rádi si hrají s lidmi, je snadné je krotit a trénovat. Mají krásnou lesklou srst, která není alergická. Kromě toho, že je chov velmi náročný, mít je doma je také velká radost!

Lůžkoviny se zvířecími motivy - pro malé i velké

Zvířecí motivy v interiéru

Design pro zvířata: doplňky a pomůcky pro domácí zvířata

Nástěnné malby pro děti - 12 nápadů pro změnu výzdoby

Kategorie: