Talíř na drobky je základním prvkem každého topinkovače. I jeden jako ten z Ariete, který se týká designu poválečné Ameriky.

Nepostradatelný společník pro snídani pro mnoho domácností. Zařízení zaujaté svou jednoduchostí, což je toustovač, se v podstatě po léta nezměnilo. Návrháři nových modelů se však ujišťují, že toustovače splňují nejen stále přísnější požadavky na pohodlí a bezpečnost uživatelů, ale také toastery, které potěší moderním designem. Co má dobrý toustovač?

Toastmaster - začátky topinkovače

Dobrý toustovač brzy oslaví 100. narozeniny. Ten, který jej známe dnes, tj. S funkcí automatického vyhazování hotového toastu, byl patentován v roce 1921 americkým vynálezcem Charlesem Strite. Společnost Strite vytvořila toastovač s pružinou a časovačem, aby odstranila problém spálených topinek. Po sérii úprav, stovkách testů a toastů byl vytvořen Toastmaster, který se neliší od dnešních zařízení ve své podstatě.

Po mnoho desetiletí bylo vynalezeno množství vybavení, bez něhož je dnes obtížné představit si toustovač. Jaký je rozdíl mezi dnešními toustovači a jak se liší? Jak si vybrat dobrý toustovač?

Toustovač na míru - pro každý vkus

Při nákupu toustovače musíme náležitě posoudit naše potřeby, tj. Zjistit, kolik toustů budeme chtít připravit uprostřed ranních rozruchů. Jinými slovy, pojďme si spočítat, kolik členů domácnosti, s tím, jak velkou chuť k jídlu chtějí oslovit.

Na výběr máme topinkovače s různým počtem toastových kapes. Jednotlivé kapesní modely jsou vzácné. Nejběžnější volbou jsou modely se dvěma kapsami. Pro velké potřeby budou také modely se čtyřmi nebo dvěma delšími kapsami, které budou držet celkem čtyři standardní toasty. U modelů pro čtyři plátky musíme počítat s velkými rozměry zařízení, což naštěstí nemusí být kvůli atraktivnímu vzhledu zařízení problém.

Kapsy v jednotlivých modelech se mohou také lišit v šířce kapes. Milovníci toastového chleba budou spokojeni se standardní šířkou. Rád experimentuje s opékáním různých druhů chleba - rádi sáhnou po toustovač s širšími kapsami.

Základní doplňky. Co by měl být vybaven dobrým toustovačem?

Milovníci ohřátého chleba s větší velikostí, stejně jako ti, kteří potřebují osvěžit den před včerejšími svitky, ocení téměř standardní prvek toustového vybavení, kterým je rošt. Umožňuje současně vařit další plátky nebo rohlíky s horkým vzduchem vycházejícím z kapsy nahoru.

Kromě toho věnujme pozornost tomu, jak přesně budeme schopni stanovit stupeň opékání. V různých zařízeních najdeme různý počet možných stupňů zahřívání. Pro milovníky anglické kultury a pro Stinga se někteří výrobci postarali o to, aby si toast mohli pečovat pouze na jedné straně.

Tam, kde se štěpí dřevo, létají štěpky. Tam, kde se chléb objeví, jsou drobky. Talíř na drobky byl po mnoho let standardem mezi topinkovači. Je to vlastně zasouvací dno, které musíme čas od času vyprázdnit, abychom se vyhnuli zápachu způsobenému opékáním a zajistili, že kapsa toustovače je čistá.

Jaký to má být bezpečný toaster

V závislosti na očekávaném tempu přípravy toastů si můžeme vybrat z toustovačů s kapacitou až 1600 wattů. Podívejme se také na to během nákupu, abychom našli ideální sílu pro naše potřeby a ne plýtvali energií.

Toustovače s vysokou silou a produkující velké množství tepla, musí splňovat nejvyšší bezpečnostní standardy. Výrobci moderních toustovačů se postarali o několik dalších zdravotních a bezpečnostních možností, které nás chrání před nebezpečím.

Toustovače jsou ve vybraných situacích často vybaveny automatickým uzavíracím mechanismem. Toustovač se vypne například, pokud selže mechanismus vysunutí připravených toastů - to zabrání úplnému spálení toastu. Zajímavým návrhem je také senzor, který vypne zařízení, pokud spadne nebo spadne.

Zajímavé funkce moderních toustovačů

Tyto funkce jsou dnes výrobci široce využívány. Seznam doplňků však často nekončí. Mezi funkce, které stojí za zmínku o nejnovějších toustovačích, patří například automatický centrovací toast. Bez ohledu na to, jak moc spěcháme toast do kapsy toustovače - zařízení jej nastaví do správné polohy.

Mezi stále populárnější funkce najdeme také funkci odmrazování. Pravděpodobně nejzajímavější novinkou představenou toustovačům je však umožnit uživatelům průběžně kontrolovat stupeň opékání. U více a více modelů můžeme toast na chvíli zvednout, aniž bychom přerušili pečení pro kontrolu. Na trhu je také toustovač s rychlým toustovačem, ve kterém se můžeme pravidelně starat o toasty.

Jak vypadá moderní toustovač?

Na tuto otázku samozřejmě neexistuje jediná odpověď. Někteří výrobci se rozhodnou pro nesmrtelné materiály, jako je nerezová ocel, zvolí minimalistický design. Jiní dávají přednost hi-tech designům. Jiní stále sáhnou po staromódních designech a rozhodnou se pro retro-toustovače.

Toustovače stojí za zvážení, protože jsou součástí esteticky koherentní sady malých kuchyňských spotřebičů. Mnoho výrobců například nabízí toustovač a rychlovarnou konvici navrženou jako sadu. Vždy mějte na paměti povahu naší kuchyně. Minimalistický geometrický topinkovač nebude vypadat dobře všude, retro topinkovač s vzhledem Chevrolet z 50. let nebude všude fungovat dobře.

Barevný kuchyňský nábytek - 10 módních návrhů

Malá kuchyňská řešení

Kreativní kuchyně pro rodinu

Kategorie: