Černé stěny Skvělý nápad, ale nejlépe v prostorném a dobře osvětleném interiéru

Černá barva prochází jakýmsi renesancí. Je to také zajímavá alternativa k bílým a pastelovým barvám, které již dlouho vládly v trendech. A jak pracovat s černou tak, aby nepřekonal interiér? Existují dobré způsoby, jak toho dosáhnout.

Po mnoho staletí měla černá malá příjemná symbolika - byla spojována s smutkem, smutkem a temnotou. Naštěstí 20. století odhalilo estetickou hodnotu černé, které dlužíme legendární Coco Chanel. Tuto sezónu můžeme hovořit o výbuchu černé popularity. Stále více se používá nejen jako barva stěn, ale také jako nábytek, dokončovací materiály a doplňky.

Móda pro černé stěny

Díky černým stěnám je interiér elegantní a mírně extravagantní. Protože tato barva opticky zmenšuje místnost, je lepší ji používat v prostorných, dobře osvětlených interiérech. Pod vlivem světla se černá zdá měkčí a sametově hebčí. Stojí za to začít dobrodružství s touto barvou malováním jedné zdi nebo její části. Pokud nás efekt potěší, můžeme pokračovat v malování. Černá barva na stěně může mít hladkou texturu, pokud použijeme standardní barvu. Existují však i jiné možnosti, jako je černá tapeta, barva na tabuli, strukturální barva nebo dekorativní omítka nebo beton pokrytý černou barvou.

Black Flame - módní návrh barvy stěny v paletě Dekoral

Černá v interiérech - nábytek a doplňky

V menších interiérech se vyplatí zaměřit na černý nábytek a doplňky. Tím, že je porovnáme s bílou a pastelovou, budeme interiér dynamicky zdobit. V této sezoně je velmi oblíbený černý kuchyňský nábytek. Jedná se o pokračování módy pro tmavé barvy fasád nábytku - začalo to tmavě modrou, kobaltovou a antracitovou a konečně nastal čas na černou. Na lesklém černém povrchu jsou viditelnější nečistoty a otisky prstů, proto jsou matné nebo polomatné povrchy každodenně praktičtější. Černé čela v minimalistické verzi jsou jednoduché a hladké, zatímco v klasice získávají efektivní panely. V kombinaci s dřevěnou, zlatou, mědí nebo kůží (to je hit!) Rukojeti zaručují efekt sofistikované elegance.

Čela z černého nábytku nejsou jediným módním návrhem interiéru. Za zmínku také stojí detaily: nábytkové konstrukční prvky, lampy, dekorace, rámy oken nebo dokonce kontakty a konektory.

Černé rámy, konstrukční prvky a detaily lze snadno představit do světlých interiérů ve skandinávském nebo kouzelném stylu

Co kombinuje černá barva?

Hodně záleží na tom, jaký efekt chceme dosáhnout. Pokud sníte o nadčasově elegantním interiéru, pojďme kombinovat černou a bílou - černá a bílá je vždy bezpečná volba. Stříbrné a zlaté detaily se také shodují s touto barevnou konvencí. A když raději přidáme celou dráhu, dokončíme duo ohnivě červenou.

V situaci, kdy preferujeme tlumený minimalismus, spojme černou s různými odstíny šedé. Výsledkem bude koherentní, harmonické uspořádání a postrádá monotónnost.

Pokud chceme izolovat černou a dát jí útulnost, kombinujeme ji s prvky dřeva a různými teplými tóny země. Je to také skvělá příležitost využít módu pro etno a tradiční řemesla. Černé stěny budou ideálním podkladem pro dekorace ze dřeva nebo copánků.

Větší černé prvky také vypadají dobře v eklektických a boho interiérech. Vyrovnávají paletu ohnivých barev a přidávají k uspořádání uměleckou eleganci.

Černá a další tmavé barvy - FOTOGALERIE

Černá kuchyně: nejnovější trendy v designu interiéru!

Černá a bílá koupelna - 6 inspirujících opatření

Co kombinovat s tmavě modrou? 15 nápadů

Barva týdne: ANTHRACITE. GALERIE INSPIRACE

Kategorie: