Otevřený prostor bytu, navzdory jasným barvám, je spojen s drsností. Monochromatické barvy a dekorativní beton na podlaze jsou perfektním zázemím pro originální uspořádání. Celek je doplněn pohodlným gaučem umístěným ve skleněné části bytu.

Moderní interiéry inspirované atmosférou starého města v Gdaňsku? Naopak! Návrháři ze studia Formativ se zavázali zařídit interiér, jehož estetika bude zcela odlišná od okolí a klimatu Starého Města. Design interiéru se vyznačuje především moderností, odvážnými řešeními a vtipnými akcenty.

Co můžete očekávat od interiérového designu uprostřed starého města Gdaňsku? Inspirováno tradicí, odkazující na okolí, odrážející atmosféru Starého Města? Rozhodně ne. Interiér, který navrhli Kasia a Michał Dudko ze studia Formativ, je mimořádně moderním, technickým a velmi odvážným prostorem. Design interiéru odráží veselé a volné dispozice majitelů bytů a je naprostým opakem starého tradičního stylu.

Moderní obývací pokoj navržený společností Formativ

Interiérový design podle studia Studio Formativ je prostorem, který se stylistikou zcela liší od charakteristického prostředí bytu. Byt je určen pro víkendové noci v rušném městě a společenská setkání. Proto je prostor o ploše 135 metrů čtverečních bytem, který připomíná naprostou svobodu a volnost. Design interiéru, který není omezen překážkami. Otevřený prostor obývacího pokoje, i když dominuje čistě bílá, je spojen se závažností. Monochromatické barvy interiéru a dekorativní beton na podlaze jsou perfektním zázemím pro originální doplňky interiérového designu, které jsou také barevnou barvou v interiéru. Ve světlém prostoru bytu vypadají růžové, oranžové nebo mořské tyrkysové detaily skvěle. Volná povaha interiéru byla zdůrazněna díky původním gumovým lampám, které se svíjejí po podlaze. Neobvyklé uspořádání interiéru doplňuje pohovka umístěná ve skleněné části bytu, ze které je jedinečný výhled na přístav.

Interiér s nápadem: nekonvenční řešení

Obývací část bytu je impozantní moderní obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou. V uspořádání kuchyně přichází do popředí černá příloha obklopená bílou. Návrháři vyrobili fialové židle s barevným akcentem v interiéru. Obrovské zasklení propouští obrovské množství světla, díky kterému prostorný interiér získá další průhlednost. Působivá výška interiéru umožnila návrhářům používat neobvyklá řešení. Jedním z nich je například šatní skříň v hale, jejíž výzdoba je velká díra, která slouží jako sedadlo. Hrdina malé studie vytvořil jednu ze zdí, která byla pokryta barevnou fotografickou tapetou vytištěnou knihami.

Moderní interiér: minimalistická ložnice

Kromě charakteristické zábavní části byl uvnitř oddělen také soukromý prostor. Uspořádání ložnice se vyznačuje tmavým dřevem a černou stěnou. Přesto vypadá interiér velmi útulně a vytváří klima vedoucí k odpočinku. Při návrhu ložnice se architekti rozhodli pro minimalistické řešení, tj. Pomocí jednoduché matrace jako postele umístěné na plošině vedoucí na terasu. Za bílými budovami byly chytře schovány potřebné skříně a úložné prostory. Koupelna byla oddělena od noční oblasti posuvnými dveřmi, které byly pokryty zrcadlem. Design koupelny odkazuje na interiér ložnice, což nám dává dojem, že jsme neustále ve stejném prostoru. Poloha vany přímo pod vysokým oknem umožňuje vanu s jedinečným výhledem na panorama města. Díky použití moderních materiálů a použití nekonvenčních řešení se designérům ze studia Formativ podařilo vytvořit extrémně dynamický interiér, který se v okolí starobylých budov v Gdaňsku představuje jako moderní perla ve starém prostředí.

Návrháři se rozhodli použít důmyslnou fotografickou tapetu v interiéru malé studovny. Toto řešení umožňuje barevné výzdobě zdi dát prostorový charakter a zároveň zvětšuje vzhled místnosti.

Kategorie: