Kuchyně v provensálském stylu díky kachlovým kamnám získává ještě větší kouzlo.

Kuchyně v provensálském stylu by měla být prostorná, světlá a plná světla. Neexistuje místo pro minimalistické formy nábytku a doplňků, ani pro tmavé, intenzivní barvy. Provensálským stylem inspirace je jednoduchost, světlé interiéry a útulná výzdoba.

Kuchyně v provensálském stylu jsou oblíbenou a častou volbou. Především proto, že jsou velmi klasické a jejich barvy jsou jasné a utlumené, což vytváří pocit klidu a harmonie.

Kuchyně v provensálském stylu: síla navíc

Chcete-li dát kuchyni výraz provensálského stylu, měli byste se zaměřit především na barvy, formu nábytku a doplňky. Barvy nemusí nutně zůstat bílé, béžové nebo krémové. Všechny pastely se dobře mísí a také pokud jde o materiály, dřevo a kámen. Kapuce s dřevěným (nebo dlážděným) pouzdrem tvořící praktickou polici, krb nebo kachlová kamna jsou také vítány. Nábytek by měl obsahovat zkosení a drážky, nejlépe v klenutých tvarech. Je důležité vyhnout se plastovým aditivům, jako je plast nebo guma. Je lepší investovat do dřevěných, skleněných nebo kameninových misek, ozdobených příborů a kamenných nebo litinových tácků pro horká jídla. Provensálský styl má rád doplňky, nemusíte je příliš omezovat - nádobí, vázy, kuchyňské doplňky - to vše vytváří jedinečnou atmosféru provensálského stylu. Dlaždice nad kuchyňským pultem jsou také velmi důležité - malé a čtvercové, ve světlé barvě. Není pochyb o řešeních, jako je moderní sklo nebo tapeta. Toto jsou podrobnosti plné chuti Provence.

Kuchyň v provensálském stylu: srdce celého domu

Provensálský styl je docela náročný. Jedná se o velmi silné téma a zbytek bytu nemůže vyniknout a být uspořádán, např. V syrovém minimalistickém stylu. Kuchyně v provensálském stylu často preferují lidé, kteří jsou velmi pohostinní a rádi vaří, protože tento styl je spojován s letními svátky, posezením u stolu a oslavou jídel a časem stráveným společně. Taková kuchyně napomáhá být spolu a její teplé klima znamená, že ji nechcete opustit. V takto uspořádané kuchyni se téměř každý bude cítit dobře a v pohodě.

Kategorie: