Dvoupodlažní byt Edyty i Darka se nachází ve Varšavě Międzylesie a má rozlohu přes osmdesát metrů čtverečních.

Z oken je výhled na červené střechy sousedních činžovních domů a na zvonici nedalekého kostela. Zvuk zvonkohry časuje domácnost. - Vypadá skoro jako v Paříži - říká Edyta

Edyta a Darek milují Varšavu, ale každý den jim chybí jejich milované moře. Symbol kotvy, který je provázel od začátku jejich známosti, se stal jejich svatým znakem a postupem času byl povýšen na pozici rodinného exlibris. Vzali se na člun zakotvený na Visle a obřad sám byl námořní. Z Nizozemska byla dovezena kytice bílých pivoněk, milovaných květů nevěsty, a přes oceán přicházela modrá stužka. Každý, kdo zná Edytu, ví, že je blázen do mořských motivů. Dokonce i polovina oblečení je pruhovaná. A druhá polovina - v kotvách.

Červené střechy

Na první pohled jsme se zamilovali do Międzylesie. Zaujala nás intimní atmosféra, blízkost lesů a místní hospoda Barek na Dakowie, ve které se cítíme jako v Masurii - majitelé říkají s úsměvem. Edyta si tento byt všimla na cestě do svého oblíbeného obchodu s designem interiérů. Když je poprvé viděli spolu s Darkem, potěšilo je slunce a výhled z okna. - Byt, který jsme za poslední čtyři roky obývali, byl v podkroví. Z oken byla většinou vidět obloha. Stýskalo se nám obzoru překračovaného vrcholky stromů a střech sousedních domů - vysvětluje.

Síla zkušeností

Neměli moc času na renovaci. Rozhodli se rychle, vedeni intuicí. Edyta se ve svém životě několikrát přestěhovala, již dříve uspořádala čtyři byty, takže věděla, kterým chybám se vyvarovat. Trvale dodržovala svůj oblíbený styl a rozhodla se, že nebude nic objednávat. Veškeré vybavení v jejím domě musí být utilitární, takže v případě potřeby je snadné se sbalit a poslat na jinou cestu do domácnosti.

Kategorie: