DIY, tj. (Zleva): Alicja, Basia a Sylwia

Drží, obnovuje, vrtá, šíří myšlenku „udělej si sám“, provozuje workshopy, a to není konec jejich činnosti. Alicja, Basia a Sylwia, tj. Kutilství, také porušují všechny stereotypy - nebojí se nářadí ani obtížné práce, dokonce ani nábytku. Rozhodli jsme se tyto nadšence pro kutily lépe poznat, představit je našim čtenářům a trochu se jich zeptat …

Kdo jsou kutilští?

Tým Majsterek jsou tři energické dívky, opravdové nadšence pro kutily:

Barbara Sowa - snila o studiu na Akademii výtvarných umění, ale nakonec se rozhodla pro žurnalistiku (a nikdy ji nelitovala). Umělecké tendence se však stále vracejí - Basia ráda maří i na nábytek! Kromě toho je miluje jejich renovace a především vyhledávání a renovace nábytku z období PRL.

Sylwia Czubkowska - její dobrodružství s žurnalistikou začalo stáží v redakci Przekrój a trvá již několik let. První epizoda pro kutily zase zase opravovala nedostatky po týmu pro renovaci v bytě. Postupem času se však proměnilo v něco víc - kurzy renovace nábytku, tesařství, tesařství. Sylwia miluje všechno, co souvisí s dřevem a dřevem.

Alicja Rzeczkowska - převzala od svého otce vášeň pro stáří, zatímco dívky se o DIY úspěšně zajímaly. Rád předělá nenápadné - ze starých počítačů na hrnce. Od doby, kdy se stala matkou, věnuje větší pozornost projektům vztahujícím se k nejmladším. Odborně se zabývá marketingem ve stavebnictví.

www.majsterki.pl
facebook.com/majsterki
instagram.com/majsterki

Rozhovor s Alicjou, Sylwií a Basií

Tři postavy, tři barevné osobnosti. Jak se vám podaří ripovat v týmu tří?

Alicja: Můžeme říci, že jsme se spojili jako mák … A každý den se doplňujeme. Sylwia píše skvěle, Basia si dala pozor na ty nejmenší detaily a Alicja udělá vše pro poslední tlačítko.

Sylwia: Našli jsme zlatý prostředek k vypuštění všech konfliktů: kladivo, pila, vrtání! Když se uvedou do pohybu, všechny negativní emoce mají zdravý odtok.

Basia: Navíc se navzájem doplňujeme postavami a vášní pro konkrétní pracovní režim. Jsem typická sova (jméno se zavazuje ;-)) a ráda pracuji ve večerních hodinách, Sylwia je raný pták, oba jsme upadli do umělecké šílenství, zatímco Alicja potlačuje naše impulsy a vše racionálně plánuje. Výsledkem je, že kutilství je stroj, který pracuje efektivně téměř 24 hodin denně.

Jak jste se potkali a kdy byla myšlenka na kutily? Nebo má jméno specifického tvůrce?

A: Pracujeme spolu 5 let, to vše díky rekonstrukci našich prvních vlastních bytů. Jak víte, na konci renovace je kapsa obvykle prázdná a kreativita se zapne. Z jednoho slova na druhé se ukázalo, že jsme všichni v podobné fázi a sami renovujeme nábytek nebo doplňujeme naše byty. A tak jsme se připojili k našim silám.

S: Bylo to jako v "Zaslíbené zemi": Nemám nic, nemáte nic, vytvořme společně blog a studio! Na začátku jsme měli jedno kladivo, jednu vrtačku a rozpadlou krabici se starými nástroji. Ale co je nejdůležitější, měli jsme také nevyčerpatelné vášně učit se, experimentovat a dělat něco z ničeho.

B: Hrál jsem roli „DIY konektoru“. Celá léta jsme se Sylwií pracovali v jednom novinách a setkali jsme se s Alicjou, zatímco jsem studoval během Silvestra ve Lvově. Jméno jsme pravděpodobně přišli na prvním setkání společně. Všichni máme rádi slovní hry a hry, takže jsme udělali brainstorming a šlo to rychle.

Jaký projekt jste si zvláště pamatovali? A proč?

Odpověď: Existuje několik speciálních projektů, ale pravděpodobně nejdůležitější pro nás všechny je obnova stolu, který se nachází v popelnici, a v něm obálky se starými romantickými fotografiemi … OK, stůl mohl být vyhozen, ale obrázky tam pravděpodobně byly náhodou. A tak jsme začali hledat majitele. Díky sociálním médiím to bylo možné za 2 dny! A jaké bylo naše překvapení, když jsme se setkali s krásným párem z fotografie.

S: Sada paletového nábytku vyrobeného pro spolupracující kancelář. Každý měl v květnu volný víkend a my jsme strávili dva dny nadšeně řezáním, broušením, malováním a kroucením palet o hmotnosti několika kilogramů. Když piknik skončil, návrat k naší pravidelné práci byl skutečným oddechem.

B: Rekultivovaná křesla, která jsme renovovali v rámci naší knižní práce. A to kvůli počtu zlomených šroubů, které musely být nějak vytrženy z dřevěného rámu. Kolik obscénních slov letělo při této práci … Mnoho šveců by nás stydělo. Tento účinek však předčil naše nejdivočejší očekávání.

Co vám dává největší radost z práce kutilů?

S: Workshopy! Snažíme se pravidelně pořádat workshopy pod heslem „Není ošklivý nábytek“. A jak lidé objevují dovednosti, které během nich neočekávali, a skrytá krása v jejich nábytku je nesmírně povzbuzující.

A: Workshopy a setkání s lidmi obecně, např. Na akcích, jako jsou hry pro kutily. Nejprve potkáváme nové lidi, jejich příběhy a společně můžeme udělat něco kreativní. Vždy přidává křídla.

B: Jsem šťastný z každého zachráněného nábytku, který opouští naše studio. Pokaždé, když z ošklivého káčátka nebo nábytku typu „bodzio“ vychází krásná labuť, mám velkou spokojenost.

Hry pro kutily už byly tady. Máte nápady na další projekty tohoto typu a můžete odhalit tajemství?

A: Doufáme, že to nekončí jednou hrou … Nyní pracujeme na dalších dvou velkých událostech. Jeden v zahradním stylu - tentokrát se silně zaměřil na budování rodinných vztahů, ale v duchu „udělej si sám“. Druhým je velký internetový projekt, jehož podrobnosti zatím nemůžeme odhalit, a souvisí se 100. výročí nezávislosti naší země, které jsme oslavili minulý rok.

Jak byste přesvědčili svépomocné lidi, kteří to ještě neudělali?

S: Udělej to sám, není to vlámská malba, skládání oper nebo klasický balet. Nemusíte se rodit s mimořádným talentem. Vše, co potřebujete, je ochota jednat, otevřenost k experimentům a trochu času. Každý to dokáže!

Odpověď: Nic víc, nic méně, jen uchopte škrabku a tepelnou pistoli a pracujte, a je to mnohem jednodušší. Proto vás zveme do dílny!

B: Neexistuje lepší lék na nudu a dolů. Ruční práce opravdu dává pozitivní kop. A můžete je dělat ve skupině, takže je to skvělý způsob, jak trávit čas se svým dítětem kreativně.

Máte nějaké profesionální sny, které byste chtěli splnit v blízké nebo vzdálené budoucnosti?

A: Každý z nás pracuje profesionálně. Dívky jsou novináři, zabývám se marketingem. Každý z nás tyto profesionální sny důsledně realizuje sám. Naším společným snem je však jen šířit myšlenku „udělej to sám“, takže to byl trend nejen velkých měst. Proto, stejně jako tyto profesionální sny, budeme propagovat myšlenku her. A konečně bychom chtěli naše YouTube správně vypálit :).

Hry pro kutily v Poznani

I když je srdcem Majsterkovy činnosti blog, jejich aktivita je v „reálném světě“ silně viditelná. Provozují workshopy a ve dnech 1. – 2. Března 2022-2023–2020 uspořádala první a jedinečnou událost v zemi - hry pro kutily od Liberona. V krásné budově Concordia Design se setkali blogisté a blogisté z celého Polska, kteří se postavili tvrdé, ale velmi přátelské a kreativní konkurenci. Akce byla doplněna přednáškami odborníků na kutily a fotografii, jakož i workshopy o fotografování interiérů a předmětů. Během práce účastníci používali profesionální barvy a přípravy na renovaci nábytku Liberon. Akce byla také podporována Jyskem a Tesou. Konkurenční duch vám však nebránil v navazování nových přátel nebo setkání s lidmi s podobnými vášněmi. Fantastická atmosféra byla jedním z prvků úspěchu strany. Zbývá jen čekat na další instalaci her!

DIY: kolotoč nad dětskou postýlkou

DO VAŠEHO POTŘEBY: jak vyrobit polici ze zásuvky?

Macrame květinový kutil - jak na to?

Kategorie: