Ula uspořádala venkovní dům poblíž domu.

Jednoho dne před čtvrt stoletím novinářka Urszula Zygańska cítila, že se ve Varšavě dusí a potřebuje pro své štěstí prostor. změněn
takže 9. patro starého domu se zahradou (3, 5 ha!) na okraji Mariańského lesa v místě zvaném Uroczysko-Kępa

Breakneckové rozhodnutí - řekla moje matka - vyrazíte na slunci motyka, co můžete dělat s takovou zříceninou? Ale Urszula věděla, co chce. Nejen to, že se rozhodla pohřbít na venkově a zrekonstruovat svůj vysněný dům, myslela si, že to udělá s hlínou, sekanou slámou a polními kameny, což je příroda. Proč ano - Cestoval jsem po celém světě, mnohokrát jsem byl v Indii a tam jsem potkal lidi žijící v harmonii s přírodou. Myslel jsem, že to může být můj způsob života … a domov.

Jídla z Dolního Slezska

Jak však tvrdí, dnes by bez manžela nemohla odejít. Sławek Żurek, také novinář, pochází z Karpacze, a pro Urszulu a její Uroczysku opustil Dolní Slezsko a zrekonstruoval svůj dům svými vlastními rukama (nyní pronajatým letním rekreantům). V současné době spolu s Ulou staví nový, také hliněný, ekologický. Ve starém domě, ve kterém žijí od podzimu do jara, byla renovace obrovská: od posílení základů, přes podlahy, stropy, okna a dveře, sušení, izolace, po zpřístupnění nevyužitého podkroví. Nic však nebylo nahrazeno novými prvky - naopak - renovovat dům, s výjimkou jílu ze zahrady, slámy a oblázků z polí, které se sousedé rádi zbavili, téměř výhradně využívali starožitnosti.

Na zdraví recyklace

To je motto Uroczyska. Demoliční cihla pochází z továrny Żyrardów, kaprové dlaždice - z dolnoslezského domu a konstrukční trámy a prkna - ze stodoly. Našli ji poblíž Karpacze. Majitel se toho opravdu chtěl zbavit, a tak to dal zdarma, vlastně za demolici. Život je v tomto domě zdravější, protože hliněné stěny udržují uvnitř uvnitř správnou teplotu a vlhkost. A aby to bylo na vlastní rukou, dalo spoustu uspokojení a dobrou energii!

Kategorie: