Moderní eklekticismus a klasická bílá konzole dokonale ladí s dekorem

Ideální pro jakýkoli interiér, bez ohledu na velikost. Praktický a pohodlný nábytek, díky kterému je místnost elegantnější. A co je nejdůležitější, konzole haly zabírá málo místa a pojme nejdůležitější drobnosti. Navrhujeme, která konzola se nejlépe vejde do chodby nebo jak ušetřit tím, že ji sami vytvoříte.

Konzolové konzole - odkud přišli?

První konzole se objevily ve Francii za vlády Ludvíka XV. A byly charakteristické pro interiéry toho období. Slovo "konzole" definuje speciální nástěnný stůl, který je obvykle podporován na dvou nebo někdy čtyřech nohách. Jeho horní část je velmi úzká, a proto konzole má hlavně dekorativní funkci. Ve skutečnosti se však například díky zásuvkám nebo dalším policím (v závislosti na zvoleném modelu) stává místo, kde můžeme ukládat klíče, lžíci obuvi, kartáč na oblečení a mnoho dalších doplňků, které chceme mít po ruce na stálém místě. Konzole v hale je také skvělý způsob, jak zobrazit doplňky nebo dekorace. Položíme vázu s květinami, fotorámečky nebo figurky. Kromě toho na něj můžeme zavěsit zrcadlo - nejlépe v rámečku stylisticky odkazujícím na formu nábytku.

Konzole v hale: bude vyhovovat nějakému stylu?

Zdálo by se, že úzká konzola v hale je kus nábytku, jehož sláva už trochu prošla. Vše však záleží na formě nábytku a důsledném přizpůsobení stylu interiéru, který vládne na chodbě (a obvykle také ve zbytku bytu). V současné době výrobci také nabízejí neobvyklé formy konzole haly - od velmi minimalistických po extrémně dekorativní.

Moderní konzole haly je obvykle vyrobena ze dřeva, ale může také kombinovat sklo nebo kovové prvky. Spolu s módou pro měď a mosaz se tento druh povrchové úpravy objevuje také na konzolách - nejčastěji ve formě rámečků.

A na jaký model vsadit? Nejuniverzálnější je jednoduchá klasická chodbová konzole vyrobená ze dřeva a vybavená jedním nebo dvěma zásuvkami. Můžeme si vybrat konzolu s úzkým obdélníkovým vrcholem nebo půlkruhovým plánem. Druhá varianta má sílu uklidnit výzdobu a nejlépe ji lze nalézt v interiérech alespoň částečně s odkazem na klasiku. Například bílá konzole v hale, podepřená otočenými nebo převáděcími nohami, dokonale ladí s dekorem v rustikálním, provensálském nebo ošuntělém stylu. Černá konzole na chodbě? Zajištění obtížné a rozhodně nemůže být jediným zařízením v této barvě. Ideální pro kouzelné interiéry nebo prostornou, moderní chodbu.

Ještě praktičtěji - konzole se zrcadlem na chodbě

Přidáme-li zrcadlo nad konzolu nebo si ji koupíme v takové dvojité sadě, nábytek může fungovat jako malý toaletní stolek nebo malý šatník. Konzola nemusí být vždy velmi úzká - některé širší modely mají mnohem víc, než jen malé užitečné věci.

Doporučujeme však zakoupit konzoli a zrcadlo samostatně (což je také levnější řešení). Pak máme větší pole pro uspořádání displejů a také můžeme volně zavěsit zrcadlo ve vhodné výšce - pro prohlížení postavení nebo sezení.

Chodba - jak to zařídit?

Jak si vyrobit konzoli na chodbě?

Pokud máte rádi doma a máte doma základní nástroje, nebude konzole obtížná. Potřebné materiály jsou: dvě nohy, desky nařezané na míru, která vám nejlépe vyhovuje (předpokládáme, že konzola bude 85 cm široká, 25 cm hluboká a 95 cm vysoká). Pokud chceme, aby konzola byla více dekorativní, bude užitečný dekorativní pás (dřevěný nebo polystyren). Budete také potřebovat úhly, šrouby, lepidlo (může být knot). Abychom mohli sestavit konzolu, připravme míč, lopatku, šroubovák a úhelník. Nejlepší je požádat o pomoc druhou osobu nebo jednat jako duo.

Začněme měřením pultu. Měli byste k tomu připojit desky. Nohy musí být přišroubovány k deskám - v místě, kde budou tvořit něco jako „krabici“. Nakonec připojíme ozdobný proužek pomocí lepidla. Pokrývá nerovné okraje pracovní desky. Když lepidlo zaschne (je třeba minimálně dvanáct hodin), lze celý lak přelakovat ve vybrané barvě. Je třeba si uvědomit, že pro polystyren používáme disperzní nebo akrylové barvy. Konzola je připravena! Zbývá jen vybrat pro ni správné místo.

Ruční konzole v hale vyrobená ručně by měla stát kolem 60 PLN. Stůl konzoly pro halu zakoupenou v obchodě bude stát kolem 300 PLN. Ve verzi se zásuvkami to stojí asi 500 PLN. Jak vidíte, nejedná se o levný nábytek, takže byste si měli sami udělat nějaký čas.

Nakonec dodejme, že konzole bude vypadat skvěle nejen na chodbě. Bude také dobře fungovat v obývacím pokoji nebo ložnici - jako toaletní stolek nebo jako další místo pro drobnosti.

Lampy pro chodbu - chodba plná světla

Jak zařídit sál ve skandinávském stylu? Inspirace, FOTKY

Chodba - vitrína domu. 10 nápadů na krásný sál

Kategorie: