Šedé a modré barvy, mírně kontrastující s bílou, dominují výzdobě ložnice. Podle barevného klíče byl vybrán také šedý koberec

Rohože do ložnic nejsou jen funkčním řešením, ale především důležitým doplňkem, zajímavě doplňujícím vnitřní uspořádání. Ložnice je místem, které má být útulné, intimní a povzbuzující k odpočinku. Takže nic nefunguje lépe než koberec z měkké ložnice, díky kterému ráno vstane příjemněji. Pokud se rozhodneme pro takové řešení, může být volba obtížná - nabídka na trhu je velmi velká. Proto vám poradíme ohledně aktuálních trendů, toho, co najdete v obchodech a čeho byste měli věnovat pozornost.

Koberec do ložnice - kdy to bude fungovat nejlépe?

Koberec do ložnice nebo koberec samozřejmě není nutností. Moderní podlahy jsou dostatečně zajímavé, aby byly dobře exponovány. Například dřevěné panely v ložnici dodávají interiéru útulnost a snadno se udržují v čistotě. Někdy však postrádáme něco měkkého, příjemného na dotek pod nohama. A skvělý nápad je malý koberec do ložnice, který lze umístit vedle postele - kde po probuzení podnikneme první kroky.

Koberečky dokonale doplňují design interiéru a nejlépe ze všeho je lze snadno vyměnit, přizpůsobit je například barvě podestýlky nebo jiným doplňkům. Tímto způsobem je proměna ložnice opravdu snadná v každém ročním období.

Dobrá rada: nezapomeňte také, že koberce se nedoporučují pro místnosti s podlahovým vytápěním. Potom se koberce stanou perfektním řešením.

Koberec do ložnice a módní barvy

Výběr je obrovský - na trhu najdete velké i malé, načechrané, chlupaté koberce a krátké koberečky. A co barvy?

Šedé ložní rohože - univerzální volba. Odpovídají klasickým skandinávským moderním ložnicím. Dobře se mísí s podlahou prakticky v jakékoli barvě (prostě ne šedé, protože pak mohou „zmizet“).

Koberce z černé ložnice - nejlepší v kontrastu s bílou podlahou. Doporučujeme je zejména pro kouzelné ložnice.

Koberce z bílé ložnice - stejně univerzální jako šedá, kromě toho, že vyžadují větší péči, pokud jde o jejich udržování v čistotě. Místo čistě bílé si můžete vybrat krémové odstíny.

Existuje tolik dalších barev a vzorů, že je nemožné je všechny popsat. Modré rohožky do ložnice se stávají stále více populárnějšími a také v silnějších barvách: smaragdově zelená, červená, oranžová cihla, vínová nebo korál. Stojí za to zvolit barvu koberce, aby odpovídala barvě, která se opakuje v ložnicích a doplňcích. Expresivní kontrast je také zajímavým řešením, ale pak riskujeme více … A v ložnici hraje pořádek a harmonie důležitou roli - vedou k odpočinku.

Koberec barevně ladil s některými tkaninami a doplňky v ložnici

Koberce a koberečky do ložnic - jaké materiály?

Koberce a koberečky do ložnic jsou vyrobeny z různých materiálů - přírodních nebo umělých vláken. Nadýchané chlupaté koberce se nejčastěji vyrábějí z nich, jinak syntetických (např. Polyester, polypropylen). Nejčastěji je lze bezpečně prát v pračce nebo ručně, ale ujistěte se, že na etiketě jsou uvedena doporučení výrobce. Plastové koberce do ložnice jsou vhodné pro alergiky.

Nebo možná přírodní vlákna? Bavlněné koberce jsou zde skvělé. Můžeme je snadno udržovat v čistotě, protože je můžeme bezpečně umýt v pračce. Bavlněné koberce do ložnice jsou také nejlevnějším řešením - koupíme je za několik desítek zlotých ve stacionárních a internetových obchodech.

Koberečky na bezpečné ložnice

Při nákupu koberečků s ložnicí věnujte pozornost jejich přilnavosti k zemi. Pokud příliš sklouznou po podlaze nebo se převrátí, můžete snadno převrhnout. Protiskluzová gumová podšívka funguje dobře.

Koberec z ložnice

Koberec z měkké ložnice je snem mnoha lidí, kteří milují dobře zařízené, útulné a funkční interiéry. Malé rohože z ložnic mohou tyto sny splnit, zejména pokud mluvíme o kožešinách - umělých nebo skutečných, protože oba si nyní můžete koupit ve stacionárních nebo online obchodech.

Jaký je rozdíl mezi pravou a umělou kůží? Nejviditelnější jsou … ceny. Například koberce pro noční stolky vyrobené z mongolské ovčí vlny stojí přibližně 400 PLN. Kobereček na hovězí maso stojí 1 000 PLN za položku. Umělé ovčí nebo kozí kůže jsou nesrovnatelně levnější - zaplatíme za ně od 60 do 200 PLN. Pokud se o ně řádně postaráme, budou nám sloužit po mnoho let a určitě nebudou plnit svou funkci horším způsobem. Hlavním rozdílem v použití je především hmotnost - skutečné kůže jsou mnohem těžší než umělé.

Koberec nejen pro podlahu

Můžeme dát malý koberec do ložnice nejen na podlahu u postele. Je to také fantastická dekorace pro křeslo, pohovku nebo dokonce postel. Tyto typy stylů jsou v současné době jedním z oblíbených řešení mezi návrháři interiérů. A co víc, šedé koberečky do ložnice dobře fungují s mnoha styly. Budou vypadat krásně v surových, rustikálních interiérech, stejně jako ve velmi světlých a moderních aranžmá. Vypadají skvěle také v podkrovních interiérech.

Jaký tvar koberců ložnice?

Nejobvyklejší volbou jsou kulaté nebo obdélníkové rohože pro ložnici. Celkovou nabídku však stojí za to přezkoumat, protože nyní si můžeme vybrat různé jiné, fantazijnější tvary. Budou zajímavým přízvukem v ložnici, zejména pokud se rozhodneme pro silnou, výraznou barvu. Na trhu najdete také mnoho kreativních nápadů pro děti - barevné koberečky s postavami z pohádek jistě osloví nejmladší a oživí interiér.

Obrázky a grafika do ložnice

Přikrývka do ložnice

Do ložnice vybíráme noční stolky

Kategorie: