Vnitřní dveře jsou důležitým prvkem interiérového designu - měly by se bez problémů integrovat do výzdoby

Která barva dveří bude nejlepší? Stojí za to vybrat si šedé dveře, bílé nebo možná hnědé? Vnitřní dveře nejen oddělené místnosti, ale také představují důležitý prvek designu interiéru. Doporučujeme, jak sladit dveře s dekorem.

Jakou barvu dveří? Mnoho lidí klade tuto otázku při zdobení interiéru. Vnitřní dveře jsou důležitým prvkem v designu interiéru. Mají nejen praktickou funkci, ale také vnitřní výzdobu. Jak sladit barvu dveří s designem interiéru? Pojďme sledovat jejich vzor (moderní, stylový, klasický) a typ provedení. Přírodní dýha, vysoce kvalitní dýha nebo schopnost malovat vám umožní dokonale sladit vnitřní dveře s designem interiéru.

Jaká barva dveří: bílá, šedá, hnědá?

Vnitřní dveře neodpovídají podlaze. Jak designéři a odborníci doporučují, měli by se mísit s interiérem bytu a odkazovat spíše na nábytek a stěny než na barvu podlahy. Podlaha by neměla proniknout ke zdi. Výběr dveří by měl být proveden již ve fázi výstavby. Pak můžeme odpovídajícím způsobem upravit otvory a ušetřit nám zbytečné úpravy později.

U toalet obvykle volíme dveře bez zasklení nebo s matným sklem. U pokojů často rozhodujeme o skleněných prvcích - propouštějí světlo a jsou ideální pro byty, kde na chodbě není přirozené světlo. Bílé dveře se stávají stále více populárními, ladí s každým druhem interiéru a jsou nadčasové.

Jaké barevné dveře do interiéru v půvabném stylu?

Které dveře byste si měli vybrat, když je v jednom interiéru kouzelný styl a druhý interiér je vyzdoben v minimalistickém stylu? Vyberte si zlatý průměr v designu interiéru - dveře s rámovou konstrukcí, v nábytkovém stínu, s prosklením. Teplá hnědá dýha zdůrazní jasné barvy stěn a podlahy. Takové dveře vypadají hezky jak z obývacího pokoje, tak z haly.

Podívejte se na produkty, které doporučujeme:

Jakou barvu dveří do interiéru v moderním stylu?

Vnitřní, masivní panelové dveře, tlumené barvy a bez dalších dekorativních prvků jsou ideální pro interiér v moderním stylu. Matné dřevěné dveře vám umožňují vyzařovat lesk podlahy gres nebo pryskyřičné podlahy. A bílé lakované dveře opticky zvětšují interiér.

Jakou barvu dveří do interiéru v klasickém stylu?

Sklo se hodí jak do klasického, tak do moderního interiéru. Průhledné zasklení dveří opticky spojuje interiéry, zatímco matná bílá je diskrétně rozděluje. Dekorativní, frézované, lakované sklo dokonale sladí dveře s interiérovým designem. Můžete si dokonce vybrat vzor vhodný pro návrh interiéru a objednat jej na určitý druh skla.

Prvky povrchové úpravy dveří

Konečný vzhled vnitřních dveří je určen detaily: sklopné kryty, maskovací popruhy, vhodná klika. Nezapomeňte na soklové desky, např. Dřevo nebo MDF. V barvě dveří, podlahy nebo naopak - bílá.

Jakou barvu dveří zvolit: viz naše uspořádání

Pokud vás zajímá, jakou barvu dveří si vybrat, použijte naše rady! V galeriích najdete interiéry s různými dveřmi. Díky tomu můžete vidět, jak se mísí s nábytkem. To by vám mělo usnadnit výběr.

Interiérové dveře vybíráme pro návrh interiéru

Nové dveře: navrhujeme, jaký model zvolit a co hledat při nákupu

Myšlenka uspořádání: více světla! Prosklené dveře

Jak si vybrat dveře? Podívejte se na film

Video obsahuje další užitečné tipy, které byste si měli přečíst před výběrem dveří!

Kategorie: