Delší zeď je obsazena vysokými budovami s troubou a lednicí, kratší nástěnné skříňky s indukční varnou deskou
a dvě řady zavěšení. Pod oknem - dřez, myčka nádobí a pracovní deska, která slouží také jako stůl.

Interiér bytu měl být konzistentní. Barva kuchyňských skříní byla proto přizpůsobena tapetám v obývacím pokoji. Barva však není všechno, zejména v kuchyni, která by měla být funkční. Podívejte se, jak architekt interiéru navrhl funkční kuchyň ve tvaru písmene „U“ a neobvyklé barvy.

Majitelé a návrháři chtěli trvalý výsledek. Barva kuchyňského nábytku - odstín zelené láhve, takže se shodovaly tapety v obývacím pokoji a výhled za oknem. Měli předtím bílou kuchyň, majitelé bytu teď sní o kuchyni v určité barvě. Geometrický vzor na dlaždicích, oživující zeď nad pracovní deskou, byl reprodukován v celém bytě. Sklo před nimi vytváří zajímavé optické efekty. Také odvádějí pozornost od možných nečistot (nevyhnutelných při vaření).

Design kuchyně: především barva

Byt zakoupený ve standardu vývojáře ve varšavské čtvrti Żoliborz vyžadoval komplexní dotek. Před uvedením pily, špachtle, kartáče a válečky do provozu však architektka Karolína Pogorzelska ze studia Maszroom vypracovala podrobné návrhy pro jednotlivé místnosti. Rozhodla se otevřít kuchyň do obývacího pokoje a částečně do chodby. Díky tomu byla možnost optického zvětšení prostoru - bylo možné postavit dvě stěny se skříňkami a získat tak spoustu úložného prostoru pro tak malou kuchyň. Kuchyň měla od začátku zapadat do obývacího pokoje. Stylisticky a barevně. Majitelé nechtěli omezit uspořádání na bílou a šedou. Jejich předchozí místo vaření bylo „ponořeno do bílé“. Teď snili o silnější barvě. Takže po dlouhých diskusích stál na zelené. Volba odstínu však nebyla snadná. Láhev zelená (která se také objevuje na tapetě v obývacím pokoji) se ukázala být hitem. Jeho hluboký tón dokonale kombinuje bílou skříňku s šedou podlahou, černé prvky dlaždic a turistů a desku ze světlého dřeva. Kromě estetických výhod je nová kuchyň velmi funkční. Vše, co je nejdůležitější, máte na dosah ruky. Vedle okna je pracovní deska pro každodenní jídla. Pro zvláštní příležitosti a pro větší skupinu v obývacím pokoji je však pravidelný rozkládací stůl.

Přečtěte si také: Modrá kuchyně. Projekt, který vzdoruje trendům

Funkční kuchyně podle plánu „U“

V designu malé kuchyně „ďábel je v detailu“. Zde musí být vše promyšleně a dokonale vyrobeno. V rohových skříních návrhář navrhl řešení jako magický roh a „kolotoč“. Umožňují maximální využití prostoru, usnadňují přístup do polic. Kapota zabudovaná do kabinetu je v přední části téměř neviditelná - „nenapadá“ řetězec bílých skříní. Díky přesnému řezání nelze vidět ani dva kusy pultu. Z obývacího pokoje leží horní část rámu vyrobeného ze stejného MDF jako kuchyňský nábytek. Je poměrně široký, zakrývá radiátor visící pod oknem. Jeho bělost se mísí s bělostí stěny. Výška stolu byla dokonale „osazena“ oknem, abyste se mohli z okenního parapetu odhlásit. Tenký korkový pás odděluje podlahové dlaždice od desek.

V jaké výšce by měla být pracovní deska?

V minulosti bylo pravidlem instalovat pracovní desku 85 cm nad podlahou. Od té doby se průměrný růst průměrného Evropana změnil - výrazně se „rozšířil“. Nyní architekti a designéři kuchyně doporučují umístit pracovní desku ve výšce 85-92 cm. Je však nejlepší zvolit výšku pracovní desky individuálně, aby vyhovovala výšce uživatelů kuchyně. Jak to změřit? Jediné, co musíte udělat, je stát u skříňky a ohýbat ruce v pravém úhlu. Od výšky, ve které je předloktí umístěno, by se mělo odečíst 10 až 15 cm. Získaný výsledek ukazuje výšku, ve které by měla být pracovní deska namontována.

Zelená kuchyně v moderním stylu: ODHAD

nábytek na zakázku, e-stilo.pl 14 700 PLN
obklady, Vives PLN 427
trouba, Bosch PLN 1264
indukční varná deska, Siemens 1142 PLN
kapuce, Siemens 540 PLN
Vestavěná lednička, Bosch PLN 2 587
myčka nádobí, Bosch PLN 1 500
baterie, Deante 174 PLN
dřez, Leroy Merlin 454 PLN
stoličky, IKEA 298 PLN
stropní svítidla Tube, Lucide 400 PLN

Celkem: 23 486 PLN

M jako byt

Téma změny klimatu a potřeba nového přístupu k přírodním statkům se nás týká. Po mnoho let píšeme o určitém trendu a zvyšování povědomí o ohleduplných lidech. Navrhujeme jednoduché způsoby, jak šetřit elektřinu a vodu.

Kupte poslední číslo

Černá a bílá kuchyně: módní a nadčasové uspořádání

Kuchyně v barvě: inspirativní FOTKY

Šedá kuchyně: moderní uspořádání

Módní šedá kuchyně v různých stylech

Kategorie: