V tomto uspořádání je umístění pohovky velmi promyšlené - každý z lidí, kteří na ní sedí, bude mít nad sebou okno, které zvedá sklon, takže při vstávání nezasáhnete hlavu.

Je těžké najít útulný prostor, který má od přírody více půvab než půda. Tam můžeme úspěšně zařídit téměř jakýkoli typ místnosti. Je zřejmé, že hlavním problémem, kterému budeme čelit, budou šikmé plochy. Jak využít potenciál podkroví a vytvořit pohodlné a příjemné místo?

Dobře navržený podkroví bude fungovat mimo jiné jako ložnice, dětský pokoj nebo koupelna. Na začátku se seznámíme s podkrovím a zjistíme, jaké jsou jeho možnosti. Bez ohledu na to, který pokoj v podkroví zajistíme, musíme mít na paměti funkčnost od začátku.

Zajištění pokoje v podkroví - jak zacházet se šikmými plochami

Nejprve musíme vědět, kolik prostoru máme v podkroví. Povrch podlahy se neshoduje s povrchem, který můžeme pohodlně použít.

Je vhodné označit oblast, která je vhodná pro použití stálým člověkem - měla by být nejméně 190 cm vysoká. Kolem toho můžeme nanejvýš označit oblast, ve které lze najít sezení. Postavme je tak, aby uživatelé nemuseli brát v úvahu zkosení ohrožující bezpečnost jejich hlav při každém sezení a vstávání.

To však neznamená, že ve spodní oblasti pod šikmými plochami nebudeme moci nic nastavit. Naopak - je to místo vytvořené například pro skříně a úložné prostory.

Neváhejte použít střešní konstrukční prvky. Viditelné dřevěné krokve mohou být dobrým nápadem nejen v rustikálním stylu. Jsou správně zobrazeny a ve správné sadě budou pracovat také v moderních stylech.

Podkroví v činžovním domě Sopoty: pro práci a bydlení

Podkrovní obývací pokoj

Při uspořádání obývacího pokoje v podkroví musíme především dobře uspořádat místa k sezení pro vhodný počet osob. Je důležité, aby si každý mohl pohodlně a bezpečně sedět a vstávat. Ujistěte se, že přístup do jednotlivých částí místnosti je pohodlný a průchody jsou čitelné.

Ve stranách místnosti, kde je nízký strop, najdeme prostor pro nábytek s nízkým úložným prostorem a lůžkoviny pro psy. Zařízení RTV, zejména bezdrátové ovládání, lze také bezpečně umístit pod spodní strop. Nezapomeňte však, že v podkroví může být místnost s obtížnou akustikou - přemýšlejme pečlivě o umístění reproduktorů.

V podkroví ložnice

Výjimečné světelné podmínky podkroví jsou jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli přidělit podkroví jako ložnici. Střešní okna vám ráno nejen nepustí příjemnou dávku denního světla. V noci vám bez oblačnosti umožní obdivovat hvězdy před spaním.

Uspořádání obývacího pokoje s kuchyní v bílém. Stěny jsou bílé, cihlové, podlahy a nábytek s minimálním přídavkem přírodního světlého dřeva.

Základním problémem je proto umístění postele nejen okna, ale také po stranách světa. Možná nebudeme chtít, aby slunce svítilo spícímu člověku při východu slunce. Kromě celé světelné konfigurace nezapomeňte, že vstávání se nemusí starat o poranění hlavy - položme postel pod strop příslušné výšky.

Pokud je místnost také pracovištěm, může tam být stůl. Nezapomeňte dostat denní světlo - položme stůl poblíž okna. Neriskujte však, že udeříte nádor pokaždé, když vstanete po práci. Je lepší umístit stůl rovnoběžně se sklonem střechy než kolmo.

Podkrovní uspořádání - další místnosti

Podkroví je vhodné i do kuchyně a koupelny. Není třeba nikoho přesvědčovat o výhodách vaření při přirozeném osvětlení nebo koupání s výhledem na noční oblohu. Než se však rozhodneme pro návrh, pojďme si udělat dobrou představu o tom, kde budeme moci spojit vodní a kanalizační divize - to musí určit naše další pohyby.

Velkou výzvou bude design kuchyňské desky, kde pracujeme, ale stojíme nakloněni. Pokud nám to půdní prostor dovolí - zvažte kuchyňský ostrov

Podkrovní pokoj. Jaké barvy si vybrat?

Jakou barvu mají mít stěny podkroví? Věnujte pozornost množství dostupných povrchů: kolenní stěny, střechy, komíny. Během aranžování vyvolává hru s barvami a materiály.

Například stěny kolen mohou být natřeny barevnou barvou, povrch střechy je bílý a komín lze odlišit jiným způsobem. Nezapomeňte však, že množství různých prvků a barev vypadá dobře v uspořádání velkých interiérů v podkroví. U malých podkroví je pravidlo jednoduché - je lepší vyhnout se příliš mnoha barvám a materiálům.

Podkrovní byt s kozím sporákem FOTOGALERIE

Podkrovní koupelna: s oknem, květinami a volně stojící vanou

Podkrovní pokoj: aranžmá, nábytek, doplňky

Kategorie: