Kuchyně otevřená do obývacího pokoje byla původně velmi úzká. Proto se rozhodli propojit místnosti s manželem. Nyní je kuchyňská zóna součástí multifunkčního obytného prostoru.

Małgorzata říká jednoduše o svém krásném, individuálně vybaveném bytě na sídlišti Szwoleżerów, považovaném za perlu architektury poválečné varšavské modernismu: - Líbí se mi.

Pane Varšavě, toto je titul daný panství Szwoleżerów, kde žije Małgorzata. Nachází se v ulicích Szwoleżerów, Czerniakowska a Dragonów a byl postaven v letech 1972-74. Autorem projektu panství ležícího v blízkosti parku Łazienki Królewskie, krásně integrovaného do zeleně, je prof. Halina Skibniewska. Małgorzata oceňuje prostorová řešení použitá prof. Skibniewska, v té době velmi moderní.

Zkrotný prostor

Byt M5, původně určený pro pětičlennou rodinu, byl koupen z druhé ruky se svým manželem před 20 lety. Skutečnost, že je v přízemí, byla při výběru důležitá. - Bydleli jsme ve třech: moje matka, manžel a já - říká majitel. - Ukázalo se, že pro tři osoby postačuje 55 metrů čtverečních. Pouze kuchyně byla příliš malá, a tak jsme se rozhodli ji otevřít do obývacího pokoje. Předchozí majitelé již rozšířili obývací pokoj na úkor jedné z místností - dodává. Dnes, kromě prostorného obývacího pokoje, má Małgorzata ještě dvě ložnice a koupelnu. Eklektická výzdoba, která kombinuje různé styly, má mnoho věcí s historií. Blízko zeleně Pro naše pohodlí jsme sestoupili z lodžie na zahradu. Předchozí nájemníci také používali zahradu, ale aby se k ní dostali, obešli blok - vysvětluje majitel. - Nyní je devět kroků od domu do zahrady - užitečná výška, pokud jde o spojení s oblastí - říká Małgorzata. Vzhledem k tomu, že se byt nachází ve vysokém přízemí, korunou stromů procházejí okny - v souladu s konceptem prof. Skibniewskiej.

Kategorie: