Surfinia je jednou z odrůd petúnie zahradní chovaných japonskými vědci. Zobrazí se v zavěšeném kontejneru a ozdobí jakýkoli balkon.

Květiny na balkóně se snadno pěstují a krásně kvetou. To je důvod, proč už léta házejí balkony a hlavně naši náklonnost. Představujeme vybrané balkonové květiny. Podívejte se, jaký druh potěší oči po celou sezónu.

Představujeme populární květiny na balkon, díky nimž bude balkon a terasa od začátku jara do konce podzimu krásné. Postarejte se o svůj balkon a užijte si svátky barev a vůní.

Květiny na balkoně se poměrně snadno pěstují a umožňují jakékoli uspořádání. Ujistěte se, že balkon bude vypadat krásně, pokud na něj umístíte květináče - jednotlivě nebo jako součást vícebarevných kompozic. Záleží na konkrétním nápadu na výzdobu balkonu.

Více: Květiny pro balkon: pelargónie, balkonové královny

Jak koupit zdravé květiny pro balkon?

1. Pečlivě sledujte květiny, které si koupíte na balkóně - nesmějí mít skvrny, změnu barvy nebo stopy škůdců. Vyberte si podsadité a pěkně obarvené. Listy a půda nesmějí být příliš vysušeny.

2. V nádobě, ve které budete rostliny zasazovat, položte vrstvu drenáže, nalijte malé kameny nebo zlomené krusty na dno. Nevysazujte rostliny v půdě z předchozího roku.

3. Po výsadbě často procházejte květiny na balkón a podívejte se na „nezvané hosty“. Jakmile si všimnete jejich přítomnosti, proveďte každé sedm až deset dní dvě nebo tři nástřiky.

4. Pravidelně odstraňujte sušené květiny a listy, jakož i umírající a nemocné části balkónových rostlin.

5. Nedovolte nadměrné sušení balkónových rostlin; oslabené květiny na balkón jsou náchylnější k infekci.

Květiny pro balkon: pergoly

Geranium. Nesporná královna pořadí květin na balkoně. Čestné první místo zajišťuje, že to voní hezky a snadno se pěstuje. Stačí, že pelargónie bude mít hodně světla a časté zásoby vody a vyplatí nám to jasné, barevné květy: růžové, červené, fialové nebo bílé. Nejčastěji na balkón vysazujeme odrůdy pelargónie a břečťanu.

Květiny na balkon: begónie

Tuberous begonia. Cení se jako balkonové květiny nejen pro krásné květiny, které zčervenají, růžové, oranžové, bílé a dokonce i zlaté, ale také pro zajímavý tvar listů ve tvaru srdce. Ideální na balkon. Kvete výjimečně dlouho - do října. Odrůdy begónií s visícími výhonky jsou velmi dekorativní. Jeho hlavním požadavkem je vlhká, úrodná půda. Begonie lze zasadit na mírně zastíněný balkon.

Květiny na balkon a terasu

Květiny na balkon: petúnie

Petúnie (včetně surfinií). Tyto balkonové květiny kvetou hojně a trvale od jara do podzimu, což získalo mnoho příznivců. Navíc petúnie (surfinie) rostou rychle - mohou dosáhnout výšky až 2 m! Její květiny zdobí balkon fialovými, růžovými nebo bílými róby. Vyžaduje však úrodnou půdu, časté zalévání a hnojení se zvláštním přípravkem.

Květiny pro balkon: lobelia

Cape Lobelia. Vděčí za svou závratnou kariéru jako balkónový květ hustým tmavě modrým květům, ale najdete ji také oblečenou v bílé, růžové nebo modré. Je nenáročný a snadno se pěstuje, takže na balkoně to nebude problém. Slunné pozice jí slouží, ale může také růst v částečném stínu. Po rozkvětu by měl být ořezán na délku 6-8 cm, aby ho stimuloval k dalšímu kvetení.

Květiny na balkon: fuchsie

Fuchsia. Překvapuje úžasnou rozmanitostí. Stovky jeho odrůd se liší tvarem a barvou květů, které nabývají různých odstínů růžové, fialové, bílé, oranžové a červené. Díky jemným zavěšeným stopkám, na kterých se objevují květiny, se rostliny třesou ve větru, což jim dává jedinečný vzhled. Fuchsie potřebují úrodnou, vlhkou půdu a rozptýlené světlo.

Macešky na balkóně

Pansy. Jemná vůně, sametový lesk a bohatost barev jsou jen některé z důvodů, proč bychom rádi tolik pěstovali macešky na balkóně. V nich je také neobvyklé, že vícebarevné květy připomínají lidské tváře a vytvářejí vtipné tváře. Jsou univerzální - mohou být vysazeny nejen v balkonových krabicích, ale také ve velkém hrnci z několika kusů nebo v koši. Macešky se cítí nejlépe na úrodných, humusových, neutrálních nebo mírně kyselých půdách a na slunném místě.

Květiny pro balkon a další balkonové kompozice

Pokud nemáte představu o složení balkonů, použijte naše rady. V galeriích najdete různé květiny a inspiraci, jak vytvořit krásné balkonové kompozice.

Květiny na balkóně

Jarní balkon: jaké květiny zasadit na balkoně na jaře?

Jak pečovat o květiny doma a na balkóně během prázdnin

Královny balkónů a teras - pelargónie!

Kategorie: